Dzsudzsák döntötte el, a DVSC legyőzte a Kaposvárt

RÁDIN MÁRKÓRÁDIN MÁRKÓ
2021.03.06. 13:50
Dzsudzsák döntötte el a mérkőzést: gól és gólpassz a hajrában (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)
A labdarúgó NB II 28. fordulójában két olyan csapat találkozott, amely az előző öt mérkőzéséből csak egyet tudott megnyerni. Az első játékrészben nem sok helyzet alakult ki, a mérkőzés hajrájában a Debreceni VSC döntötte el a három pont sorsát két góllal.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 2–0 (0–0)

Debrecen,Nagyerdei Stadion.zárt kapuk mögött.Vezette:Ducsai József (Aradi József, Rózsa Dávid)
DVSC: Kosicky – Bévárdi, Kinyik, Pávkovics, Kusnyír (Poór, 71.) – Pintér Á. (Kalafat, 61.), Varga J., Bényei Á., (Haris, 71.), Sós B. (Tischler, 41.) – Szécsi M., Bárány (Dzsudzsák, 61.).Vezetőedző: Toldi Gábor
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI: Bánki – Vachtler, Dvorschák, Ur (Nagy Tamás, 23.), Hadaró – Bidzilya (Erdei, 56.), Gál M., Zsirai, Anrdics (Bartos, 23.) – Balázs Zs., Farkas B. (Bíró D., 68.).Vezetőedző:Várhidi Péter
Gólszerző: Tischler (84.), Dzsudzsák (90.)
Toldi Gábor: – Mindenki átérezte a meccs jelentőségét. Uraltuk a találkozót, megérdemelten győztünk. A három pont megszerzésének a kulcsa a türelem lehetett.
Várhidi Péter: – Egy peches mérkőzést játszottunk. A védekező játékunk tudatos volt, mindenki küzdött, megtette a magáét. A korai sérülések nem jöttek jól, a legjobb szó a pechesség erre a mérkőzésre, ráadásul Tischler góljánál még figyelmetlenek is voltunk.

Két olyan együttes feszült egymásnak az NB II 28. fordulójában, amely egyaránt egy győzelmet aratott az előző öt fordulóban. Ennek a találkozónak a hazai pályán játszó DVSC volt az esélyese, ráadásul nagyon fontos volt a három pont megszerzése, hiszen egyre sűrűsödik az élmezőny a másodosztályban.

A mérkőzés elejétől a DVSC birtokolta többet a labdát, ám nagy gólhelyzetet nem tudtak kialakítani a debreceniek. A Kaposvár masszívan védekezett, amikor pedig volt rá lehetősége, megpróbált kontrázni. Az első félidőben egyik csapat sem tudott gólt szerezni, sőt igazán nagy helyzet sem adódott egyik fél előtt sem. A hazaiaknál Sós Bencét, míg a vendégeknél Andricsot és Urt is cserélni kellett sérülés miatt. A félidő utolsó öt percében négy sárga lapot is kiosztott a játékvezető a vendégeknek, ebből egyet Várhidi Péternek.

A második játékrész első negyedórája nem sok változást hozott, kezdeményezőbb volt a Loki, de nem nagyon tudott helyzetet kialakítani. A 61. percben érkezett a pályára Dzsudzsák Balázs, aki néhány perccel később közel járt a gólpasszhoz, ám Bévárdi lövése elkerülte a bal felső sarkot. Ami késik, nem múlik: a 84. percben a válogatott támadó ívelt be balról szögletet, amelyre Tischler Patrik érkezett, majd fejelt a hálóba hat méterről, vezetéshez juttatva csapatát. Még mielőtt megnyugodhatott volna a DVSC, nagy helyzetbe került a Somogy megyei gárda, előbb Nagy Tamás fejelt a keresztlécre, majd a kipattanót Zsirai Martin két méterről, reflexszerű mozdulattal a kapu fölé juttatta! Elképesztően nagy helyzet volt, amely könnyen egy pontot jelenthetett volna a vendégeknek. Kitámadott a Kaposvár, így egyre nagyobb területek nyíltak a debreceniek számára, a gólpasszt jegyző Dzsudzsák Balázs Varga Józseftől kapott jó labdát, majd ballal kilőtte a bal alsó sarkot, megszerezve saját maga első találatát visszatérése óta! Másra már nem sok idő volt, így a hajrában megszerzett két gólnak köszönhetően megszerezte a nagyon fontos három pontot a DVSC, ám a mutatott teljesítménnyel a kaposváriak sem lehetnek elégedetlenek.

20. Debreceni EAC27512122–52–3016

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés, a hajrában döntötte el a három pont sorsát a Loki.

