Harcias mérkőzésen a Dorog döntetlenre végzett a Szparival

2023.04.12. 15:50
Szedlár Zoltán agilisan futballozott (Fotó: Dorogi FC/Sersztnyev Richárd)
A labdarúgó NB II 31. fordulójában az utolsó előtti Dorog a 16. Nyíregyházát fogadta. Harcos, küzdelmes mérkőzésen 1–1-es döntetlen született, amellyel egyik csapat sem lehet elégedett.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

DOROGI FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–1 (1–1)
Dorog, 250 néző. Vezette: Nagy Norbert (Punyi Gyula, Márkus Péter)
DOROG: Borsos V. – Barna G., Preklet, Gyurácz, Papp Máté – Lénárth – Krunc, Kapornai (Vígh, 69.), Király P. (Berkó, 60.), Szedlár (Papp Marcell, 79.) – Szalai J. (Albert, 69.). Vezetőedző: Marián Sluka
NYÍREGYHÁZA: Hegedüs L. – Farkas B. (Csősz, 66.), Szokol, Baki, Jánvári, Nagy B. – Sigér Á. (Vass P., 57.), Pataki B., Pantovics (Szerető, 66.) – Gresó (Kovácsréti, 57.), Novák Cs. (Adamcsek, 75.). Sportigazgató: Fekete Tivadar
Gólszerző: Lénárth (21. – 11-esből), ill. Novák Cs. (30.)
Kiállítva:
Sluka (49.)
Marián Sluka
: – Jól felkészültünk a Nyíregyházából, tudtuk, hogy célfocit játszó csapat, ez is bizonyosodott be. Az első félidőt uraltuk, megérdemelten szereztünk vezetést, de a vendégek egyenlítése után a támadóharmadban nálunk hiányzott a minőség. A megfelelő koncentráció megvan, de elvárom a nagyobb akaratot. Sajnos a végjátékban nem voltunk elég tudatosak, kevesebb volt a jó indítás és megindulás. A döntetlen reális eredmény.
Fekete Tivadar
: – Ismételten jó szemlélettel léptünk pályára, s tudtuk, hogy a hazaiak számára élet-halál kérdése ez a meccs. Úgy gondolom, Dorogon hagytunk két pontot, mert a gólhelyzetek, lehetőségek száma alapján nagy volt a különbség a javunkra, s ezáltal sokkal közelebb álltunk a győzelemhez. Vasárnap hazai pályán kell folytatnunk a pontgyűjtést.

A mérkőzés elején érezni is lehetett, hogy mindkét gárdának égető szüksége van a pontokra; rögtön a második percben Krunc Márió veszélyeztette a Szpari kapuját Szedlár beadásából, a kísérlet azonban mellé ment. Kevesebb mint húsz perccel később szintén Szedlár volt az egyik főszereplő, Farkas Bendegúz ugyanis őt rántotta le sárga kártyát érően a tizenhatoson belül, Nagy Norbert játékvezető be is fújta a büntetőt, amelyet Lénárth Tomás váltott gólra, bár nem sokon múlt, hogy a vendégek hálóőre, Hegedűs kivédje a jobb alsó sarokban kikötő lövést. Ezt követően a nyíregyháziak kapcsoltak feljebb egy fokozattal, s a 30. percben Gresó jobbról beadott szöglete után Jánvári fejesébe Novák Csanád még beleszúrt, visszaállítva az eredményt ikszre. További érvényes találat nem született, csak a 41. percben egy lesgól a hazaiak részéről, Szalai József lesen kapta a labdát.

A második félidőre egyik csapatnak sem sikerült teljes mértékben átvinni az elsőre jellemző lendületet, bár olykor eljutottak lövésig a felek, ezek nem számítottak kimondottan veszélyesnek egyik oldalon sem, jószerivel elakadtak a blokkban, vagy elkerülték a kaput ezek a próbálkozások. A 49. percben a Dorog trénerét, Marián Slukát kiállította a játékvezető, miután hevesen reklamált egy röviddel azelőtti, kapu előtti esetet, így az érintett a játék maradék részét a sajtópáholyból volt kénytelen végigkövetni. A 88. percben Vass Patrik labdáját tolta fölé Borsos, a hosszabbítás pedig nem hozott további támadást. Ezzel a Dorog visszaesett az utolsó helyre, miután a Kozármisleny idegenben megverte a Mosonmagyaróvárt 1–0-ra, míg a Nyíregyháza maradt a 16. pozícióban. 1–1

20. Dorogi FC31691627–44–1727

90+2. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! Az eseménydúsnak mondható első félidőt egy veszélyes támadásokat kevéssé tartalmazó második játékrész követte, a szerzett egy ponttal igazán egyik csapat sem lehet elégedett a kiesés elleni harcban.

