Kikapott a Vasas, élen a Loki, feljutó helyen a Gyirmót; a Kaposvár és a Barcika kiesett

2021.05.09. 16:51
Az utolsó előtti, 37. fordulót rendezték meg vasárnap a labdarúgó NB II-ben. Mivel a Loki és a Gyirmót is nyerni tudott, a Vasas pedig alulmaradt Nyíregyházán, így a záró kör előtt az előbbi kettő áll feljutó helyen, a piros-kékek pedig visszacsúsztak a harmadik pozícióba. Az alsóházban viszont vereséget szenvedett a Kazincbarcika és a Kaposvár, így eldőlt, hogy nyártól mindkét csapat az NB III-ban folytatja, míg a Csákvár hazai kudarca ellenére is benn maradt a másodosztályban.

Bár az eleje rosszul indult, végül három gól után is ünnepelhettek a Loki játékosai Szentlőrincen (Fotó: Laufel László/Dunántúli Napló)
Bár  az eleje rosszul indult, végül három gól után is ünnepelhettek a Loki  játékosai Szentlőrincen (Fotó: Laufel László/Dunántúli Napló)

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

SZENTLŐRINC SE–DEBRECENI VSC 1–3 (1–1) – RÉSZLETEK ITT!
Szentlőrinc, 800 néző. Vezette: Berke Balázs (Aradi József, Vörös Dániel)
SZENTLŐRINC: Hajagos – Harsányi I., Dulló, Keresztes B., Nagy B. (Kapronczai, 86.) – Havas, Ujvárosi (Matics, 77.) – Torvund (Kovács D., a szünetben), Fröhlich (Cenaj, 64.), Törőcsik P. – Mervó (Pretzl, 77.). Vezetőedző: Marián Sluka
DEBRECEN: Kosicky – Bévárdi, Kinyik, Korhut, Ferenczi J. – Varga J., Dzsudzsák – Bódi (Sós, 78.), Baráth P. (Bényei Á., 78.), Ugrai (Tischler, a szünetben) – Szécsi M. (Haris, 90+1.). Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Kinyik (öngól, 1–0) a 20., Ugrai (1–1) a 37., Tischler (1–2) az 58., Tischler (1–3) a 72. percben
Marián Sluka: – Kis hiányérzetem ugyan van, de a fő célunkat már a múlt héten elértük. Visszakaptam a pályán, amit megbeszéltünk, az első félidőben sokkal tudatosabban futballoztunk, de hiába lőttünk még egy szabályos gólt. Bár a 65. percig kiválóan futballoztunk. Utána jött néhány rossz döntés, amit a Debrecen kihasznált.
Toldi Gábor: – Számunka nem kezdődött jól a mérkőzés, az első félidő nem a miénk volt, de a másodikban már megérdemelten nyertünk. Sokat segített, hogy a szünetben igazi centert tudtam pályára küldeni.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–VASAS FC 2–0 (1–0) – RÉSZLETEK ITT!
Nyíregyháza, 600 néző. Vezette: Farkas Ádám (Szert Balázs, Szalai Balázs)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Végső, Papucsek, Jánvári – Csilus Á. (Svedjuk, 58.), Márkus, Farkas A., Paku, Szabó B. (Herczku, 82.) – Gresó (Hamed, 58., Papp M. –, 90+3.), Zamostny (Hornyák, 82.). Megbízott edző: Huszák Géza
VASAS: Rados – Szivacski, Otigba, Szilágyi Z., Silye – Hidi M. – Viczián, Pátkai – Radó (Vernes, 68.), Balajti (Pekár, 59.), Szatmári L. (Birtalan, 59.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Gresó (1–0) a 31., Hamed (2–0) a 85. percben
Huszák Géza: – A játékosok azokat az erényeket mutatták meg, amelyeket korábban a hat győzelmet és három döntetlent jelentő veretlenségi sorozatban. Csodálatos érzés, hogy a stadion utolsó mérkőzésén a Vasast győztük le, az idény utolsó mérkőzésén Ajkán is küzdünk majd becsülettel.
Schindler Szabolcs: – Sokat birtokoltuk a labdát, végigtámadtuk a mérkőzést, de két ellentámadásból két gólt kaptunk. Ezzel a vereséggel rossz helyzetbe kerültünk, nyernünk kellett volna, de ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni.