90. perc: Varga József vezetett egy kontratámadást, majd a bal oldalon érkező Dzsudzsák Balázshoz tálalt, aki 16 méterről kilőtte a bal alsó sarkot! 2–0.

88. perc: A sértett, Erdei ívelte be a szabadrúgást, Nagy Tamás a keresztlécet találta el, a kipattanót Zsirai lőtte kapu fölé két méterről.

87. perc: Kinyik Ákos buktatta Erdeit egy sárga lapért cserébe.

84. perc: GÓL:Dzsudzsák Balázs bal oldali szögletét Tischler Patrik fejelte 8 méterről védhetetlenül a kapuba. 1–0

77. perc: Kalafat beadását Szécsi fejelte öt méterről kapu fölé.

76. perc: Tischler Patrik fordult kapura,majd húsz méterről lőtt, ám a keresztlécet találta el!

71. perc: A Loki is kettőt cserél, Kusnyír sérülés miatt hagyja el a pályát, Poór Patrik érkezik helyette, Bényei Ágostont Haris Attila váltja.

68. perc: Farkas Balázst Bíró Dominik váltja

67. perc: Dzsudzsák Balázs készítette le Bévárdinak a labdát a jobb oldalra, utóbbi lövése elszállt a bal felső sarok mellett.

Érdekesség, hogy a nemrég beállt Dzsudzsák Balázs éppen Várhidi Péternél mutatkozott be a magyar válogatottban, de a DVSC szakmai stábjának tagja, Huszti Szabolcs is rendszeresen kapott válogatott behívót 2006 és 2008 között a jelenlegi kaposvári trénertől.

61. perc: Kettőt cserél a DVSC: Bárány Donát helyett Dzsudzsák Balázs a pályán, míg Pintér Ádámot Kalafat Álmos váltja

57. perc: Kusnyír beadása után a menteni igyekvő hazai védők fejéről szállt saját kapujuk felé a labda, Bánki mentett szögletre.

56. perc: Bizdilya Antont Erdei Carlo váltja

51. perc: A jobbhátvéd, Vachtler lőtt jobb oldalról, 18 méterről, nem sokkal kapu mellé.

49. perc: Szécsi beadásáról nem sokkal maradt le Bárány.

46. perc: Megkezdődött a második játékrész.

Megküzdöttek a felek egymással az első félidőben (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)

45+2. perc: Vége az első félidőnek, egyelőre nem született gól a találkozón.

45+1. perc: A figyelmeztetettek köréből Várhidi Péter sem maradt ki, a vendégek vezetőedzője reklamálás miatt kapott sárgát.

45. perc: Három perc, három vendég sárga lap: Balázs Zsoltot figyelmeztették. Két perc a hosszabbítás.

44. perc: Két figyelmeztetés a vendég oldalon két percen belül, ezúttal Zsirai kapott sárgát egy taktikai fault miatt.

43. perc: Dvorschák Gábor kapott sárga lapot, miután Bévárdival szemben szabálytalankodott.

41. perc: Újabb kényszerű csere, ezúttal a hazai oldalon: Sós Bence szenvedett sérülést egy rossz mozdulatot követően, ugyan néhány percig folytatta a játékot, ám le kellett cserélni. Tischler Patrik állt be helyette.

38. perc: Szécsi tört be a tizenhatoson belülre, majd laposan lőtt, ám az oldalhálót találta el.

27. perc: Farkas Balázs rúghatott a tizenhatos sarkáról szabadrúgást, ám csavarása egy méterrel elkerülte Kosicky kapuját.

23. perc: Kettőt cserél Várhidi Péter: Andrics helyett Bartos, Ur helyett Nagy Tamás érkezik. Úgy tűnik, mindkét csere oka kisebb sérülés.

22. perc: Bárány lőtt 22-23 méterről, középről, lapos próbálkozása azonban elkerülte a kaposvári kaput.

19. perc: Újfent Sós, Varga József volt a labda útja, utóbbi fejesét ezúttal védenie kellett Bánkinak.

9. perc: Andrics kapott egy nagyszerű passzt a bal oldalon, ám még mielőtt lőtt volna 16 méterről, Kinyik szerelte.

2. perc: Sós Bence beadását Varga József fejelte jócskán kapu fölé.

1. perc: A DVSC kezdi a mérkőzést.

A debreceniek célja nem is lehet más, mint a három pont megszerzése (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)

Köszöntjük kedves olvasóikat! Meglátjuk, mire megy az NB I-ből tavaly nyáron kiesett két együttes, a feljutásért harcban álló Loki és a mezőny második felében tanyázó Kaposvári Rákóczi.

Bármilyen hihetetlen, a legutóbbi öt forduló alapján a Debreceni VSC áll rosszabbul: a Kaposvár ugyanis ezalatt 5, míg a Loki csak 3 pontot gyűjtött.