Kiütötte vendégét a Békéscsaba

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2022.01.30. 12:50
A békéscsabaiak négyszer örülhettek gólnak a mérkőzésen (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
A Békéscsaba kapta el jobban a tavaszi rajtot, és a szünet után két gyors góllal növelve előnyét hengerelt a lelkes, de a kapura ezúttal kevésbé veszélyes, ám a tabellán jobb pozíciót elfoglaló Dorog ellen (4–1).

A tavaszi szezon előtti NB II-es beharangozónkat itt olvashatja.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ
BÉKÉSCSABAI ELŐRE 1912–DOROGI FC 4–1 (1–0)
Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 450néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Winter – Puskás G., Farkas M., Bora, Bor – Szabó P. (Gránicz, 72.), Zvara (Váradi, a szünetben), Király (Albert, 72.), Varga Sz. (Ilyés, 62.) – Lukács R. (Paudits, 62.), Pantovics. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
DOROG: Tulipán – Nyíri, Dlusztus (Nagyházi, 81.), Keresztes, Papp M. – Lénárth – Oldal, Szerencsi (Tóth B., 54.), Pohner (Barna G., 54.) –Vígh (Horváth R., 54.), Girsik (Szedlár, 54.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Pantovics (12.), Lukács R. (46.), Szabó P. (51.), Ilyés (79.), ill. Barna G. (90+1.)
Schindler Szabolcs: – Az első félidőben lőttünk egy szép gólt, de a szünetig hátralévő időszak amolyan edzőmeccs jellegű volt, nem tudtuk birtokolni a labdát. A második felvonásban viszont a második gól eldöntötte a meccs sorsát.
Fenyvesi László:– Rosszul kezdtük a mérkőzést, hiszen a Békéscsaba akarata érvényesült a pályán. Az első negyvenöt perc második fele már jobban tetszett. A második félidő nagyon rosszul indult, a gól pedig megpecsételte a sorsunkat. Elfogytunk, nem volt jó a felkészülésünk, betegségekkel küzdöttünk, de nem akarok kifogásokat keresni. A Békéscsaba jobb formában volt a mai napon, így megérdemelten szerezte meg a három pontot.

A Békéscsaba kezdte jobban a mérkőzést, és a hazai igyekezet már a 12. percben eredményt hozott, Pantovics szépségdíjas találattal szerzett vezetést, 1–0. Iramos, és harcos játékot láthatott a szünetig a viharos erejű szélben a közel félezres publikum, viszonylag kevés helyzettel.

A második félidő rögtön csabai góllal kezdődött, amit hat perccel később újabb követett, s ezzel már el is dőlt a három pont sorsa. Az első félidőben is kissé enerváltan játszó vendégek ezután már minden kedvüket elveszítették. Azért becsületükre legyen mondva, a ráadásban szépítettek. A Békéscsaba kiváló „tavaszi” rajtot vett: ebben a bajnokságban a második hazai sikerét és a legnagyobb különbségű győzelmét könyvelhette el. 4–1

20. Tiszakécske21431420–41–2115

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés, a játékvezető két percet hosszabbított. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: GÓÓÓL! Szépített a Dorog. Tóth Barnabás a 16-oson belül estében tolta Papp Máté elé a labdát, aki Barnához játszott, a cserejátékos pedig a kapu közepébe lőtt.4–1.

86. perc: Albert ugratta ki a félpályáról Ilyést, aki a 16-oson belül a kifutó Tulipán mellettPauditshoz tálalt, ám ő elkapkodta és a kapu mellé lőtt.

Bor Dávid (a kép bal oldalán) győztes mérkőzésen mutatkozott be Békéscsabán  (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
81. perc: Cseréltek a dorogiak. Dlusztus helyett Nagyházi Dávid játszik.

79. perc: GÓÓÓL! Már négy a különbség a Békéscsaba javára! Puskás iramodott meg a jobb oldalon, középre passzolt, a labdát Paudits tovább játszotta, Ilyéshez, aki jobbal a jobb alsó sarokba lőtt, 4–0.

75. perc: Gránicz és Puskás összjátéka után előbbi szúrta rá a labdát 16 méterről, de védett a kapus.

72. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Szabó Péter helyett Gránicz Patrik, Király Patrik helyett Albert István lépett a játéktérre.

