Legyőzte a Szentlőrincet, és első pontjait szerezte meg a Dorog

KUN ATTILAKUN ATTILA
2022.08.17. 17:20
Nagyot küzdött, de pont nélkül maradt a Szentlőrinc (fehérben) (Fotók: Hagymási Bence/24 Óra)
A fordulót pont nélkül, az utolsó helyről kezdő Dorog már két góllal is vezetett a Szentlőrinc ellen, végül nagy csatában tartotta otthon a három pontot.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

DOROGI FC–SZENTLŐRINC SE 2–1 (1–0)
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 400 néző. Vezette: Móri Tamás (Horváth Zoltán, Rózsa Dávid)
DOROG: Borsos – Tóth B., Gyurácz, Berkó, Papp M. – Lénárth T. (Nagyházi, 81.) – Albert (Lustyik, 68.), Szerencsi (Rácz, 81.), Sztojka (Faragó, 81.), Szedlár – Paudits (Magyari, 58.). Vezetőedző: Fenyvesi László
SZENTLŐRINC: Prokop – Farkas M. (László, a szünetben), Lénárt G., Havas, Tamás – Csilus (Vidnyánszky M., 68.), Németh M. (Kiss-Szemán, a szünetben), Daróczi, Németh E. – Csörgő R. (Rétyi, 81.), Szabó M. (Mervó, a szünetben). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző: Paudits (35.), Berkó (82.), ill. Németh E. (87.)
Fenyvesi László:
– Az első félidőben jól játszottunk, uraltuk a mérkőzést, a második végén viszont nehézzé tettük magunknak a találkozót. Az akaratnak és a csapategységnek köszönhetően megszereztük szezonbeli első győzelmünket.
Jeremiás Gergő: – Az első félidőben nem működött a támadójátékunk, a másodikra ezt sikerült kijavítanunk. A kevés dorogi akciót kontrolláltuk, megtaláltuk a támadójátékuk ellenszerét. Sajnálom, hogy nem szereztünk pontot, legalább egyre rászolgáltunk.

A Szentlőrinc már az első percben megszerezhette volna a vezetést, de Szabó ziccerben leadott lövését Borsos bravúrral védte. Ezt követően a Dorog átvette az irányítást, és a szemfüles Szedlár, valamint Paudits összjátéka után előnyhöz jutott. A második játékrészben A vendégcsapat futballozott fölényben, de nem jutott el helyzetig, a hazaiak pedig egy szöglet utáni Berkó-fejessel megduplázták előnyüket. Németh Erik jól eltalált lövésével szépített a Szentlőrinc, amely a ráadásban joggal kért számon egy büntetőt a játékvezetőn, miután Borsos szögletet követően leütötte a baranyaiak kapusát, a labdát már elfejelő Prokopot. A Dorog megszerezte első pontjait a végére izgalmassá váló, de alacsony színvonalú találkozón. 2–1

Végig nagy küzdelem zajlott a dorogi pályán  (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
Végig nagy küzdelem zajlott a dorogi pályán (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

20. Budafoki MTE4223–7–42

90+4. perc: Itt a vége, győzött a Dorog! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: bal oldali vendégszöglet, Borsos öklözi el a labdát a a fejelni igyekvő Prokop elől, akit el is talál. Kapus a kapust. Kavarodás, jöhet a Dorog.

92. perc: Tóth Barnabás kap sárgát.

92. perc: Faragó szalad végig a félpályán, lövését Prokop védi.

Négy perc a ráadás, lesznek még izgalmak!

87. perc: GÓÓÓL! Németh Erik 20 méterről, a balösszekötő helyéről kilövi a jobb felsőt. Ami szép, az szép! 2–1.

82. perc: GÓÓÓL! Jobb oldali szögletet követően Berkó Ádám fejelt hét méterről a jobb felső sarokba. 2–0.

81. perc: négyet cserélnek a csapatok: a hazaiaknál Sztojka Dominik, Szerencsi Miklós és Tomás Lénárth helyére Faragó Bálint, Rácz Ferenc és Nagyházi Dávid áll, a vendégeknél Csörgő Rault Rétyi Róbert váltja.

75. perc: egy dorogi kontrát állít meg a játékvezető, a szurkolók nem dicsérik meg. Pedig az imént még sörrel kínálták!

73. perc: László szabadrúgását üti szögletre Borsos.

Egyre nagyobb a vendégek fölénye, de helyzetig nem jutnak.

69. perc: ivószünet.

68. perc: csere mindkét oldalon: Albert Ádám helyén Lustyik Levente a hazaiaknál, Csilus Ádámén Vidnyánszky Mátyás a vendégeknél.

