Hiába vezetett a Szentlőrinc, két góllal nyert a DVSC

2021.05.09. 16:50
Dzsudzsák nem kap nagy játékteret Havaséktól (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer_László)
A labdarúgó NB II 37. fordulójában a Szentlőrinc a feljutásért küzdő, második DVSC-t látta vendégül. Bár a meccs eleje a hazaiak számára alakult kedvezőbben, a második félidőben már abszolút a vendégek akarata érvényesült, s 3–1-es győzelmet arattak.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

SZENTLŐRINC SE–DEBRECENI VSC 1–3 (1–1)
Szentlőrinc, 800 néző. Vezette: Berke Balázs (Aradi József, Vörös Dániel)
SZENTLŐRINC: Hajagos – Harsányi I., Dulló, Keresztes B., Nagy B. (Kapronczai, 86.) – Havas, Ujvárosi (Matics, 77.) – Torvund (Kovács D., a szünetben), Fröhlich (Cenaj, 64.), Törőcsik P. – Mervó (Pretzl, 77.). Vezetőedző: Marián Sluka
DEBRECEN: Kosicky – Bévárdi, Kinyik, Korhut, Ferenczi J. – Varga J., Dzsudzsák – Bódi (Sós, 78.), Baráth P. (Bényei Á., 78.), Ugrai (Tischler, a szünetben) – Szécsi M. (Haris, 90+1.). Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Kinyik (öngól, 1–0) a 20., Ugrai (1–1) a 37., Tischler (1–2) az 58., Tischler (1–3) a 72. percben
Marián Sluka: – Kis hiányérzetem ugyan van, de a fő célunkat már a múlt héten elértük. Visszakaptam a pályán, amit megbeszéltünk, az első félidőben sokkal tudatosabban futballoztunk, de hiába lőttünk még egy szabályos gólt. Bár a 65. percig kiválóan futballoztunk, utána jött néhány rossz döntés, amit a Debrecen kihasznált.
Toldi Gábor: – Számunka nem kezdődött jól a mérkőzés, az első félidő nem a miénk volt, de a másodikban már megérdemelten nyertünk. Sokat segített, hogy a szünetben igazi centert tudtam pályára küldeni.

Bár bajnoki címre hajtó ellenfél érkezett a Szentlőrinchez, amely hazai pályán, saját szurkolói előtt először játszhatott az idényben, a házigazdák nem voltak sem megszeppenve, se görcsösek. Szokásos, biztos védekezéséből pedig életveszélyes kontrákat vezetett, míg a vendégek lövésig se igen jutottak az első fél órában.

Ennek megfelelően a Lőrinc meg is szerezte a vezetést 20. percben. Harsányi jobb szélről érkező centerezését Kinyik lőtte a saját kapujába. Tovább növelhette volna előnyét a hazai együttes, de Keresztes kis szögletet követő fejes gólját érvénytelenítette leshelyzet miatt a játékvezető. A 37. percben aztán Ferenczi ellépett a bal szélen, beadását Ugrai felhőfejessel Hajagos kapujába juttatta, így a szünet után mindent kezdhettek elölről a felek.

Egy óra játék környékén viszont a Lőrinc elkezdett kapkodni, egyre több labdát szórt el, amit ki is használt a jóval tapasztaltabb Loki. Varga József indította mélységből Tischlert, aki 13 méterről kilőtte a jobb alsót az 58. percben. A vezetés megszerzését követően már nyugodtan játszhatott a Debrecen, s ebből profitált is, hiszen Tischler a 72. percben ismét betalált: újabb bal oldalról érkező beadást követően juttatta a hazai kapuba a labdát.1–3