A Békéscsaba kétszer egyenlített, majd nyert a Szolnok ellen

2021.05.09. 16:50
Ebből nem lett gól. Tömegjelenet a szolnoki kapu előtt (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 37. fordulójában a 15. helyezett Békéscsaba 3–2-es győzelmet aratott a 7. helyen álló Szolnok felett. A hazai együttes április 4. után nyert ismét a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–SZOLNOKI MÁV FC 3
–2(1–2)
Békéscsaba,
Kórház utcai stadion,450 néző. Vezette: Takács János (Szilágyi Norbert, Baghy Csaba)
BÉKÉSCSABA: Laky – Horváth P., Farkas M., Bora, Fazekas L., Kasik – Szabó P., Styecz (Kovács Á., a szünetben), Pantovic (Gránicz, 57.) – Lukács (Ilyés, 84.), Paudits (Sipaki, 90+2.).Vezetőedző: Preisinger Sándor
SZOLNOK: Csáki – Csirmaz, Horgosi, Kovács O., Tamás, Kotula (Kurdics, 88.) – Tisza, Bárdos (Vólent, 82.), Kónya – Novák, Rokszin (Lakatos I., 64.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző:
Paudits (19.), Gránicz (72.), Fazekas L. (83.), ill. Bárdos (3.) , Novák (39.)
Preisinger Sándor:
– Az első félidőben ugyanabba a folyóba léptünk, mint a korábbiakban, nem értékesítettük a ziccereinket, a hét helyzetünkkel szemben a Szolnoknak egy volt. A második félidőben a cserék jót tettek a játékunknak, megújultunk, és megfordítottuk a mérkőzést. Dolgozunk tovább!
Csábi József: – Agyonnyert meccset vesztettünk el. Ki kell elemezni azokat a hibákat, melyeket a második félidő utolsó tizenöt-húsz percében elkövettünk, mert ez a fajta védekezés eddig nem volt ránk jellemző. Egész évben stabilan játszott a csapat.

Alig kezdődött el a mérkőzés, Bárdos Bence szemfüles találatával máris vezetett a Szolnok. Kellett néhány perc, mire a békéscsabaiak „megemésztették” a történteket, ám ezután egyre többször jutottak el Csáki Kálmán kapujáig, és a 19. percben a házi gólkirályjelölt, Paudits Patrik kiegyenlített. Mindkét csapat nyílt sisakos játékot folytatott, ennek persze megvolt a kockázata, és szép gyors szolnoki akciót követően Novák Csanád ismét a Tisza-partiakat juttatta vezetéshez.

Változatos, jó iramú második félidőt láthattunk, méghozzá csabai találatokkal. Előbb a csereként beálló Gránicz Patrik egyenlített a hajrához közeledve, majd az előremerészkedő védő, Fazekas Lóránt a győztes találatot is megszerezte a feszült légkörben záruló összecsapáson. A Békéscsaba ezt megelőzően április 4-én, a kieső Debreceni EAC ellen győzött legutóbb bajnoki meccsen, most a lényegesen erősebb szolnoki gárdát fektette két vállra.3–2

20. Debreceni EAC37642731–67–3622
*A Kaposvári Rákóczitól egy játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt egy pontot levontak.

90+6. perc: Vége a találkozónak! Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

90+5. perc: A mérkőzés végére elszabadultak az indulatok, a csabai térfélen alakult ki kisebb csetepaté Kasik Ákos és Vólent Roland között, de Tamás, Vólent és Kasik is sárga lapot kapott.

90+2. perc: Még egy csabai csere a végén: Paudits helyett a fiatal Sipaki Patrik Martin lépett a zöld gyepre.

90+1. perc: Kovácsnak járt a sárga rúgásért.

90. perc: A szolnokiak kapusedzője, Ulviczki Attila piros lapot kapott reklamálásért.

89. perc: Kónya lövését védte a csabaiak kapusa.

88. perc: Váltás a vendégeknél is: Kotula Máté helyett Kurdics Levente folytatta.

87. perc: A nemrég beállt Lakatos veszélyeztetett, ám nem találta el jól, így kimaradt a ziccer.

84. perc: Lukács helyett Ilyés Tamás lépett pályára a békéscsabaiaknál.

83. perc: VEZET A BÉKÉSCSABA! Paudits belőtt labdáját a kapu előtt jól helyezkedő Fazekas Lóránt közelről a hálóba helyezte, 3–2.

82. perc: Bárdost Vólent Roland váltotta a vendégeknél.

76. perc: Kónyát kellett ápolni, ám nincs komolyabb baja.

72. perc: ISMÉT EGYENLŐ AZ ÁLLÁS! Horváth tálalt gyönyörűen a 16-oson belül őrizet nélkül hagyott Gránicz elé, aki látványosan emelt Csáki fölött a szolnoki kapuba, 2–2.

70. perc: Bora Györgyöt kell ápolni, akivel szemben Novák Csanád szabálytalankodott.

65. perc: Kotula szabadrúgása után a felső lécen pattant meg a labda és hagyta el a pályát.

64. perc: Változtattak a szolnokiak is: Rokszin Ádám helyett Lakatos István folytatja.

