Békéscsabai henger az NB II 1. fordulójában

2013.08.17. 16:31
A labdarúgó NB II 1. fordulójában a Békéscsaba 4–0-ra kiütötte a Tatabányát. A Siófok a Balmazújvárost, a Nyíregyháza az Ajkát verte meg három góllal, míg a Gyirmót a Szolnok ellen rangadót nyert. A ZTE viszont csak döntetlenre volt képes a Kozármisleny otthonában.

A feljutásra esélyesek többségének győzelmét hozta az új, egycsoportos NB II első fordulójának szombati játéknapja.

A legfölényesebb sikert a Békéscsaba aratta, amely négy góllal legyőzte a Tatabányát, igaz, a vendégkapus Dombai András kiállítása miatt a 31. perctől kezdve emberelőnyben futballozott. Bár a szünetig jól tartotta magát a Bányász, a második játékrészben a csabaiak felőrölték ellenfelüket, és teljesen megérdemelt győzelmet zsebeltek be. Érdekesség, hogy a Békéscsaba négy gólját négy különböző külföldi játékos szerezte.

Hasonlóan jól ment a nyáron alaposan kicserélődött, de a klubnál maradó, Jusuf Dajic által vezérelt Siófoknak. Horváth Károly együttese a Balmazújvárost küldte haza három góllal. A vendégek érthetetlen módon megilletődötten futballoztak, így csak asszisztálni tudtak a siófoki gálához, amelyben – a harmadik gól megszerezésével – a Fradiból érkező Gárdos András is szerepet vállalt.

A forduló rangadójának nevezhető Szolnok–Gyirmót mérkőzésen már a 22. másodpercben vezetést szereztek a vendégek Magasföldi József révén. Bár negyedóra elteltével Nagy István szabadrúgása révén egyenlített Kis Károly együttese, a Gyirmót végig kézben tartotta az irányítást, s a Tisza-parti védelem gyengélkedését kihasználva újabb két gólt szerzett és megérdemelten nyert.

Farkas Ádám első félidő végén szerzett remek szabadrúgásgólja jelentetett az Ajka–Nyíregyháza mérkőzés fordulópontját. A vendégek előnyük tudatában visszahúzódtak, az Ajka átvette a meccs irányítását, de a gólokat a hajrában ismét a Szpari szerezte: Farkas Ádám második és Szilágyi Péter góljában is szerepet vállalt Bajzát Péter, így Lucsánszky Tamás együttese győzelemmel nyitotta az új szezont. A találkozót az ajkai sporttelep centerpályájának felújítása miatt Pápán rendezték.

A Zalaegerszeg viszont még az egy pont megszerezésének is örülhet, hiszen a Kozármisleny otthonában nemhogy nem működött olajozottan a zalai gépezet, hanem egészen a 83. percig kellett a találkozón várni arra, hogy az egerszegiek igazi gólhelyzetet alakítsanak ki. Kapusuk, Safet Jahic több esetben is bravúrral védte meg kapuját a góltól, így ezt a szezonrajtot gyorsan el kell felejtenie Simon Antal együttesének.

A Szigetszentmiklós tipikus egygólos mérkőzésen győzte le a Ceglédet, míg a Kisvárda és a Sopron a játék képe alapján igazságosan osztozott meg a pontokon.

LABDARÚGÓ NB II

1. FORDULÓ (augusztus 16–17.)

SIÓFOK–BALMAZÚJVÁROS 3–0 (2–0)
Siófok, 600 néző. Vezette: Kiss Norbert (Kepe Arnold, Kulman Tamás)
SIÓFOK: Tajti N. – Fehér Zs., Tímár, Papp Sz., Novák A. – Peszmeg (Mokánszki, 86.), Vass M. – Horváth B., Dajic, Papp M. (Gárdos, 69.) – Vólent (Futó, 60.). Vezetőedző: Horváth Károly
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Bokros, Kiss L., Forgács, Németh Á. – Nagy R., Szőllősi F. (Müller, 73.), Kónya, Demjén (Belényesi, 73.) – Tóth D. (Pintér N, a szünetben), Urbin. Vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerző: Dajic (1–0) a 14., Dajic (2–0) a 45., Gárdos (3–0) a 85. percben
Horváth Károly: – Igazi „sötét ló” ellen játszottunk, ráadásul ellenfelünk még feketében is játszott. Tisztában vagyok a képességeinkkel, de még engem is meglepett a nagy különbségű győzelem. Azért persze örülök, hogy sikerrel kezdtük a szezont.
Híres Gábor: – Érthetetlenül megilletődötten futballoztunk, amelynek következtében kaptunk is három gólt. Ráadásul az adódó lehetőségeink közül egyet sem sikerült értékesítenünk, így aztán nem is lehetett más a mérkőzés vége, csak vereség.

