A második félidőben fordítva győzött a Budaörs a Szpari ellen

KUN ATTILAKUN ATTILA
2020.10.18. 14:20
A Budaörs (zöld-fehér mezben) a második félidőben fordította meg a mérkőzést (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
A Budaörs kétgólos félidei hátrányt követően, a második játékrészben fordítva győzte le a Nyíregyházát egy izgalmas és színvonalas összecsapáson, Tatabányán, a labdarúgó NB II 12. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

BUDAÖRSI SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 3–2 (0–2)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Rúsz Márton (Mohos Milán, Király Zsolt)
BUDAÖRS: Kovács P. – Menyhárt, Kékesi, Gyurácz, Fényes (Petró, 46.) – Molnár Cs. (Petneházi, 46.), Zsidai (Horváth E., 76.), Sajbán Miklós, Zeke – Halmai (Halácsi, 91.), Horváth R. (Pethő, 59.). Vezetőedző: Márkus Tibor
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Fodor F., Papucsek, Jánvári – Farkas A. – Papp M., Kovácsréti (Kártik, 59.), Kalocsai, Györgyi (Gyurján, 72.) – Hornyák, Ötvös B. Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Gyurácz (61.), Petró (65.), Halmai (80.), illetve Ötvös B. (30.), Kalocsai (42.)

Márkus Tibor: – Az első félidőben fásultan, tompán játszottunk, a válogatott szünet ismét nem tett jót nekünk. A második játékrészre megújultunk és olyan játékot nyújtottunk, ami három gólt és végül három pontot eredményezett számunkra.

Gálhidi György:Szégyen és gyalázat, amit a második félidőben produkáltunk. Egy megnyert meccset engedtünk ki a kezeink közül.

Pörgős játékot hozott a két élcsapat összecsapásának első negyedórája, bár a kapuk nem forogtak veszélyben. A frissebbnek tűnő Nyíregyháza ezután fokozatosan átvette az irányítást, ami gólokban is megmutatkozott: előbb Ötvös, majd a félidő hajrájában Kalocsai is mattolta a bizonytalan hazai védelmet, így a Szpari megérdemelten mehetett kétgólos előnnyel a szünetre a halványan futballozó, támadásban szinte semmit sem nyújtó vendéglátó ellen.
A második játékrész első percei is nyíregyházi fölényt hoztak, aztán – látható előzmények nélkül – feltámadt a Budaörs és öt percen belül egyenlíteni tudott Gyurácz, majd Petró szépségdíjas találatával. Egyik csapat sem elégedett meg a döntetlennel, mindkét fél a győzelem megszerzésére törekedett, így aztán színvonalas és izgalmas csata zajlott a pályán – ahogy az egy rangadó esetében el is várható. Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt aztán Halmai is eredményes volt egy kontra végén, így a játék képe alapján két abszolút ellentétes félidőt követően a cseréi révén alaposan feljavuló Budaörs otthon tartotta három pontot. A Pest megyei együttes ezzel már sorozatban négy győzelemnél jár a bajnokságban.

20. FC Csákvár124815–31–164

Itt a vége, 3–2-re győzött a Budaörs! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

91. perc: Halmai Ádámot Halácsi Fülöp Mirkó váltja a hazaiaknál.

91. perc: egy budaörsi kontra végén Petró lő, Fejér véd.

Három perc lesz a hosszabbítás.

Mindkét csapat gólratörően játszik, élvezetes a mérkőzés.

86. perc: Petneházi durrant fölé 25 méterről.

84. perc: Kovácsot kell ápolni.

82. perc:Ötvös Bence kap sárgát buktatásért.

80. perc: GÓL! Fordít a Budaörs! 3–2

Halmai Ádám kapott remek labdát középen, lefutotta a védőket majd a jobb alsóba lőtt.

A vendégtábor nem lankad...

78. perc: Kártik Bálint kezez, majd akadályozza a szabadrúgás elvégzését, jogos a sárga

76. perc: cserélnek a hazaiak is, Zsidai László le, Horváth Emil be.

72. perc: Györgyi Arthur helyett Gyurján Bence a pályán a vendégeknél.

71. perc:Papp bal oldali szöglete után Ötvös fejel fölé.

Nagy küzdelem zajlik a pályán, rangadóhoz méltó a színvonal.

