Erdei Carlo duplájával győzött Óváron a Tiszakécske

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.10.01. 14:50
A képen fehérben szereplő óváriaknak tíz jó percük volt csak a meccsen (Fotó: NS Archív)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában a sereghajtó Mosonmagyaróvár a 13. Tiszakécskét fogadta. A mérkőzés elején voltak helyzeteik az óváriaknak, de a vendégek első góljától kezdte már az történt a pályán, amit a Tiszakécske akart (0–2).

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–TISZAKÉCSKEI LC 02 (01)
Mosonmagyaróvár,
MTE 1904 Sporttelep,300 néző. Vezette: Sipos Tamás (Huszár Balázs, Király Zsolt)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich– Tullner (Puhtejev, 82.), Deák I., Czingráber, Horváth K. – Vukaszovics – Simita, Szabó B. (Szalka, 66.), Illés D., Németh D. – Takács T. (Korbély, 66.).Megbízott vezetőedző: Király József
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Szőr, Fodor F. (Csáki, 71.), Viczián Á. (Máté Zs., 80.) – Balázs B., Kocsis Dominik, Szekér, Erdei C. (Krivocjuk, 86.), Grünvald – Bertus (Gyurján B., 71.), Zamostny (Torvund, a szünetben).Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Erdei C. (31., 66. – a másodikat 11-esből)
Király József:
– Az első félidei jó játékért és helyzetekért sajnos nem adnak pontokat. A szünet után gyengébben játszottunk, ami előtt értetlenül állok.
Vas László:– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk. Szerencsére mi rúgtuk az első gólt, és ez meghatározta a meccs alakulását.

A hazaiak kezdték harcosabb felfogásban a meccset. A mérkőzés második tíz percében előbb Szabó Bence előtt adódott kétszer is komoly helyzet, aztán Németh Dániel találta el a kapufát. Az első tiszakécskei helyzetet a 23. percben jegyezhettük fel, Zamostny lövését védte Heinrich. A második kécskei lövés viszont már gólt eredményezett: Erdei Carlo húsz méterről lőtt a bal alsóba. A gól nem tett jót a meccsnek, a vendégek az előny birtokában elkezdték lassítani, tördelni a játékot, a hazaiak korábbi harciassága pedig alábbhagyott.

A második félidőre egyre inkább a Tiszakécske akarata érvényesült: a vendégek birtokolák többet a labdát, helyzeteket dolgoztak ki, a hazaiak pedig sok hibával játszottak. A 66. percben Vas László együttese aztán büntetőhöz jutott, amit Erdei Carlo gólra váltott. A vendégek az utolsó tíz percre a védekezésre és a kontrákra álltak rá, azonban újabb gól már nem esett.

A Mosonmagyaróvár továbbra is nyeretlen a bajnokságban, két hazai döntetlenjük után pedig most ismét vereséget szenvedtek. A Tiszakécske számára az óvári győzelem a harmadik nyertes meccs volt a szezonban. 0–2

18. Mosonmagyaróvár10377–23–163

90+3. perc: Vége! Horváth K. beadása nem jó senkinek. Végül Deák I. lövi a labdát kapu fölé, a játékvezető pedig lefújja a mérkőzést. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Három perc a hosszabbítás.

87. perc: Torvund távoli lövését védi Heinrich.

86. perc: Erdei Carlót váltja Krivocjuk.

83. perc: A reklamáló Illés Dánielnek sárga lapot mutat fel Sipos Tamás.

82. perc: Tullner helyett Puhtejev játszik a folytatásban.

80. perc: Újabb tiszakécskei csere: Máté Zsolt áll be Viczián Ádám helyére.

73. perc: Korbély kap jó labdát a bal oldalon, de blokkolni tudják a lövését a védők.

71. perc: Tiszakécskei cserék: Bertus helyére Gyurján B., Fodor helyére pedig Csáki érkezik.

70. perc: Németh D. szabadrúgását tenyereli szögletre Kiss Á.

69. perc: Szőr Levente kap sárga lapot.

66. perc: GÓÓÓL! Erdei Carlo a kapu jobb oldalába emeli a labdát, Heinrich a másik oldalra vetődik.02

66. perc: Szabó Bencét Szalka váltja a hazaiaknál, Takács T. helyére pedig Korbély érkezik.

65. perc: TIZENEGYES! Czingráber rántja le Bertust a tizenhatoson belül: a játékvezető büntetőt ítél.

63. perc: Vukaszovics reklamálásért sárga lapot kap.

60. perc: Illés D. ígéretes helyzetben nem lő, utána pedig már blokkolni tudják a próbálkozását a tiszakécskei védők.

58. perc: Balázs B. lövi a labdát Heinrich kapuja fölé.

52. perc: Erdei C. szabadrúgását Heinrich üti szögletre.

50. perc: Erdei Carlo beívelése végül a kapura lövésnek is beillik: Heinrichnek kell szögletre menteni.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Zamostny helyére Torvund állt be a szünetben. Az óváriak nem változtattak.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Egy perc az első félidő végén a ráadás.

42. perc: Illés D. 20 méterről lőhet, de kaput nem talál.

38. perc: Hazai kontra végén Németh D. nem tudja átvenni a labdát a tizenhatoson belül.

35. perc: Szőr lövését üti szögletre Heinrich.

31. perc: GÓÓÓL! Erdei Carlo 20 méterről lövi a labdát a bal alsóba.01

23. perc: Zamostny 18 méterről lő, a középre tartó pattogós lövést Heinrich megfogja.

21. perc: Németh D. iramodik meg a bal szélen, a középre passzolt labdáját épphogy eléri Kiss Ágoson kapus.

19. perc: KAPUFA!Németh D. szabadrúgásból a jobb felsőt veszi célba, de a felső lecet találja el.

16. perc: Szépen járatja a labdát a hazai csapat, Simita jobb oldali beadása viszont nem jó egyik társnak sem.

12. perc: Takács T. elől blokkolni tud Kiss Á., a labda azonban Szabó Bence elé kerül, akinek tíz méterről nem sikerül a kapuba találni, noha csak egy védő állt vele szemben.

11. perc: Németh D. passza után Szabó Bence veszi célba a jobb alsót, Kiss Á. azonban bravúrral hárít.

1. perc: Fehérben a vendégek, feketében a hazaiak. A bajnokit a hazaiak kezdik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a még mindig nyeretlen Mosonmagyaróvár a Tiszakécske ellen.