KOZÁRMISLENY–ZALAEGERSZEG 0–0
Kozármisleny, 300 néző. Vezette:
Kovács J. Zoltán (Mohos Milán, Kiss I Balázs)
KOZÁRMISLENY:
Sólyom – Kiss M., Fellai, Vattai, Farkas Z. – Nagy E., Kovács T. – Nagy K. (Tóth A., 78.), Cziráki (Vituska, 77.), Zsdrál (Vég B., 86.) – Varga B. Vezetőedző: Szabó Zsolt
ZTE:
Jahic – Kovács G., Bogunovics, Nánási, Hajdú N. – Máté P., Simonfalvi – Szegleti (Vágó L. 87.), Grbic (Pál D., 73.), Vayer (Frizoni, 84.) – D. Pavicsevics. Vezetőedző: Simon Antal
Szabó Zsolt:
– A felkészülésen elvégzett munka, illetve az új igazolások megmutatták, a csapatépítés jó irányba halad. Annak ellenére, hogy gól nélküli döntetlent értünk el. Nagyon sajnálom ugyanis, hogy az i-re nem tudtuk feltenni a pontot, vagyis a jó játék ellenére nem nyertünk.
Simon Antal:
– A Kozármisleny a tavalyi bajnokságban megszokotthoz hasonlóan, vagyis agresszíven és jól futballozott, különösen az első félidőben. A folytatásban csapatom teljesítménye javult, de a jó kapusteljesítménynek köszönhetjük az egy pontot.

KISVÁRDA–SOPRONI VSE-GYSEV 1–1 (1–0)
Kisvárda, 1000 néző. Vezette: Varga László (Varga II Gábor, Horváth Róbert)
KISVÁRDA: Petranics – Lakatos I., Hegedűs T., Oláh D., Tóth Gy. – Miskolczi, Kornutjak (Üveges, 77.), Nagy B., Fodor A. – Pálvölgyi (M. Ramos, 64.), Pavlov (Soós T., 59.). Szakmai igazgató: Révész Attila
SVSE: Heinrich – Fazekas N., Bognár Zs., Tóth M. (Horváth A., 68.), Szabó L. – Sifter, Németh L. (Deme, 57.), Varga G. – Gaál B., Erdélyi (Szabó Zs., a szünetben), Czár. Szakmai igazgató: Supka Attila
Gólszerző: Hegedűs T. (1–0) a 17., Fazekas N. (1–1) a 74.percben
Révész Attila: – Egyenlő erők küzdelmében mindkét csapat szöglet- és szabadrúgások után veszélyeztetett. Sajnálom, hogy hazai pályán nem sikerült megszerezni a várt győzelmet, de igazságos döntetlen született.
Supka Attila: – Bosszantó, hogy nem olyan játékkal rukkoltunk elő, amit igazán tud a csapat. A második félidő alapján ezt a mérkőzést meg lehetett volna nyerni, mert fizikálisan jobb állapotban voltunk ellenfelünknél, helyzeteket alakítottunk ki, de baj volt a kapu elé érkezésekkel.

FC AJKA–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–3 (0–1)
Pápa, Perutz Stadion, 400 néző. Vezette: Botló Béla (Kóbor Péter, Iványi István)
AJKA: Jánosa – Köles, Pákai, Jagodics M., Fodor M. – Hanzl (Lattenstein, a szünetben), Horváth A. (Kanta Sz., 76.), Sipos N. – Mihalecz P., Sowunmi, Skriba (Varga T., 66.). Vezetőedző: Mihalecz István
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Szokol, Rubus, Gengeliczki, Törtei – Sándor I., Csordás – Kákonyi (Polényi, 90.), Paku (Szilágyi P., 62.), Farkas Á. (Huszák, 82.) – Bajzát. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Farkas Á. (0–1) a 45., Farkas Á. (0–2) a 77., Szilágyi P. (0–3) a 88. percben
Mihalecz István: – A gólok félidőnkénti eloszlása nem tükrözi a mérkőzés képét. Nem tudok elszámolni az első félidőbeli kishitű játékunkkal, a gólt a legrosszabbkor kaptuk. Később visszatért a reményünk, irányítottuk is a mérkőzést, de amelyik csapat nem szerez gólt, előbb-utóbb kap.
Lucsánszky Tamás: – Szervezett játékunknak köszönhetően megérdemelten nyertünk. Döntőnek bizonyult, hogy a fordulópontoknak számító szituációkból rendre jól jöttünk ki. Ezúttal valódi csapatként futballoztunk.

