Három gólt szerezve győzött a Kazincbarcika Csákváron

2023.03.05. 13:50
Hiába küzdöttek a fehér mezes csákváriak, Lippaiék (24) mind a három pontot hazavitték Barcikára (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei hírlap)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a Kazincbarcika maximálisan kihasználta a hazai együttes súlyos egyéni hibáit az első félidőben, és megnyugtató előnyre tett szert. A Csákvár ugyan a folytatásban többször is visszajöhetett volna a meccsbe, de legnagyobb helyzeteit is elhibázta, így nem kerülhette el a 3–1-es vereséget.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–3 (0–2)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Káprály Mihály (Bertalan Dávid, Vad Anita)
CSÁKVÁR: Auerbach – Dulló, Alaxai, Karacs, Baranyai (Gazdag V., a szünetben) – Ominger, Mészáros D. (Kocsis D., 63.), Magyar Zs. – Tamás N. (Körmendi, 73.), Hornyák (Janyickij, 73.), Baracskai (Fejős, a szünetben). Vezetőedző: Tóth Balázs
KAZINCBARCIKA: Megyeri I G. – Szekszárdi, Ur, Lippai, Süttő – Székely K., Kovács B., Heil (Hleba, 83.), Csatári (Nagy J., 76.) – Kurdics (Szabó B., 65.), Pálinkás (Takács T., 76.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Ur (82. – öngól), ill. Pálinkás (6., 71.), Székely K. (30.)
Tóth Balázs:
– Két gyerekes hibából komoly hátrányba kerültünk, ennek ellenére többször is visszajöhettünk volna a meccsbe. Sajnos történtek a meccs végeredményét befolyásoló „döntések”, melyek minket sújtottak...
Csábi József:
– Az első félidő a miénk volt, szünet után szerkezetet váltott és beszorított minket a Csákvár, de sikerült rárúgnunk a harmadik gólt, és azzal eldőlt a meccs.

A hazaiak rendkívül tompán, lassan kezdtek, a barcikaiak pedig semmi különöset sem csinálva úgy szereztek kétgólos előnyt, hogy mindkétszer a vendéglátók játékosa adta számukra a „kulcspasszt”. Az első félidő hajrájában aztán Káprály Mihály játékvezető ítéletei borzolták a hazai szurkolók idegeit, két perc alatt két egyértelműnek tűnő tizenegyest sem fújt be.

A térfélcserét követően felbillent a pálya a hazaiak fölényétől, de a legnagyobb helyzeteiket sem tudták gólra váltani. A Kazincbarcika aztán egyszer kiszabadult a szorításból, és ismét bevette a hazaiak hálóját, amivel végképp elvarrta a szálakat. 1–3

20. Kozármisleny26561529–49–2021

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+3. perc: Kovács Bence kapott sárga lapot a szabadrúgás akadályozásáért.

90. perc: Öt perc a hosszabbítás.

86. perc: Ilyet se sűrűn látni... Káprály Mihály játékvezető ápolta a térfele közepén földre lefekvő barcikai játékost, miközben egyetlen csapattársa sem ment oda. Miután két perc alatt sem gyógyult meg, beengedte a vendégek orvosi stábját.

84. perc: Omingert és Körmendit is felborították a barcikai ötösön, a játékvezető ezúttal sem látott okot a közbeavatkozásra...

83. perc: Heilt Hleba váltotta a hajrára.

82. perc: Góllá érett a hazai nyomás, Körmendi a jobb oldali alapvonalról belőtt labdája Ur Lászlóról pattant a kapu közepébe, 1–3.

80. perc: Ominger 18 méteres, léc alá tartó lövését bravúrral védte Megyeri.

76. perc: Vendégcsere: Pálinkás–Takács, Csatári–Nagy J.

73. perc: Kettős hazai csere: Tamás–Körmendi, Hornyák–Janyickij.

71. perc:GÓÓÓL! Pálinkás forgolódott a csákvári ötösön, hárman sem tudták elvenni tőle a labdát, végül félfordulatból a kapu közepébe bombázott, 0-3.

