A Szolnokot is legyőzte az FC Ajka

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2021.03.14. 16:50
Zsolnai Richárd góljával szereztek vezetést a hazaiak (Fotó: Balogh Ákos/Veszprémi Napló)
Bár a Szolnok sokáig szervezetten védekezett, mégsem úszta meg kapott gól nélkül az ajkai vendégjátékát. A hazaiak sorozatban hatodik bajnoki találkozójukat nyerték meg a labdarúgó NB II 29. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

FC AJKA–SZOLNOKI MÁV FC 2–0(00)
Ajk
a, zárt kapuk mögött. Vezette: Molnár Attila (Baghy Csaba, Bede Tamás)
FCAJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Csemer – Csizmadia Z. (Tóth Barna, 63.), Kenderes (Tóth G., 23.), Szekér, Soltész – Zsolnai, Nagy K. (Rétyi, 63.).Vezetőedző: Kis Károly
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Szekszárdi, Horgosi (Csirmaz, a szünetben), Kovács O., Tamás L., Kotula – Tisza K., Kónya M. (Szabó B., 84.), Rokszin (Kurdics, 77.) – Lakatos I. (Földi, 68.), Irmes (Bárdos, 84.).Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Zsolnai (72.), Rétyi (86.)

Óvatos, tapogatódzó játékkal kezdtek a felek, ami érthető volt, hiszen egyik csapat sem akart fejjel menni a falnak. Az Ajka bombaformában várta a meccset, a múlt héten a Vasast legyőző szolnokiak veszélyes riválisnak számítottak.

Közel 20 percet kellett várni az első helyzetre, Csizmadia fejese ment ekkor a szolnoki kapu fölé. Nem sokkal később Soltész találhatott volna be szabadrúgásból, ám a 17 méterről leadott lövésénél Molnár-Farkas bravúrt mutatott be. Az Ajka volt tehát a kezdeményezőbb, a házigazda letámadással igyekezett zavarba hozni a szolnoki védelmet, ami többször sikerült is. A vendégek viszont voltak annyira szervezettek, hogy rendre elhárítsák a veszélyt.

A fordulás után is hasonló volt a helyzet: a Veszprém megyeiek nyomás alatt tartották vendégcsapatot, amely azonban bírta ezt a „presszinget”. Jól védekezett a Szolnok, ha valaki hibázott, mindig akadt más, aki javítani tudott. Nem jöttek az ajkai helyzetek, a Tisza-partiak pedig még a kapu közelébe sem jutottak el. Húsz perccel a vége előtt reális gondolatnak tűnt, hogy ezen a mérkőzésen nem esik gól.

Nem sokkal később aztán mégis sikerült betalálnia az Ajkának. Zsolnai Richárd gólját (1–0) követően a Szolnoknak olyan dolgot kellett tennie, amit ezen a találkozón még nem nagyon tudott megvalósítani, ez pedig a támadásvezetés volt.

Mentek előre a vendégek, ám még kisebb helyzetig sem jutottak, viszont hátul kinyíltak, ezt pedig kihasználta az Ajka. Rétyi Róbert a gólpassza után egy szép szólógólt szerzett (2–0), ezzel eldőlt a meccs.

Sorrendben hatodik meccsén is folytatta remek sorozatát az Ajka, és megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

20. Debreceni EAC29512324–57–3316

90+2. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS. Újabb sikert aratott az FC Ajka. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

91. perc: Tóth Barna közeli lövését bravúros mozdulattal védte a vendégek hálóőre.

86. perc: GÓÓÓL!!! Rétyi Róbert használta ki, hogy üres terület nyílt előtte. A pálya közepéről indulva szépen vitte el a labdát a védők között, illetve mellett, majd 15 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 2–0.

84. perc: Kónyát Szabó Balázs, Irmest pedig Bárdos Bence váltja a Szolnoknál.

77. perc: Rokszin helyett Kurdics Levente a pályán.

74. perc: Rokszin Ádám kapott sárga lapos figyelmeztetést.

A fehér mezes FC Ajka a 72. percben szerzett vezetést (Fotó: Balogh Ákos Veszprémi Napló)

72. perc: GÓÓÓL!!! Vezet az Ajka! Rétyi bal oldalról, az alapvonalról visszagurított labdáját Zsolnai Richárd lőtte 10 méterről a kapu bal oldalába, 1–0.

69. perc: Tóth Barna "sárgult be".

68. perc: A volt ajkai játékos, Lakatos helyett Földi Marcell folytatja a vendégeknél.

63. perc: Kettős csere az Ajkánál: Nagy Krisztiánt Rétyi Róbert, Csizmadia Zoltánt Tóth Barna váltotta.

61. perc: Kónya Márkot figyelmeztette sárga lappal a bíró.

Keményen küzd mindkét csapat, egyre több a szabálytalanság is. Elsősorban a Szolnok térfelén van a labda.

51. perc: Zsolnai lőtt a 16-oson belülről, ám a labda jócskán elkerülte a kaput.

46. perc: Horgosit Csirmaz István váltotta a vendégeknél.

46. PERC: FOLYTATJUK.

Nem volt túl eseménydús az első játékrész. Az FC Ajka a kezdeményezőbb, a Szolnok voltaképpen semmit sem mutatott támadójátékban, viszont a vendégek rendkívül szervezettek.

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

39. perc: Tamás László kapott sárga lapos figyelmeztetést.

23. perc: Nagy Krisztián lövését védte a vendégek kapusa.

23. perc: Csere a hazaiaknál, úgy tűnik, kényszerből, sérülés miatt. Kenderes helyett Tóth Gergely a pályán.

22. perc:Soltész végzett el egy szabadrúgást remek helyről, 17 méterről. A nagy erővel meglőtt labda elment a sorfal fölött, Molnár-Farkas ujjheggyel kitolta.

Óvatos játékkal kezdtek a csapatok (Fotó: Balogh Ákos/Veszprémi Napló)

19. perc: Jobb oldali szöglet után a középen érkező Csizmadia fejelt a szolnoki kapu fölé.

Óvatos játékkal kezdtek a felek, a hazaiak és a vendégek is megbecsülik a labdát. Az első 12 percben nem volt helyzet.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS

Az FC Ajka jelenleg a legjobb formában lévő NB II-es csapat (Fotó: ARCHÍV)

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi öt bajnokiját megnyerő, és ezzel a másodosztályban legjobb formában lévő FC Ajka az abszolút középcsapatnak számító – 28 meccsen 28 gólt szerzett és ugyanennyit kapott – Szolnoki MÁV FC ellen.