SZTK-ERIMA–CEGLÉDI VSE 1–0 (0–0)
Szigetszentmiklós, 400 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Hofbauer Roland, Péter Tamás)
SZTK: Sánta – Milos (Csikortás, a szünetben), I. Jakovljevic, Ducic – Nagy J., Barna, Khous (Zsivoczky, 72.), S. Jakovljevic, Kollega – Takács T., Fekete Á. (Soskic, 59.). Vezetőedző: Zoran Kuntics
CEGLÉD: Miski – Robson, Makrai, Farkas I., Szala – Kenderes, Koncz Zs. – Lipusz (Markó, 87.), Koós (Rebrik, 87.), Szkunc – Kormos (Medgyesi L., 78.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Takács T. (1–0) a 80. percben
Zoran Kuntics: – Egygólos mérkőzés volt, s valószínűleg ehhez az idei bajnokságban hozzá kell szokni. A labda folyamatosan visszapattant a ceglédi védelemről, mivel elöl nem tartottuk meg azt. Gólt akkor szereztünk, amikor jobban ment a ceglédieknek, a lényeg azonban a három pont megszerzése.
Ványi Zsolt: – Egyetértek, egygólos mérkőzés volt, erre is számítottunk. Vélhetően sok hasonló mérkőzésünk lesz, kiegyenlített játékkal. A sors fintora, hogy akkor kaptuk a gólt, amikor uraltuk a játékot. Remélem, a következő fordulóban értékesítjük helyzeteinket, és megszerezzük a három pontot.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–FC TATABÁNYA 4–0 (1–0)
Békéscsaba, 1000
néző. Vezette: Berger József (Szvetnyik Bence, Kovács II Gábor)
BÉKÉSCSABA:
Scsekics – Balog Zs., Albert I., Szűcs I., Juhász Gy. – Lucas, Tölgyesi (Tolmbaye 57.), Király P. (Pozsár 66.), Leucuta – Mosquera, Voiculet (Pantovics 71.). Vezetőedző: Komjáti András
TATABÁNYA:
Dombai A. – Lázár T., Szamosszegi, Páles, Radnai – Ludánszki, Kovács I., Bakos (Kis Sz. 73., Besztercei 78.) – Móri, Ferkó (Farkasdi 32.), Weitner. Vezetőedző: P. Nagy László
Gólszerző:
Leucuta (11-esből, 1–0) a 33., Voiculet (2–0) az 51., Mosquera (3–0) a 62., Pantovics (4–0) a 87. percben
Kiállítva:
Dombai A. (elhúzta a kitörő Mosquera lábát a tizenhatoson belül) a 31. percben

Komjáti András:
– Létszám egyenlőségnél is több helyzetet alakítottunk ki az ellenfél kapuja előtt, akár több góllal is vezethettünk volna. A játékunk időnként jó volt, egy-két hibát leszámítva, főleg a védekezésben láttam megingásokat. Van még mit javítani a következő időszakban.
P. Nagy László:
– A kiállításnál nehéz helyzetbe került a csapat, kapusunk nem hozott jó döntést. Egy jó csapat ellen emberhátrányban nagyon nehéz futballozni. Bár két nagy helyzetünk akadt, azokat nem tudtuk kihasználni. Azért kíváncsi lettem volna, hogy egyenlő létszám mellett mire lett volna képes a csapat.

SZOLNOKI MÁV FC–GYIRMÓT FC-GYŐR 2–3 (1–2)
Szolnok, 1000
néző. Vezette: Radványi Ádám (Buzás Balázs, Galán Roland)
SZOLNOK: Pokorni – Vári, Mile, Grúz, Fritz – Zvara, Sipeki – Bohner (Lengyel B., 70.), Nagy I. B. Tóth (Szepessy, 64.) – Máté (Rokszin, a szünetben). Vezetőedző: Kis Károly
GYIRMÓT: Holczer – Hajba, Balog Z., Graszl K., Farkas M. – Cseri T., Papp K., Magasföldi (Fejes J., 52., Illés Gy., 79.), Lázár P. – Beliczky, Oross (Tóth N., 71.). Vezetőedző: Sisa Tibor
Gólszerző: Magasföldi (0–1) az 1., Nagy I. (1–1) a 16., Beliczky (1–2) a 27., Cseri (1–3) az 51., Nagy I. (2–3) a 92. percben
Kis Károly:
– Gratulálok a Gyirmótnak a győzelemhez. Úgy érzem, alakulhatott volna másként is az eredmény, de nem volt szerencsénk. A második gólt érzésem szerint les előzte meg.
Sisa Tibor: – A bajnoki nyitányon egy szervezett, jó csapat ellen idegenben nyerni mindig szép fegyvertény, de természetesen így is akad még tennivalónk. A látottak alapján úgy érzem, győzelmünk megérdemelt.