65. perc: GÓL! Egyenlít a Budaörs, 2–2

Petró Balázs gondolt egy nagyot és 25-ről még nagyobb gólt ragasztott a jobb felsőbe. Fejérnek esélye sem volt a nagyszerű lövéssel szemben.

63. perc: Sajbán nagy helyzetben rosszul ad középre, elmarad az egyenlítés.

61. perc: GÓL! Szépít a Budaörs, 1–2

Petneházi Márk előreívelt labdáját Gyurácz András fejelte a jobb alsóba a vendégvédők között.

59. perc: csere mindkét oldalon: a Budaörsnél Horváth Roland helyett Pethő Bence János, a Nyíregyházánál Kovácsréti Márk helyett Kártik Bálint József a pályán.

51. perc:Horváth esik el Papucsek szorításában a büntetőterületen belül, mehet tovább!

46. perc: kezdődik a második játékrész.

A szünetben kettőt is cserél a Budaörs: Molnár Csabát Petneházi Márk, Fényes Szabolcsot Petró Balázs váltja.

A félidőben megérdemelten vezet a kék mezben játszó Nyíregyháza (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

FÉLIDŐ

45. perc:itt a félidő vége, a szünetben két góllal is megérdemelten vezet a Nyíregyháza.

42. perc: GÓL! Itt a második, 0–2

Kalocsai László tört be balról a tizenhatoson belülre, senki sem érte utol, így nyugodtan kilőhette a bal alsót.

Bizonytalan a budaörsi védelem, csak a vendégeken múlik, hogy tudnak-e helyzeteket kialakítani.

A játék képe alapján nem érdemtelen a Szpari vezető gólja.

30. perc: GÓL! Vezet a Nyíregyháza! 0–1

Az egyedül hagyott Ötvös kapott remek labdát a tizenhatoson belül, majd átemelte azt a kilépő Kovácson.

29. perc: Jánvári esik el a budaörsi védők gyűrűjében a tizenhatoson belül, a játékvezető határozottan ítél szabadrúgást kifelé és adott sárgát műesésért.

28. perc: egy bal oldali beadás után Gyurácz ment fejjel szögletre két vendégjátékos elől.

23. perc: a nyíregyházi Farkas Aurél vitat vehemensen egy játékvezetői ítéletet, ő is sárga lapot kap.

19. perc: Kovácsréti lő balról, ígéretes helyzetből a bal alsó sarok mellé. Az elmúlt percekben jobb a Nyíregyháza.

18. perc:Ötvös szerez labdát a bal oldalon, beadását Kovács szedi le Hornyák elől.

15. perc: Zsidai László sárgul be a hazaiaktól.

A Budaörs a széleken próbálkozik, de a beadások pontatlanok.

Nagy az iram, közben a nyíregyházi szurkolók a debrecenieket "éltetik".

1. perc:elkezdődött a mérkőzés, a Budaörs indította útjára a labdát.

Nincs hideg, de igencsak borongós az idő, talán megússzuk égi áldás nélkül.

Szép számmal érkeztek vendégszurkolók, a melegítés már a stadion melletti parkolóban megkezdődött (folytatódott?).

A Budaörs régi-új játékossal erősödött a héten:Csiki Norbert a 2018-19-es szezont követően tér vissza a csapathoz, az előző bajnokságban az élvonalban, Kaposváron futballozott.

Az előző szezonban a Nyíregyháza jött ki (sokkal) jobban a két csapat párharcából: az 1. fordulóban Tatabányán 2–0-ra, majd a hazai visszavágón 4–0-ra nyertek a nyírségiek.

A Szpari eddig fordított utat jár be: Gálhidi György csapat három győzelemmel kezdte a szezont, az azóta lejátszott nyolc meccsen viszont 50 százalék alatti a mérlege.

Az elmúlt hetekben nagyon megy a vendéglátónak: a zöld-feketék a legutóbbi három bajnokijukat egyaránt kapott gól nélkül nyerték meg, az utolsó kettőt már Márkus Tibor irányításával.

A forduló egyik rangadóját rendezik a tatabányai Grosics Gyula Stadionban: a Budaörs 21 ponttal a 2., a Nyíregyháza 19 ponttal az 5. helyen áll.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, mire megy a a jó formában levő, elmúlt három bajnokiját kivétel nélkül megnyerő Budaörs a legutóbb a Haladással szemben hazai pályán alulmaradó Nyíregyháza ellen.

A kezdés előtti pillanatok (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)