A Dorog negyedóra alatt lerendezte a Nyíregyházát

2021.12.12. 12:50
Megérdemelten nyert a piros-fekete mezes Dorog (fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a játéknap előtt 7. helyezett Dorogi FC az ugyanannyi ponttal álló, de eggyel kevesebb győzelme miatt csak nyolcadik pozícióban lévő Nyíregyházát látta vendégül. A hazaiak korán kétgólos előnybe kerültek, amelyet megtartottak a lefújásig.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

DOROGI FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2–0 (2–0)
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 250 néző. Vezette: Lovas László (Csatári Tibor, Bertalan Dávid)
DOROG: Mursits – Kárász (Nyíri, 68.), Dlusztus, Izing, Papp M. – Lénárth – Oldal, Szerencsi (Lőrincz, 60.), Hajdú (Pohner, 60.), Szedlár (Barna, 85.) – Girsik (Vígh, 85.). Vezetőedző: Fenyvesi László
NYÍREGYHÁZA: Hegedüs L. – Szokol, Jánvári, Szabó B. (Nagy G., 66.), Nemes (Galambos, 45.) – Gresó, Márkus A. – Vass P. (Banyoi, 66.), Zamostny, Paku – Novák. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Girsik (1.), Kárász (13.)
Fenyvesi László: – Az őszi idény egészében a csapatot az a hozzáállás jellemezte, amelyet ma is láthattunk, és ennek a csapategységnek köszönhetően szépen zártuk az évet. Gratulálok játékosaim egész éves teljesítményéhez.
Feczkó Tamás:
– Mindig, minden okkal történik.

A fordulót megelőzően mindössze egyetlen helyezés (és azonos pontszám mellett egy győzelem) választotta el a hetedik Dorogot és a nyolcadik Nyíregyházát a tabellán, így kiélezett mérkőzésre volt kilátás. Ehhez képest a hazaiak Girsik Áron remek egyéni megmozdulása után már a 30. másodpercben megszerezték a vezetést (1–0), majd mire a vendégek felocsúdtak volna, egy szögletet követő kapu előtti kavarodás végén Kárász Krisztián is eredményes volt (2–0), így a Dorog szűk negyedórányi játék után már két góllal vezetett.

Ezt követően a vendégek átvették az irányítást, a dorogiak pedig berendezkedtek az általuk olyannyira kedvelt kontrajátékra. A Nyíregyházának voltak ugyan lehetőségei (egy alkalommal a kapufa mentette meg a vendéglátót), de egyiket sem tudta gólra váltani, így kétgólos dorogi előnnyel mehettek pihenőre a csapatok. Közvetlenül a lefújás előtt a vendégek balhátvédjét, Nemes Milánt le kellett cserélni – mint később kiderült, egy ütközés után kificamodott a bal válla.

A második félidőben hatalmas fölényben futballozott a Nyíregyháza, a dorogiak a labdát is csak másodpercekre tudták birtokukba venni. A vendégcsapat elsősorban szögletekből veszélyeztetett, de nem tudta feltörni a Dorog stabil védelmét. Ahogy telt-múlt az idő, a nyírségiek játéka egyre meddőbbé vált, Feczkó Tamás csapata a folyamatos mezőnyfölény ellenére sem tudott veszélyt teremteni a hazai kapu előtt. Igaz, a dorogiak ígéretesnek látszó kontrái is folyamatosan elhaltak a rossz egyéni döntések következtében. A szurkolók sok esetben inkább saját magukat vagy egymást szórakoztatták, a hazaiak elsősorban a Buzánszky Jenő Stadion felújítási munkálatai, a vendégek pedig csapatuk játéka iránt fejezték ki nemtetszésüket – több alkalommal is.

20. Tiszakécske20431320–39–1915

Itt a vége, győzött a Dorog. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Öt perc lesz a ráadás.

90. perc: kakaskodás a középpályán, Nyíri Vince és Gresó Mátyás is sárga lapot kapott.

88. perc: Izing Martin addig próbálkozott egy kirúgás elvégzésével, míg időhúzásért besárgult.

A hazai B-közép tagjait fűti csapatuk szeretete, már félmeztelenül szurkolnak.

Ezzel már egyik gólszerző sincs a pályán.

85. perc: még két hazai csere: Szedlár Zoltán és Girsik Áron le, Barna Gergő és a szurkolók által már követelt Vígh Ádám fel.

A hazai szurkolók a pályafűtést és a világítást kérik számon egy molinón.

78. perc: Szokol Zsolt birkózza le Szedlárt, aztán dühében elrúgja a labdát. Természetesen ez is sárga lap.

76. perc: Mursitsot ápolják, pedig nem sokkal korábban Oldalt talpalták le.