69. perc: Papp Máté kaszálta el a pálya közepén Ilyést, ezért sárga lett a jutalma.

62. perc: Váltás a hazai oldalon is: Varga Szabolcsés Lukács le, Ilyés Tamás és Paudits Patrikment fel a pályára.

Nikola Pantovics (labdával) nyitotta meg a gólok sorát (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

56. perc: Újabb nagy csabai helyzet. Lukács visszaívelt labdáját a visszarohanó Dlusztus az utolsó pillanatban kikanalazta.

54. perc: Négyes cserét hajtottak végre a vendégek: Vígh helyett Horváth Roland, Pohner helyett Barna, Szerencsi helyett Tóth B., Gorsik helyett Szedlár a pályán.

51. perc: ÚJABB CSABAI GÓÓÓL! A csereként beállt Varga Szabolcsiramodott meg a bal oldalon, laposan középre játszott, Lukács átlépte a labdát,az érkező Szabó Péter pedig jobbal a kapu közepébe passzolt, 3–0.

46. perc: GÓÓÓL! Már kettővel vezet a Csaba! Puskás Gábor egy hosszan előre rúgott labda után eredt, lehagyta Papp Mátét, majd a kapu felé passzolt, a jó ütemben érkező Lukács Raymond pedig a kapu közepébe lőtte a labdát, 2–0.

46. perc: Csabai csere a szünetben: Zvara helyett Váradi Tamás a pályán.

46. perc:Elkezdődött a második félidő.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

40. perc: Lukács lőtt kapura, de Tulipán védett.

39. perc: Újra Pantovics végzett el szögletet, ezúttal Tulipán kapus ért hozzá, a labda az alapvonalon túlra gurult.

38. perc: Nyíri kevergetett a 16-oson belül, a földre került, de a játékvezető sípja néma maradt.

35. perc: Pantovics sarokrúgása után Király pöckölt bele a labdába, amely a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Nagy lehetőség volt!

Bora György szereli a dorogi támadót (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

26. perc: A hivatalos nézőszám: 450.

25. perc: Bor Dávid és Szerencsi fejelt össze a csabai 16-oson belül, mindkét játékost ápolják. A dorogiak játékosának az állapota tűnik súlyosabbnak. Úgy tűnik, hogy minden rendben, kapott egy kötést a fejére, vissza tud térni a pályára.

20. perc: A 24. születésnapját szombaton ünneplő Szerencsi Miklós iramodott meg középen, már bent járt a 16-oson belül, de mielőtt lőtt volna, Farkas Márk ellopta tőle a labdát, amely Winter kapusé lett.

12. perc:CSABAI GÓÓÓL! Pantovics csapta be a védőjét, majd a 16-os vonaláról középről, jobbal a jobb felső sarokba bombázott, 1–0.

4. perc: Máris villant a sárga, a békéscsabai Zvara Levente kapta, amiért felvágta Oldal Tibort.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Reménykedő békéscsabai tekintet a mérkőzés előtt (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

Augusztusban fordított párosításban a 7. helyen álló dorogiak 2–1-re múlták felül a Békéscsabát, lenne tehát miért visszavágnia a az őszt a 13. pozícióban záró lila-fehéreknek, akik a 21 pontjukból csupán kilencet szereztek otthon. Színes lapok miatt a hazaiaknál nincs eltiltott, vendégeiknél viszont Kárász Krisztiánnak, valamint Izing Martin Ferencnek is ki kellett hagynia a viharsarki túrát, mert a Nyíregyháza elleni legutóbbi bajnokin begyűjtötték ötödik sárga cédulájukat is. Pénteken új játékos, a 28 éves támadó, Horváth Roland érkezését jelentették be Dorogon, aki Békéscsabán csereként várt bevetésre. Keretükből ismerős lehet Békéscsabán Mursits Roland és Dlusztus András neve is, hiszen korábban mindketten megfordultak a lila-fehéreknél, előbbi azonban nem nevezték a nyitómérkőzésre.

Ahogy az ország szinte pontján, Békéscsabán is viharos erejű szél fújt, miközben napsütésben melegítettek be a csapatok.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi kilenc mérkőzésén mindössze egy vereséget szenvedő Békéscsaba az ősz meglepetéscsapata, az előző négy fordulóban kilenc pontot gyűjtő Dorog ellen.