Jól működik a dorogi (piros-feketében) védelem  (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
Jól működik a dorogi (piros-feketében) védelem (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

65. perc: végre valami: Daróczi lövését fogja Borsos.

Sok birkózás és szabálytalanság, kevés foci.

Egyébként nem sok minden történik a pályán...

58. perc: átvette az irányítást a Szentlőrinc, erre cserével reagál a Dorog: a gólszerző Paudits Patrik helyére Magyari Szilárd állt.

Hármat cserélt a Szentlőrinc: Németh Márk helyére Kiss-Szemán Péter, Szabó Máté helyére Mervó Bence, Farkas Marcell helyére László Dávid állt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Daróczi Zoltán jól játszott, de ez is kevés volt a vendégek pontszerzéséhez  (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
Daróczi Zoltán jól játszott, de ez is kevés volt a vendégek pontszerzéséhez (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

45+1. perc: Vége az első félidőnek, megérdemelten vezet a jobban játszó Dorog.

Egy perc a ráadás.

45. perc: Németh Erik rúgja fel Szedlárt, ő is besárgul. Keményen játszik a Szentlőrinc.

44. perc: Szedlár balról belőtt labdájáról centikkel marad le Paudits. Közel volt a második!

41. perc: szépen felépített hazai akció végén Prokop védi Sztojka 18-ról elengedett lövését.

Paudits Patrik (balra) megszerezte a vezetést a Dorognak  (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
Paudits Patrik (balra) megszerezte a vezetést a Dorognak (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

35. perc: GÓÓÓL! Vezet a Dorog! Egy előreívelés után a kapus és a védő egymásra vár, Szedlár lecsap a labdára, jobbról középre passzol, Paudits Patrik pedig 13 méterről az üres kapu jobb alsó sarkába lő. Prokop már nem ér vissza.1–0

29. perc: a dorogi szabadrúgás után Tóth nem sokkal fejel mellé.

27. perc: Németh most Szerencsivel szemben szabálytalankodik, ezért már megkapja a lapot. Ha szigorúbb ajátékvezető, Németh már nincs a pályán.

26. perc: Németh Márk buktatja a jobb oldalon meglóduló Albertet. Nyilvánvaló sárga, de a játékvezető megkegyelmez a vendégek középpályásának.

24. perc: ivószünet.

Eseménytelen, alacsony színvonalú mérkőzés, némi hazai fölénnyel.

14. perc: Szerencsi bal alsó sarokra tartó gurítását kapja fel Prokop.

9. perc: eseménytelen mezőnyjáték után Szedlár lő fölé 17 méterről.

1. perc: az első helyzet: Szabó fut el a bal szélen, de ziccerben leadott lövését nagy bravúrral védi Borsos.

1. perc: a hazaiak kezdik a mérkőzést.

ELŐZMÉNYEK

Győztes csapaton ne változtass! – tartja a mondás, ehhez képest a Szeged elleni nyerő csapatból csak négy játékos (Daróczi Zoltán, Havas Attila, Németh Erik, Rostislav Prokop) tartotta meg a helyét a kezdő tizenegyben a Szentlőrincnél.

Az MTK ellen veszítő Dorognál hatan maradtak a kezdőben, a kiállított Barna Gergő eltiltását tölti, Kovács Olivér és Pohner Zsolt sérült.

Meg kell kezdenünk a pontok gyűjtését, így most, különösen hazai pályán nem is lehet más a célunk, mint a mérkőzés megnyerése, amit mindenki átérez a csapatnál” – nyilatkozta a találkozóval kapcsolatban Fenyvesi László, a Dorog vezetőedzője.

A sorsolás után tisztában voltunk vele, hogy az első három fordulóban nem mi leszünk az esélyesek, ennek ellenére jó eredményeket értünk el, kivéve a gyirmóti meccset. A célunk az, hogy a szintén a bennmaradásért küzdő riválisainkkal szemben is eredményesek legyünk, kettőzött erővel fogunk küzdeni az ilyen csapatok ellen, hogy magunk mögött tartsuk őket. Közéjük tartozik a Dorog is, amely jelenleg ugyan az utolsó helyen áll, de három fordulót követően teljesen felesleges a tabellát nézegetni. Egy masszív NB II-es csapatról van szó, amelyhez nem szívesen járnak az ellenfelek vendégségbe: kemény meccsre számítok, tudatos, jó játékra van szükségünk ahhoz, hogy érvényesülni tudjunk” – mondta a klub honlapjának a Szentlőrinc edzője, Jeremiás Gergő.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három vereséggel indító Dorog az előző két fordulóban az MTK-val ikszelő, majd a Szegedet legyőző Szentlőrinc ellen.

Az utolsó simítások (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)