61. perc: Gránicz cselezte be magát a 16-oson belülre, pontos labdája Lukácsról a kapu mellé vágódott.

60. perc: Kotula Máté jutalmazta a játékvezető sárga kártyával, mert nem engedett elvégezni egy szabadrúgást.

59. perc: Rokszin kellemetlen lövését védte üggyel-bajjal Laky.

Lukács Raymond jó passzokat adott csatártársának, Paudits Patriknak (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

57. perc: Pantovic Nikola helyett Gránicz Patrik a pályán a csabaiaknál.

53. perc: Novák veszélyes fejesét hatástalanította Laky kapus.

49. perc: Horváth került ígéretes helyzetbe, ám lövése gyengére sikerült, Csáki magához ölelhette a labdát.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

A szünetben cserélt Preisinger Sándor, a Békéscsaba vezetőedzője: Styecz Bence helyett Kovács Ádám folytatja.

45+3. perc:Vége az első félidőnek.

45+2. perc: Bárdos kapott sárga lapot, mert Pantovicot akadályozta a szabadrúgás elvégzésében.

39. perc: ISMÉT VEZET A SZOLNOK! Kotula ívelte be balról mintaszerűen a labdát, Novák pedig a védők szorításában magasra felemelkedve a hálóba fejelt,1–2.

38. perc: Egy kifejelt labdát Lukács lőtte kapásból, ám a labda elsuhant a bal kapufa mellett.

37. perc: Áll a játék, mert meg kell igazítani a békéscsabai kapu hálóját. Legalább három perc után kirúgással folytatódott a mérkőzés.

36. perc: Novák tört be a 16-oson belülre, lőtt, de a labda az oldalhálóban landolt.

Üldözőverseny, ezúttal a szolnoki játékos nyert (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

33. perc: Lukács lódult meg a bal oldalon, már-már lőtt, de Horgosi beérte és szerelte.

30. perc: Kónya kísérletezett távolról, de a labda Laky kapuja fölött hagyta el a játékteret.

29. p.: Szabó Péter gondolt egyet és mintegy 25 méterről lőtt, ám labdája elszállt a felső léc fölött.

21. perc: Ismét Paudits szerezhetett volna gólt, megint Lukácstól kapott remek labdát, a csabai gólszerző már csak Csákival állt szemben, de Csáki leszedte a lábáról.

19. perc: EGYENLÍTETT A BÉKÉSCSABA! Lukács tolta ki jobbra a labdát Pauditsnak, aki egy igazítás után a jobb alsó sarokba helyezte a labdát, 1–1

14. perc: Szabó Péter került a földre, de folytathatta a játékot.

. Lukács Raymondot (30) nehezen tudták tartani a szolnokiak (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

12. perc: Pantovic lőtt váratlanul kapura, de Csáki a mezőnybe öklözte a labdát.

11. perc: Kónya végezhetett el szabadrúgás balról, az oldalvonal közeléből, veszélyesen csavarodó labdája azonban centikkel, de elsuhant a fejek fölött.

A mérkőzés hivatalos nézőszáma: 450

3. perc: VEZET A SZOLNOK! Tisza távoli bombája kipattant a kapufáról éppen Bárdos elé, aki közelről a kapuba fejelt,0–1.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés.

A békéscsabaiakat már nem fenyegeti a kiesés veszélye, éppen ezért nyomás nélkül készülhettek a Szolnok elleni összecsapásra. Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap

Száznyolcvanhat nap után rendezhetett nézők előtt bajnoki mérkőzést a Békéscsaba 1912 Előre.A lila-fehéreknél első ízben kapott lehetőséget a kapuban Laky László.

A két együttes 46 alkalommal találkozott egymással a másodosztályban, és a számokból 20 szolnoki, valamint 14 csabai győzelmet olvashatunk ki, a fennmaradó 12 alkalommal pedig döntetlen eredmény született. A lila-fehérek hat éve képtelenek nyerni a Tisza-partiak ellen, van tehát miért törleszteniük.

A 15. helyen tanyázó csabaiak már nem eshetnek ki az NB II-ből, de mégsem teljesen tét nélküli számukra az összecsapás, hiszen siker esetén akár a 12. helyre is előreléphetnek, no, és több mint fél év után újra nézők előtt szerepelhetnek, és nagyon nem mindegy, hogy milyen szájízzel távozik a publikum a stadionból.
Talán unalmas már, de továbbra is csapatra való játékos fog hiányozni az Előre idei utolsó hazai mérkőzéséről. A korábban nélkülözött futballistákhoz (Hursán György, Kitl Miklós, Kasik Ákos, Mészáros Márk, Babinyecz Balázs, Szabó Zsombor) Hodonicki Márk is csatlakozott.
A lényegesen előkelőbb pozícióban, a 7. helyen álló szolnokiak mellőzik majd a Kazincbarcika ellen kiállított Földi Marcell Sándort
A vendégek keretében ismerősként üdvözölhetik a nézők Vólent Rolandot, aki Békéscsabán kezdte a futballt és játszott is a lilák felnőtt együttesében.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a rossz passzban lévő Békéscsaba a jó formában lévő Szolnok ellen.