Döntetlent játszott a Szentlőrinc Mosonmagyaróváron

2023.03.05. 13:50
Az Óvár pontot szerzett a Szentlőrinc ellen (Fotó: Credobus Mosonmagyaróvár)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a forduló előtt 15. helyezett Mosonmagyaróvár a 17. Szentlőrincet látta vendégül. Az első félidőben vezetést szerzett a hazai csapat, de a vendégek a második félidő elején hamar egyenlíteni tudtak, ezután pedig már egyik csapat sem tudott gólt szerezni, így 1–1-es döntetlen született.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–SZENTLŐRINC 11 (1–0)
Mosonmagyaróvár, 500 néző. Vezette: Rúsz Márton (Kulman Tamás, Márkus Péter)
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Simita, Debreceni A., Deák I., Horváth K. – Végh B., Gáncs (Puhtjejev, 69.), Illés D. (Vukaszovics, 60.) – Szalka (Sajbán Miklós, 83.), Jasarevic (Korbély, 69.), Mayer Á. (Nagy Z., 60.). Vezetőedző:Horváth Csaba
SZENTLŐRINC:Prokop R. – Török K., Tamás L., Keresztes B., Farkas M. – Múcska, Kesztyűs M., Havas (Grumics, 77.) – Pintér Á. (Erdélyi B., 87.), Mervó, Rétyi R.Vezetőedző:Domján Attila
Gólszerző: Szalka (31.), ill. Farkas M. (53.)
Horváth Csaba
: – Ismét küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl, mindkét csapat nehezen talált fogást a másikon, így reális a döntetlen.
Domján Attila: – A játék és a helyzetek alapján úgy érzem, itt hagytunk két pontot Mosonmagyaróváron.

Az első negyedórában mindkét csapat agresszívan lépett fel, így már a 4. percben a hazaiak veszélyeztetni tudtak, Illés jobb oldali szabadrúgására kiválóan érkezett Debreceni András, de nem volt elég erő a fejesében, így a vendégek kapusa könnyedén fogni tudta. Pár perccel később Múcska lőtt 20 méterről, de a labda csúnyán fölé szállt. Három perccel később Pintér Ádám eresztett el lapos átlövést, a labda a bal oldali kapufán csattant. Az első negyedóra után visszább vettek a felek, és leginkább mezőnyben folyt a játék. A 31. percben Deák a saját térfeléről indította Szalkát, aki nagyon szemfüles volt, ugyanis a felívelt labdát egyből megcsúsztatta, és a kimozduló kapus már nem tudott visszahátrálni, így a labda a hálóban kötött ki, 1–0! A 42. percben Mervó révén egyenlíthettek volna a vendégek, a csatár azonban nem tudta jól átvenni a labdát.

A második félidőből még csak hét perc telt el, amikor Farkas Marcell jó átvétel után tolt egyet a labdán, majd kilőtte a hosszú felsőt. A gól után mezőnyben folyt a játék, sok kis apró szabálytalanság tarkította, s egyik csapat sem tudott nagyobb helyzetet kialakítani. A 85. percben Mervónak még volt lehetősége megszerezni a győztes gólt, de tíz méterről mellé gurított, így maradt az 1–1.

20. Kozármisleny26561529–49–2021

90+3: Vége a mérkőzésnek! Köszönjük a figyelmüket!

3 perc lesz a hosszabbítás.

87. perc: Erdélyi Botond váltotta Pintér Ádámot.

85. perc: Mervó hibázott ziccerben, 10 méterről gurított a kapufa mellé.

83. perc: Sajbán Miklós lépett pályára Szalka helyett.

78. perc: Végh Bence kapott sárga lapot.

77. perc: Csere a vendégeknél, Havas helyére Grumics érkezett.

69. perc: Kiss-Szemán Péter és Papp G. Benedek lépett pályára a vendégeknél.

69. perc: Ismét kettős csere a hazaiaknál, Gáncs és Jasarevic hagyta el a pályát, Puhtjejev és Korbély érkezett.

64. perc: Vukaszovics kapott sárga lapos figyelmeztetést.

60. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Nagy Zoárd és Vukaszovics lépett pályára, Mayer Ádámés Illés helyett.

55. perc: Illés kapott sárga lapot egy taktikai szabálytalanságot követően.

53. perc: GÓÓÓL! Farkas vette át jól a labdát, még tolt egyet és 16 méterről hatalmas gólt rúgott a hosszúba, 11!

47. perc: Tamás László késett el egy belépővel, ezért sárga lapot kapott.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: A játékvezető lefújta az első félidőt.

42. perc: Mervó kapott a leshatáron egy labdát, de a kaputól 3 méterre nem sikerült átvennie jól a labdát, így Debreceni menteni tudott.

31. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Deák a saját térfeléről indította Szalkát, aki pedig 14 méterről csúsztatta meg a labdát, s így az átszállt a kimozduló kapus felett, 10!

27. perc: Egy szépen végig vitt akció után, Szalka csinált megy egy cselt és 15 méterről lőtt kapura, de a vendégek kapusa bravúrral hárítani tudott.

13. perc: A hazaiaknak most szerencséjük volt, Pintér Ádám találta el a kapufát egy lapos átlövésből.

10. perc: Múcska tudott 20 méterről lőni, de a labda a kapu fölé szállt.

4. perc: Illés jobb oldali szabadrúgására kiválóan érkezett Debreceni, de fejesébe nem volt elég erő, így a vendégek kapusa könnyen fogni tudta a labdát.

1. perc: A hazaiak indították útjára a labdát.

A hazaiak tiszta fehérben, míg a vendég Szentlőrinc csapatapiros-fekete mezben lép pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Mosonmagyaróvár a héten edzőváltáson áteső Szentlőrinc ellen.