69. perc: Magyari beívelését Fejős mesterien fejelte középre a jobb oldali alapvonalról, Hornyák pedig 5 méterrő, senkitől sem zavartatva szétforgácsolta a felső lécet.

67. perc: Megyeri kapus sárga lapot időhúzásért.

66. perc: Karacs indításával Tamás száguldott el a bal oldalon, éles szögből leadott lövését Megyeri bravúrral kiütötte, a berepülő Hornyák az üres kapu mellé fejelte a labdát.

65. perc: Frissít a vendégcsapat is: Kurdicsot Szabó Balázs váltotta.

63. perc: Újabb hazai csere: Mészáros helyére Kocsis Dominik érkezett.

56. perc: Ominger 23 méteres, bal oldalról leadott lövése az oldalhálóban kötött ki.

Egy csákvári támadóra olykor hárman is ügyeltek a barcikaiak (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei hírlap)

52. perc: Ominger bal oldali beadását Fejős elől az utolsó pillanatban kotorta szögletre Süttő.

50. perc: Magyar Zsolt kapott sárga lapot miután buktatta Kovácsot.

48. perc: Dulló 25 méteres lövését öklözte ki Megyeri.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A hazaiaknál Baracskai és Baranyai nem jött ki a folytatásra, helyükre Fejős és Gazdag V. érkezett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Kurdics átadását Lippai kecsegtető helyzetben a kapu mellé lőtte.

42. perc: A kitörő Hornyákot Lippai a tizenhatoson belül hátulról buktatta, az egyértelmű tizenegyes helyett műesésért a hazaiak támadója kapott sárga lapot.

41. perc: Baracskai jobb oldali beadását Hornyák félfordulatból rátűzte, a blokkról levágódó labdát Magyar 18 méterről kapásból rálőtte, a labda a kiforduló védő kezén csattant... A tizenegyes elmaradt.

37. perc: Mészáros Dávid buktatta a kaputól 19 méterre, középen Kurdicst. Süttő szabadrúgása azonban elhalt a sorfalban.

30. perc: GÓÓÓL! Baranyai röviden passzolta haza a labdát, Székely lecsapott rá, kicselezte a tehetetlen Auerbachot, majd 10 méterről az üres kapu közepébe gurított, 0–2.

28.perc: Magyar a barcikai térfél közepéről emelt szabadrúgásból az ötösre, Alaxai azonban senkitől sem zavartatva, a kapuval szemben állva nem találta el a labdát.

Lippai (24) keményen takarított a barcikai védelem tengelyében (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei hírlap)

25. perc: Baranyai bal oldali beadását, tiszta helyzetből, a bal alsó sarok mellé csúsztatta Hornyák.

21. perc: Baracskai a jobbösszekötő helyéről, 18 méterről a jobb alsó mellé tekert.

17. perc: Magyar Zsolt átadását követően Baranyai Ádám középről, 25 méterről nem sokkal tévesztette el a jobb alsó sarkot.

6. perc: GÓÓÓL! Alaxai veszítette el a labdát a saját tizenhatosának vonalán, Pálinkás lecsapott rá, majd az ötös bal sarkáról Auerbach lábai között a hálóba lőtt, 0–1.

1. perc: A vendégek kezdték a mérkőzés, a csákváriak tiszta fehérben, a barcikaiak kék-sárgában léptek pályára.

A kellemes, napsütéses szombatot kellemetlenül csípős, szeles idő váltotta fel vasárnap Csákváron, s ez nem könnyíti meg a játékosok dolgát.A vendégek nem változtattak legutóbb a DVTK-t legyőző kezdőcsapatukon, ugyanakkor a hazaiak szakvezetője hat helyen is belenyúlt együttesébe.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hét forduló óta nyerni képtelen, az előző négy bajnokiján ikszelő Aqvital FC Csákvár a közelmúltban edzőt váltó, és legutóbb, Csábi József dirigálásával a listavezető Diósgyőr legyőzésével bravúrdiadalt arató Kazincbarcika ellen.