90+1. perc: Szerető bombája találta meg Gyurácz hátát, ezt követően Nagy Barnabás kapott sárgát.

90. perc: Kettő perccel toldja meg a játékvezető a mérkőzést.

88. perc:Vass Patrik tolta balról befelé, majd 25-ről egy erőteljes lövéssel kínálta meg Borsost, a középre érkező próbálkozást azonban a hazaiak kapusa viszonylag könnyedén tenyerelte fölé.

Az utóbbi húsz percben szimpla mezőnyjáték folyt, egy-egy lövés mindkét kapu irányába eldördült, ezek azonban nem voltak veszélyesek.

80. perc: Barna Gergőé a figyelmeztetés ezúttal.

79. perc: Szedlár jött le, Papp Marcell a pályán a hazaiaknál.

75. perc:Adamcsek váltja Novákot a Szpariban.

69. perc: Szalai József és Kapornai hagyta el a pályát a hazaiaknál, Albert Ádám és Vígh Ádám váltották őket.

66. perc:Szalai lövését blokkolták a védők. Közben csere: Farkas Bendegúz jött le a vendégeknél, Csősz Richárd érkezett a helyére, illetve Pantovics hagyta el a pályát, Szerető állt be őt váltva.

65. perc: Vass Patrik erős lökete kerülte el a kaput.

60. perc:Király Patrik helyére Berkó érkezett a hazaiaknál

59. perc:Kapornai jobb oldali lapos beadására többen is berobbantak, de Baki hatalmasat mentett szögletre a támadók elől.

57. perc: Itt a mérkőzés első cseréje, mégpedig vendég oldalon: Gresót Kovácsréti, míg Sigért Vass Patrik váltotta.

49. perc: Forró pillanatok a kispadnál, Marián Sluka vezetőedző egy korábbi kapu előtti szituáció kapcsán reklamált, a játékvezető azonban egy sárga lap felmutatását követően rövidesen kiállította, és elküldte a kispadtól.

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ! A Dorog indította útjára a labdát.

45. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! Viszonylag gyors gólváltást követően egyelőre döntetlenre állnak a csapatok.

45. perc: Gresóé a következő sárga lapos figyelmeztetés.

42. perc: Tizenhárom méterről Gresó a jobb felső sarok fölé lőtte a labdát.

41. perc:Szalai József lesen kapta a labdát, így, bár szépen átemelte Hegedűst, a találat érvénytelen.

34. perc: Sigér Ákos kapott sárga lapot.

30. perc: GÓÓÓL! Gresó jobboldali szögleténél Jánvári emelkedett magasra és 8 méterről kapura fejelt, de Novák még beleért, így került a labda a hálóba! 1–1

28. perc: Egy indítással Gresó került helyzetbe, de kisodródott, így gyenge lövését fogta Borsos.

27. perc: A fiatal Krunc lőtte rá a labdát 25 méterről, de Hegedűs bravúrral mentette a bal sarokba tartó labdát.

Így ünnepelték a vezetést a hazaiak (Fotó: Dorogi FC/Sersztnyev Richárd)

19-21. perc: BÜNTETŐ ÉS GÓÓÓL! Miközben jobb oldalról szállt be egy beadás, középen Farkas Bendegúz lerántotta Szedlárt, amiért sárga lapot kapott. Lénárth értékesítette a büntetőt, Hegedűs hasa alatt rúgta a jobb alsóba. 1–0

Nagy elánnal kezdtek a csapatok, látszik, hogy mindkettejüknek fontos a pontszerzés.

2. perc:Szedlár veszélyesen adott be balról középre, de a hosszún érkező Krunc a bal sarok mellé lőtt.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Nyíregyháza kezdte a játékot. A kezdés után rögtön Szpari-lehetőség alakult ki, Farkas Bendegúz beadásáról alig maradt le középen Pantovics.

Meccs előtti
Meccs előtti "utolsó simítások" (Fotó: Dorogi FC/Sersztnyev Richárd)

A 19. helyezett Dorog az előző fordulóban Csákváron játszott döntetlent, míg az osztályozós pozícióban álló Nyíregyháza pályaválasztóként győzte le 2–1-re a Szentlőrincet.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy a két, kiesés ellen küzdő csapat egymással.