Jó helyzetkihasználása révén két góllal nyert idegenben a Soroksár

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.11.05. 12:50
Győzelmének köszönhetően már négy meccse veretlen a Soroksár (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 14. fordulójában az utolsó előtti Mosonmagyaróvár otthonában mindkét félidőben egy-egy gólt lőtt a Soroksár, így a fővárosi csapat 2–0-s győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–SOROKSÁR SC 0–2 (0–1)
Mosonmagyaróvár,MTE 1904 Sporttelep, 200 néző. Vezette: Berényi Tamás (Nagy Viktor, Király Zsolt)
MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta –Simita, Czingráber, Papp Sz., Horváth K. – Vukaszovics, Tullner (Csóka D., a szünetben) – Szabó B. (Gáncs, 78.), Illés D., Szalka (Korbély, 62.) – Takács T.Megbízott vezetőedző: Király József
SOROKSÁR:Mergl – Kaján, Króner, Kékesi, Pintér D. – Vass Á. (Varga Z., 86.), Katona M. – Gálfi (Dobos Á., 72.), Sipos Z. (Korozmán, 72.), Hajdú R. (Dragóner F., 72.) – Lovrencsics B. (Németh E., 86.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Lovrencsics B. (25.), Gálfi (61.)
Király József
: – Az a csapat, amelyik meg akarja őrizni másodosztálybeli tagságát, annak nem szabad ilyen lelketlen, hitehagyott munkát produkálni. A csapat nevében én kérek elnézést szurkolóinktól.
Lipcsei Péter: – A három pont megszerzése volt a célunk, amit meggyőző játékkal teljesítettünk is.

Kiegyenlített játékot hozott a mérkőzés eleje, bár a Soroksár vezetett több támadást, viszont helyzetig sokáig egyik csapat sem jutott el. A félidő felén túl jártunk, amikor azonban a vendégek kihasználták első nagy lehetőségüket: Hajdú Roland kiugratása után Lovrencsics Balázs lőtt szépen a bal alsóba. A folytatásban sem tudott odakerülni a kapu elé a Mosonmagyaróvár, csupán Szalka Dominik távoli lövésénél kellett Mergl Szabolcsnak közbeavatkoznia. Igaz, a fővárosi együttes sem volt veszélyes, egyedül Sipos Zoltán fejese után akadhatott volna dolga Slakta Balázsnak, csakhogy a kapu mellé szállt a labda.

Élénkebben jött ki a szünet után az Óvár, a frissen beálló Csóka Dominik helyzetbe is került, azonban elcsúszott, így odalett a lehetőség. Ezt követően csak a mezőnyben folyt a játék, majd negyedóra elteltével ismét a semmiből találtak be a sárga-feketék: fellazult a hazai védelem jobb oldala, így Sipos Zoltán és Lovrencsics Balázs összjátéka után utóbbi passzolt Gálfi Zoltánnak, aki kétgólosra növelte az előnyt. A kisalföldiek próbálkoztak, Papp Szilárd lövése kaput is talált, Szabó Bence sem lőtt sokkal fölé, de nem sikerült csökkenteniük a hátrányon.

A hajrában is mentek előre a hazaiak, ám nem tudtak betalálni, így a Soroksár remek helyzetkihasználásának köszönhetően megszerezte a három pontot. 0–2

18. Mosonmagyaróvár 14 1 3 10 10–33 –23 6

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, a Soroksár két góllal nyert a Mosonmagyaróvár otthonában! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Két perc a ráadás.

89. perc: Papp ütközte le keményen Korozmánt, ezért járt a sárga lap.

88. perc: Németh jobb oldali beadása után a hosszú kapufánál Varga rúgott luftot 5 méterről, így odalett a lehetőség.

86. perc: Kettős soroksári csere. Lovrencsics és Vasshelyett Németh és Varga lépett pályára.

84. perc: Illés távoli, megpattanó lövése nem okozott gondot Merglnek.

79. perc: Kékesi kapott sárgát, mivel visszahúzta Takácsot.

78. perc: Szabó helyett Gáncs a pályán.

72. perc: Hármas csere a vendégeknél. Sipos, Hajdúés Gálfi helyett érkezett Korozmán, Dragóner és Dobos.

69. perc: Simita passzolt középre a jobb oldalról, majd Szabó lőtt kevéssel fölé 16 méterről.

67. perc: Illés jobb oldali szöglete után Papp lőtt kapura a hosszún, Mergl biztosan fogta a labdát a jobb kapufánál.

62. perc: Szalka helyén Korbély a hazaiaknál.

61. perc: GÓL! KETTŐRE NŐTT A VENDÉGELŐNY!A jobb oldalon vezetett támadást a Soroksár, Sipos váltott szépen Lovrencsiccsel, a támadó középre passzolt, ahol Gálfi egy átvétel után kapura lőtt, és Slakta ugyan beleért, de így is a jobb alsóban kötött ki a labda! 0–2

53. perc: Pintér sárgult be, miután visszahúzta Csókát.

51. perc: Gálfilőtt mellé éles szögből.

47. perc: Takács ívelte fel Szalkának a labdát, tőle továbbpattant Csókának, aki 13 méterről lőhetett, de elcsúszott, így nem jelentett veszélyt a kísérlete.Ebben több volt.

46. perc: Egy csere volt a szünetben, a hazaiaknál Tullnert váltotta Csóka.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

45+1. perc: Vége az első félidőnek!

45. perc: Egy perc a ráadás.

39. perc: Szalka lőtt 25 méterről, Mergl magabiztosan fogta.

32. perc: Kaján jobb oldali beadása után Sipos fejelt 10 méterről úgy fél méterrel a jobb kapufa mellé.

31. perc: Tullner rántotta vissza a meginduló Katonát, ez is sárga lap.

28. perc: Vukaszovics csúszott oda csúnyán Lovrencsicsnek, sárga lap.

25. perc: GÓL! VEZET A SOROKSÁR!Katona passzolt középre, Hajdú vezette a labdát, majd ugratta ki Lovrencsicset, aki egy átvétel után 11 méterről a bal alsóba lőtt! 0–1

24. perc: Kaján lőtt 20 méterről, a labda jócskán elkerülte a kaput.

17. perc: Gyönyörű támadást vezetett az Óvár, melynek végén Szalka került lövőhelyzetbe, de nem tűzte kapura, inkább be akarta löbbölni a labdát, de az nem volt pontos, így végül nem tudott veszélyeztetni a hazai csapat.

9. perc: Hajdú egy jó csel után passzolt át a hosszúra a bal oldalról, Kaján üresen vehette volna át a labdát 10 méterre a kaputól, de pont nem érte el.

1. perc: Lovrencsics bal oldali beadása után Gálfi fejelt jócskán mellé 10 méterről.

Az Óvár fekete szerelésben, a Soroksár fehérben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző hazai meccsét megnyerő Óvár a Soroksár ellen.