KAZINCBARCIKAI SC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–2 (0–1) – RÉSZLETEK ITT!
Kazincbarcika, 250 néző. Vezette: Németh Ádám (Belicza Bence Péter, Rózsa Dávid)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Német T. (Kovács M., a szünetben), Dávid Z. (Mikló, a szünetben), Fótyik, Farkas A. – Oldal, Tóth L., Toma, Csősz – Korbély (Kovac, 79.), Tóth-Gábor (Kalmár B., 71.). Vezetőedző: Kriston István
GYIRMÓT: Hársfalvi – Major M., Széles I., Karacs, Szegi – Vass Á. – Radics (Heffler N., 57.), Nagy P., Hajdú Á. (Szatmári I., 80.) – Lencse (Herjeczki, 79.), Simon A. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Lencse (11-esből, 0–1) a 36., Korbély (1–1) az 51., Heffler N. (11-esből, 1–2) a 87. percben
Kriston István: – A feljutásra pályázó vendégek ellen szerettünk volna meglepetést szerezni. Az első félidőben kaptunk egy demoralizáló gólt, de fordulás után igyekeztünk a magunk javára fordítani az eredményt. Igaz, hogy kevés helyzetünk volt, de az utolsó pillanatig harcoltunk.
Csertői Aurél: – Nagy csatában alakult ki a végeredmény, kicsit feszültek is voltunk, mert számunkra is vízválasztónak számított a mérkőzés. Örülök, hogy a hajrában sem jöttünk zavarba, elértük célunkat, és három pontot szereztünk.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BFC SIÓFOK 1–2 (0–0) – RÉSZLETEK ITT!
Csákvár, 300 néző. Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Bede Tamás)
CSÁKVÁR: Markek – Murka (Major G., 87.), Csató (Koch, 75.), Tányéros Á. (Nándori, 60.), Kocsis B. – Mészáros D. (Vaskó, 60.), Posztobányi – Baracskai (László N., 60.), Madarász, Mim – Daru. Vezetőedző: Visinka Ede
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Horváth M., Deutsch B. – Szakály A., Medgyesi (Kecskés T., 67.) – György (Elek B., 58.), Balogh B. (Cipf, 80.), Kiss B. (Nikházi, szünetben) – Horváth P. (Gaál B., 80.). Szakmai igazgató: Mihalecz István
Gólszerző: Mim (1–0) a 73., Elek B. (1–1) a 88., Elek B. (1–2) a 90+3. percben
Visinka Ede: – Látszott, hogy a vendégek felszabadultan játszhatnak, s nekünk van igazi tétje a mérkőzésnek. Vezettünk, győztesnek tűntünk, de fiatal csapatomnak meg kell tanulnia lezárni az ilyen mérkőzéseket. Mivel nem tettük, súlyos árat fizettünk. Azért örülünk a bent maradásnak...
Mihalecz István: – Az első félidőben a hazaiak, szünet után mi domináltunk. Az döntött, hogy mi nem csak tizenegy, hanem tizenhat játékosunkra számíthattunk, a cserék hozzátették a magukét.

SZOMBATHELYI HALADÁS–BUDAÖRSI SC 4–3 (2–1) – RÉSZLETEK ITT!
Szombathely, 535 néző. Vezette: Ducsai József (Kovács II Gábor, Mohos Milán)
HALADÁS: Verpecz – Schimmer, Mocsi, Németh Milán, Debreceni Z. (Doktorics, 70.) – Kállai (Tóth D., 70.), Holdampf, Jancsó (Kiss B., a szünetben), Csilus T. – Dragóner (Tóth M., a szünetben), Medgyes Z. (Rácz F, 82.). Vezetőedző: Mátyus János
BUDAÖRS: Szabó B. – Fényes (Végh G., 86.), Vágó, Kékesi (Pintér D., a szünetben) – Sabián Miklós, Petneházi, Zsidai, Molnár Cs. (Horváth E., 68.), Czár (Gyurácz, a szünetben) – Molnár T., Pethő 6. Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző: Medgyes Z. (1–0) a 19., Medgyes Z. (2–0) a 29., Molnár T. (2–1) a 40., Medgyes Z. (11-esből, 3–1) az 56., Tóth M. (11-esből, 4–1) a 62., Pethő (4–2) a 65., Zsidai (4–3) a 80. percben
Mátyus János: – Az utolsó hazai mérkőzésünkön győzelemmel sikerült elköszönnünk a nézőktől. Nagyon fontos volt a győzelem, és gratulálok a játékosoknak, mert maximális teljesítményt nyújtottak.
Márkus Tibor: – Rosszul kezdtünk, a hazai csapat gyorsan kétgólos előnyre tett szert. Ezután feljavult a játékunk, gyorsabbá váltak támadásaink. A második félidőben ugyanabban a ritmusban futballoztunk, s agresszivitásunknak tudható be, hogy volt tartása a csapatnak, mert nem sok hiányzott a pontszerzéshez.