68. perc: Zamostny Balázs buktatja Szedlárt, sárgát kap.
Közben Kárász Krisztián helyére Nyíri Vince áll be a hazaiaknál.

66. perc: Kettős csere a vendégeknél is: Szabó Bálint helyén Nagy Gergő, Vass Patrikén pedig Andrei-Robert Banyoi folytatja.

64. perc: Kárász Krisztián is.

63. perc: Galambos Ádám kapott sárgát.

62. perc: Szedlár száguldott el a bal oldalon, de középre adott labdájáról mindenki lemaradt.

60. perc: kettőt cserélt a Dorog: Szerencsi Miklós helyére Lőrincz Attila, Hajdú Roland helyére pedig Pohner Zsolt állt.

A Dorog már fél perc után a Nyíregyháza előtt járt (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Teljesen beszorul a hazai csapat, a labdát is csak másodpercekre birtokolják a dorogiak.

Fölényben játszik a Nyíregyháza.

46. perc: kezdődik a második félidő.

Vége az első játékrésznek, két góllal vezet a Dorog.

45. perc: egy bal oldali hazai szöglet után Nemes Milán sérül meg a vendégeknél, Galambos Ádám váltja. Nemes a bal csuklóját fájlalja. Mint később kiderült, kificamodott a bal válla.

Jól véd a hazai kapus.

40 perc: bal oldali vendégszöglet után Mursits ért le a jobb alsó sarok felé pattanó labdára.

35. perc: Gresó 17 méterről végezhetett el szabadrúgást és kilőtte a sorfalból Szerencsit. Utóbbi rövid ápolás után folytathatja.

33. perc: Gresó lő egyéni akció végén, Mursits biztosan fogja a középre tartó labdát.

"K.. gyenge" – nem először hangzik fel a vendégtáborból.

A hajtásra és a küzdeni akarásra nem lehet panasz, de az elmúlt percekben kevesebb az értékelhető megmozdulás.

A játékvezető engedi a kemény játékot, nem fújja szét a meccset.

Talán érdemes megjegyezni, hogy az egyik, a sajtópáholy közelében ülő szurkoló 3–1-es hazai győzelmet tippelt a mérkőzés előtt. A különbség már megvan...

22. perc: mázilja volt a Dorognak, egy balról érkező labdát Mursits a kapufára tolt, ahonnan kifelé pattant a játékszer.

Nem mondhatjuk, hogy eseménytelenül telik a mérkőzés.

17. perc: az ideges Feczkó Tamást nyugtatja a tartalék játékvezető. Most már az első számú is. Egy sárgával.

16. perc: kezezést reklamálnak a vendégek a hazai tizenhatoson belül, a játékvezető határozottan továbbot int.

A második is megvan! (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

13. perc: Ott a második! Bal oldali hazai szögletet követően a vendégvédelem nem tud felszabadítani, ide-oda pattog a labda, Hegedüs is véd, majd a kipattanót Kárász Krisztián kotorja be három méterről, 2–0.

A mintegy 30 vendégszurkoló rendületlenül biztatja csapatát.

7. perc: Oldalt kellett ápolni.

Girsik Áron Szabó Lukas múlt heti kiállítása után került a kezdőbe. Eddig abszolút él a bizalommal...

2. perc: Dlusztus András kapott sárga lapot. Ehhez sem kellett sok idő.

1. perc: GÓÓÓL! Máris vezet a Dorog! Szerencsi remek passzával Girsik lépett ki a védők közül, kicselezte a kapust is, majd az üresen maradt kapuba lőtt. Ez bizony gyors volt, mindössze 30 másodperc kellett hozzá! 1–0.

1. perc: a hazaiak kezdenek.

Mursits Roland (balra) és Jánvári Gábor üdvözlik egymást (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

A vendégek is melegítenek (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

A szép időben sok néző választotta délutáni programul ezt a mérkőzést, a Nyírségből is többen érkeztek.

Mindkét csapatnak van miért javítani: a Dorog az előző fordulóban hazai pályán veszített a Győr ellen (0–1), míg a Nyíregyháza Szegeden maradt pont nélkü (3–2). A két együtes között egyébként nem is lehetne kisebb a különbség: a Dorog a 7., a Nyíregyháza a 8. a tabellán, mindkét gárdának 27 pontja van (és a hazaiaknak eggyel több győzelme).

Az év utolsó mérkőzésére készülünk a Buzánszky Jenő Stadionban. Decemberhez képest kimondottan jó idő van.

Girsik Áron jól felkészült a mérkőzésre (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a döntetlent több mint két hónapja nem játszó Dorog az új edzőjével, Feczkó Tamással sem szárnyaló, ugyancsak 27 pontos Nyíregyháza ellen.