A Szeged a második félidőben átgázolt a Budaörsön

2021.09.15. 15:50
Megérdemelten nyert a Szeged (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a játéknap előtt 14. helyezett Budaörs a két pozícióval előtte álló Szeged-Csanád Grosics Akadémia ellen lépett pályára. A mérkőzést a remek második félidőt produkáló vendégek nyerték meg, a Budaörs tehát még mindig nyeretlen hazai pályán ebben a szezonban.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

BUDAÖRSI SC–SZEGED-CSANÁD GA 1–4 (1–0)
Budaörs,
Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Varga Gábor, Márkus Péter)
BUDAÖRS: Tóth G. – Menyhárt, Zsidai, Kékesi, Fényes (Gyurácz, 60.) – Lengyel (Bognár, 60.), Molnár Cs. (Petneházi, 60.), Sajbán Miklós, Pintér D. (Kapronczai, 67.) – Halmai Á., Vankó (Horváth R., 67.). Vezetőedző: Márkus Tibor
SZEGED:
Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovic, Kővári – Dobos, Kovács Milán (Dobronoky, 88.), Simon, Gréczi – Haruna (Gajdos, 73.), Horváth K. (Farkas A., 88.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Vankó (5.), ill. Dobos (50.), Haruna (64. – 11-esből), Gréczi (72.), Kóródi (86.)
Márkus Tibor:– Az első félidőben még volt játékunk, a másodikban azonban olyan mértékben visszaestünk, ami döbbenetes a számomra. Próbáltunk cserékkel frissíteni, de nem volt bennünk elég átütőerő.
Dragan Vukmir:
– Gratulálok a csapatomnak, jó meccset játszottunk, annak ellenére, hogy a szünetben még hátrányban voltunk. Ahogy az előző mérkőzéseinken, úgy most is sok helyzetet dolgoztunk ki, a második félidőben pedig már értékesítettük is őket.

A hazai csapat hamar megszerezte a vezetést Vankó góljával, de a későbbiekben elsősorban kapusának, Tóth Gábornak köszönhette, hogy előnnyel vonulhatott a szünetre. A szegediek több ziccert is kialakítottak, de sehogyan sem sikerült a nem éppen acélosan védekező budaörsiek kapujába találniuk.

Ami az első félidőben nem jött össze a vendégeknek, az a másodikban már igen: a jól játszó és fölényben lévő szegediek négy lehetőségüket is értékesítették (még ha a tizenegyest kissé könnyű síppal is fújta be a játékvezető), és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek a második félidőben nagyon gyenge produkcióval előrukkoló budaörsiek ellen. Márkus Tibor együttese bajnoki mérkőzésen így továbbra is nyeretlen az új budaörsi stadionban.

20. Tiszakécske826 8–17 –9 2

Itt a vége, a Szeged simán nyert Budaörsön. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Lejárt a rendes játékidő, két perc lesz a ráadás.

88. perc: kettős szegedi csere: Horváth Krisztofer helyére Farkas Aurél, Kovács Milán helyére

Dobronoky Viktor áll.

A második félidőben nagyon leeresztett a Budaörs (feketében) (Fotó: Dömötör Csaba)

86. perc:Már négynél jár a Szeged! A csereként beálló Kóródi Nándor kapott labdát a jobb oldalon és kissé éles szögből a kapu jobb oldalába lőtt, 1–4

80. perc: újabb szegedi csere: a mezőny legjobbja, Dobos Áron kap pihenőt, Kóródi Nándor áll a helyére.

79. perc: Horváth Roland rúg oda Dobosnak, sárgát kap. Teljesen jogosan.

75. perc: Tóth tisztáz 20 méterre a saját kapujától bravúros mozdulattal.

Több hazai szurkoló is elindul haza.

73. perc: az első szegedi csere: Haruna Jammeh helyére Gajdos Zsolt áll.

72. perc: Ott a harmadik! Gréczi Mártonlő a bal alsó sarokba. Eldőlt?1–3!

67. perc: újabb két hazai csere: Vankó Imre helyére Horváth Roland, Pintér Dominik helyére pedig Kapronczai Gergely áll.

A második félidei játék alapján megérdemelten vezet a vendégcsapat.

64. perc: Haruna a bal alsóba lő, 1–2!

63. perc: Dobos esik el Gyurácz szorításában, tizenegyes!

A második félidőben látottak alapján ebben semmi meglepő nincs.

60. perc: Márkus Tibor hármat is cserél: Fényes Szabolcs helyén Gyurácz András, Molnár Csaba helyén Petneházi Márk, Lengyel Béla helyén Bognár Dávid folytatja.

Érik az újabb vendéggól.

59. perc: Dobos jobbról adja középre a labdát, Haruna 6 méterről fölé lő.

58. perc: Molnár lő fölé 25 méterről.

Egyértelműen jobb a Szeged.

56. perc: az eddig remekül védő Tóth hibázik, majdnem a saját kapujába üti a labdát egy szögletet követően, de a védelem tisztáz.

55. perc: jobb oldali szöglet végén Simon fejel fölé, majd Dobos ziccerben leadott lövését védi Tóth.

50. perc: egyenlít a Szeged! Dobos Áron egyéni akció végén lő kapura 15 méterről, az egyik védőn megpattanó labda átszáll Tóth feje fölött és a kapuban köt ki, 1–1!

46. perc: útjára indul a labda. Haruna fejel kapura, Tóthé a labda.

Érkeznek a játékosok, mindjárt folytatjuk.

Az első félidő után a Budaörs (feketében) vezet (Fotó: Dömötör Csaba)

45. perc: Vége az első játékrésznek, nincs ráadás. Nincs is miért.

43. perc: Lengyel próbálkozott 25-ről, de lövése jócskán elkerülte a szegedi kaput.

41. perc: Sajbán Miklós fejel mellé az ötös jobb sarkától.

Az elmúlt percekben a Szeged vette át az irányítást.

33. perc: Vankó hosszan szökteti Halmait, oda a hazai lehetőség.

31. perc: Horváth újabb ziccert hagy ki. Mi kell még a szegedi gólhoz?

30. perc: bal oldali szöglet után Zsidai centikkel fejel fölé.

Kissé leült a mérkőzés, az elmúlt percekben egyik kapu sem volt veszélyben.

23. perc: vendégkontra végén Dobosról pattan ki a labda. Ebben több volt.

18. perc: Haruna fejel nem sokkal fölé.

17. perc: ismét Tóth véd, sebezhetőnek tűnik a hazai védelem.

15. perc: Dobos életerős lövését védi Tóth. Szép jelenet volt.

14. perc: Harunát lerántják, de nincs sípszó.

A Budaörs (feketében) vezet, de nyílt a mérkőzés (Fotó: Dömötör Csaba)

10. perc: Simon

8. perc: Horváth 30 méteres kísérlete csemege Tóthnak.

5. perc: vezet a Budaörs! Vankó kapott labdát 14 méterre a szegedi kaputól, a jobbösszekötő helyén és kilőtte a jobb alsó sarkot, 1–0.

5. perc: Simon lövését védi Tóth, aztán felszabadít a hazai védelem.

3. perc: Dobos indulna meg a hazai kapu felé, de megállítják lesen.

1. perc: a hazaiak kezdenek.

Érkeznek a főszereplők, mindjárt kezdünk.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy a hat forduló óta nyeretlen Budaörs a bajnokságot két diadallal kezdő, azóta viszont nyerni képtelen Szeged-Csanád GA ellen.

A hazaiaknak eddig még nem sikerült nyerniük a szezon elején átadott, vadonatúj stadionjukban.