SOROKSÁR SC–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 3–0 (0–0) RÉSZLETEK ITT!
Haraszti út, 250 néző. Vezette:Szilágyi Sándor (Berényi Ákos, Kovács Gábor)
SOROKSÁR:Varga Á. – Bene (Ramadan, 68.), Gyömbér, Valencsik (Lipcsei K., 89.), Pászka – Derekas, Hudák M., – Csernik, Korozmán (Orosz M., 75.), Szerető (Tóth D., 89.) – Lovrencsics B. (Erdélyi, 89.).Vezetőedző:Lipcsei Péter
KAPOSVÁR:Pogacsics – Nagy J., Ur, Szabó A., Hadaró (Fridrich, 84..) – Gál M. – Bartos (Zsirai, a szünetben), Dvorschák, Szederkényi (Balogh A., 64.), Andrics (Balázs Zs., 64.) – Szarka (Orsós, 90.) Vezetőedző: Barna László
Gólszerző: Ramadan (1–0) a 77., Csernik (2–0) a 81., Derekas (3–0) a 85. percben
Lipcsei Péter: – Mondtam a játékosoknak, hogy nem szabad félvállról venni a mérkőzést. Az első félidőben is voltak helyzeteink, viszont a második félidővel és a beálló Ammar Ramadannal maradéktalanul elégedett vagyok. Rúgott egy szép gólt szabadrúgásból, és adott egy pazar gólpasszt.
Barna László: – Jobban játszott a Soroksár, többet birtokolta a labdát, de így is rúgtunk egy gólt a mérkőzés elején. Nem tudom, mi volt ott a szabálytalanság. Tudtam viszont, hogy játékban nem tudunk felnőni a hazai csapathoz. Sajnálom, hogy egy szabadrúgás után összeesett a csapat, és a fiúk nem hittek magukban.

DEBRECENI EAC–PÉCSI MFC 2–2(2–1) RÉSZLETEK ITT!
Debrecen,
Dóczy József Utcai Egyetemi Sporttelep, 100 néző.Vezette: Sipos Tamás (Máyer Gábor, Márkus Péter)
DEAC: Zöldesi– Nagy Z. (Sidibe, 61.), Papp F., Zachán, Orosz M.– Spitzmüller– Kiss B., Nagy K., Sándor T. –Kundrák (Nikitscher, 90+3.), Székely D. (Bereczki, 76.).Vezetőedző: Sándor Tamás
PMFC: Helesfay– Kónya D., Rácz L., Preklet, Katona L.– Tölgyesi (Németh M., 38.), Futó (Grabant, 27.), Geiger (Óvári, a szünetben), Hegedűs M.– Tihanyi (Keresztes B., 76.), Adamcsek (Bartha L., a szünetben). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Rácz L. (0–1) az 5., Nagy K. (11-esből, 1–1) a 13., Spitzmüller (2–1) a 32., Óvári (11-esből, 2–2) a 88. percben
Sándor Tamás:–Jól kezdtünk, s bár az ellenfél szerzett vezetést, ez sem törte meg a csapatot, így sikerült még az első félidőben fordítanunk. A folytatásban nagy nyomás nehezedett a csapatra, próbáltuk tartani az eredményt, de végül egyenlített a Pécs. Csalódott vagyok, mert győzelmet érdemeltünk volna.
Vas László:–Dekoncentráltan, sok hibával kezdtük a meccset, hiába szereztünk vezetést, megérdemelten vezetett a szünetben a DEAC. A második játékrészben jobban játszottunk, s bár a hajrában egyenlítettünk, az eredménnyel nem lehetek elégedett.

DOROGI FC–FC AJKA 0–1 (0–1) RÉSZLETEK ITT!
Gyirmót, Alcufer Stadion, 50 néző. Vezette: Barna Gábor (Hofbauer Roland, Kiss Balázs)
Dorog: Mursits – Nyíri (Nagyházi, 90.), Dlusztus, Berkó, Papp M. (Szerencsi, 78.) – Rjasko (Csillag, a szünetben, Girsik, 78.), Lénárth – Szedlár, Tóth B., Kanalos – Szabó L. (Délczeg, 78.) Vezetőedző: Fenyvesi László
Ajka: Horváth D. – Kovács N., Heffler T., Tar, Csemer – Tóth G., Szekér Á. (Görgényi, 68.) – Zsolnai (Földi B., 68.), Csizmadia Z., Rétyi R. (Kenderes Z., 24.) – Nagy M. K. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Csizmadia Z. (0–1) a 13. percben
Fenyvesi László: – A mezőnyben kiegyenlített játék folyt, de egy védelmi hiba eldöntötte a három pont sorsát. Gól nélkül nem lehet nyerni, és sajnos ma sem volt olyan játékosom, aki nehéz szituációban betalált volna.
Kis Károly: – Nagyon büszke vagyok a csapatra, hiszen ezzel a győzelemmel még szebbé tettük a tavaszt, és már biztos, hogy ötödiknél rosszabb pozícióban nem zárhatunk. Nagy küzdelem folyt a pályán, mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de úgy érzem, hogy egygólos sikerünk megérdemelt, mivel többször is eldönthettük volna a találkozót.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–SZOLNOKI MÁV FC 3–2(1–2) – RÉSZLETEK ITT!
Békéscsaba,
Kórház utcai stadion,450 néző. Vezette: Takács János (Szilágyi Norbert, Baghy Csaba)
BÉKÉSCSABA: Laky – Horváth P., Farkas M., Bora, Fazekas L., Kasik – Szabó P., Styecz (Kovács Á., a szünetben), Pantovic (Gránicz, 57.) – Lukács (Ilyés, 84.), Paudits (Sipaki, 92.).Vezetőedző: Preisinger Sándor
SZOLNOK: Csáki – Csirmaz, Horgosi, Kovács O., Tamás, Kotula (Kurdics, 88.) – Tisza, Bárdos (Vólent, 82.), Kónya – Novák, Rokszin (Lakatos I., 64.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Bárdos (0–1) a 3., Paudits (1–1) a 19., Novák (1–2) a 39., Gránicz (2–2) a 72., Fazekas L. (3–2) a 83. percben
Preisinger Sándor:
– Az első félidőben ugyanabba a vízbe léptünk, mint a korábbiakban, nem értékesítettük helyzeteinket, hét ziccerünkkel szemben a Szolnoknak csak egy volt. A második félidőben a cserék jót tettek játékunknak, megújultunk és megfordítottuk a mérkőzést. Dolgozunk tovább!
Csábi József: – Egy agyonnyert meccset veszítettünk el. Ki kell elemezni azokat a hibákat, amelyeket az utolsó tizenöt-húsz percében elkövettünk, mert ez a fajta védekezés eddig nem volt ránk jellemző. Egész évben stabilan játszott a csapat.

WKW ETO FC GYŐR–SZEGED-CSANÁD GA 0–1 (0–0)RÉSZLETEK ITT!
Győr,
ETO Park, 200 néző. Vezette: Veizer Roland (Punyi Gyula, Ország Péter)GYŐR: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes A. – Vitális, Vukaszovics (Egerszegi, 75.), Kiss M., Májer M. (Szimcso, 68.) – Priskin, Farkas B. (Vankó, a szünetben) Vezetőedző: Dobos Barna
SZEGED: Takács J. – Ódor, Szilvási, Moga, Mohl – Dobos Á. (Kővári, 70.), Simon Á.., Oláh G., Kóródi (Gréczi M., 70.) – Jovanovic (Haruna, 38.), Gajdos (Lestyán, 84.) Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Kővári (0–1) a 71. percben
Dobos Barna:
– Az elmúlt időszakban sok játékos kapott lehetőséget, hogy a jövőre vonatkozóan bizonyítson, de sokan nem éltek vele. Olyan keretet kell kialakítani a nyerő típusú játékosokból, akik egységes gondolkodású együttest alkotnak.
Dragan Vukmir: – Nehéz mérkőzést nyertünk meg, mert az ETO jól futballozott, többet is tud a jelenlegi helyezésénél. Sikerünk értékét növeli, hogy a hazaiaknak számos helyzetük volt.

20. Debreceni EAC 37 6 4 27 31–67 –36 22
*A Kaposvári Rákóczitól egy játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt egy pontot levontak.

A versenykiírása alapján pontegyenlőség esetén a több győzelem rangsorol a csapatok között. Ha a pontok és a győzelmek száma is azonos, akkor a jobb gólkülönbség, majd a több szerzett gól dönti el a sorrendet. Abban az esetben, ha fenti kritériumok szerint sem lenne döntés, az egymás elleni mérkőzéseken szerzett több pont, majd több lőtt gól határozza meg a sorrendet.