A Haladás Medgyes mesterhármasával győzte le a Budaörsöt

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2021.05.09. 16:50
Bő egyórányi játék után már 4–1-re vezetett a Haladás, de a végén a fekete mezes Budaörs két találattal szépített (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 37. fordulójában a Haladás gólgazdag mérkőzésen 4–3-ra legyőzte a vendég Budaörsöt. A találkozó hőse a szombathelyieknél Medgyes Zoltán volt, aki három gólt szerzett.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–BUDAÖRSI SC
4–3 (2–1)
Szombathely, 535 néző. Vezette: Ducsai József (Kovács II Gábor, Mohos Milán)
HALADÁS: Verpecz – Schimmer, Mocsi, Németh Milán, Debreceni Z. (Doktorics, 70.) – Kállai (Tóth D., 70.), Holdampf, Jancsó (Kiss B., a szünetben), Csilus T. – Dragóner (Tóth M., a szünetben), Medgyes Z. (Rácz F., 82.). Vezetőedző: Mátyus János
BUDAÖRS: Szabó B. – Fényes (Végh G., 86.), Vágó, Kékesi (Pintér D., a szünetben) – Sabián Miklós, Petneházi, Zsidai, Molnár Cs. (Horváth E., 68.), Czár (Gyurácz, a szünetben) – Molnár T., Pethő.Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző: Medgyes Z. (1–0) a 19., Medgyes Z. (2–0) a 29., Molnár T. (2–1) a 40., Medgyes Z. (11-esből, 3–1) az 56., Tóth M. (11-esből, 4–1) a 62., Pethő (4–2) a 65., Zsidai (4–3) a 80. percben
Mátyus János: – Az utolsó hazai mérkőzésünkön győzelemmel sikerült elköszönnünk a nézőktől. Nagyon fontos volt a győzelem, és gratulálok a játékosoknak, mert maximális teljesítményt nyújtottak.
Márkus Tibor: – Rosszul kezdtünk, a hazai csapat gyorsan kétgólos előnyre tett szert. Ezután feljavult a játékunk, gyorsabbá váltak támadásaink. A második félidőben ugyanabban a ritmusban futballoztunk, s agresszivitásunknak tudható be, hogy volt tartása a csapatnak, mert nem sok hiányzott a pontszerzéshez.

A kora nyárias időben a szombathelyiek kezdték jobban a találkozót, egyre-másra vezették támadásaikat, amit rövidesen siker is koronázott: a házi gólkirály Medgyes Zoltán duplázott. A vendégek azonban nem adták fel, és még a szünet előtt szépítettek – nyílttá téve a folytatást.

A szünet után aztán Medgyes tizenegyesből a harmadik gólját is megszerezte, majd Tóth Milán szintén büntetőből tovább növelte a hazaiak előnyét. Kinyílt a gólzsák, a másik oldalon Pethő talált be. Egyik csapat sem sok figyelmet fordított a védekezésre, így szurkolói szempontból élvezetes volt a meccs. Zsidai fejes góljával egy találatra zárkózott fel a Budaörs. Izgalmasan alakult a hajrá, a vasiak megőrizték, sőt, növelhették is volna előnyüket. Gólokban gazdag, változatos mérkőzésen összességében egy góllal jobbnak bizonyult a Haladás.4–3

20. Debreceni EAC37642731–67–3622
*A Kaposvári Rákóczitól egy játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt egy pontot levontak.

Vége a gólgazdag mérkőzésnek, amelyet egy hajrában elért találattal a Haladás nyert meg 4–3-ra. Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

Négy perc a hosszabbítás.

92. perc: Rácz baloldali beadásáról centikkel maradt le középen Tóth Milán.

88. perc: Molnár Tibor kapott sárga lapot.

85. perc: Vendégcsere, Fényes le, Végh be.

82. perc: Szombathelyi csere, Medgyes helyett Rácz állt be

81. perc:GÓÓÓL! Molnár Tibor ívelt jobbról a hosszú oldalra, az érkező Zsidai pedig bevetődve a bal sarokba fejelt (4–3).

77. perc: Pethő 22 méteres lövését tolta ujjheggyel a léc fölé Verpecz.

73. perc:Gyurácz kapott sárga lapot.

535 a hivatalos nézőszám.

70. perc: Szombathelyi cserék, Kállai helyett Tóth Dávid és Debreceni helyett Doktorics érkezett.

68. perc: Budaörsi csere, Molnár Csaba le, Horváth Emil be.

67. perc: Óriási Verpecz-védés. A kapus Pethő 10 méteres lövését hárította bravúrral.

64. perc: Csilus Tamás kapott sárga lapot, még a gól előtti szabálytalanságáért.

64. perc: GÓÓÓL! Pethő kapott labdát a jobb oldalon, majd 14 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba (4–2).

Ekkor még úgy tűnt, fölényes győzelmet arat a fehérben játszó hazai csapat (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

62. perc: GÓÓÓL! Tóth Milánt buktatták a tizenhatoson belül újabb büntető. A tizenegyest a sértett Tóth Milán a jobb sarokba helyezte (4–1)

56. perc: GÓÓÓÓL! Medgyes tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, ahol Szabó elhúzta a lábát – tizenegyes! A büntetőt Medgyes a jobb sarokba lőtte (3–1).

46. perc: Mindkét csapat kettőt cserélt. A Haladásban Dragóner helyett Tóth Milán, Jancsó helyett Kiss Bence érkezett, míg a vendégeknél Czár helyett Gyurácz és Kékesi helyett Pintér állt be.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek, a szünetben 2–1-re vezet a Haladás.

38. perc:GÓÓÓL! Petneházi 24 méteres lövése a bal kapufáról kivágódott, a kipattanót az üresen érkező Molnár Tibor öt méterről a kapu közepébe helyezte (2–1).

Ősszel Tatabányán a Budaörs simán, 4–0-ra verte a Haladást talán azon a mérkőzésen nyújtották a vasiak szezonbeli legrosszabb teljesítményüket. Úgy tűnik, éri a visszavágás.

29. perc: GÓÓÓL! Dragóner indult meg lendületesen középen, Medgyeshez passzolt, a támadó balról befelé vezette a labdát, majd 17 méterről kilőtte a bal sarkot (20).

Fejpárbaj a hazaiak kapuja előtt (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

A gól óta nem változott a játék képe, a Haladás uralja a játékot és támad, a Budaörs védekezik.

22. perc: Jobb oldali támadás végén Dragóner 14 méterről alig lőtt fölé.

19. perc:GÓÓÓL! Jancsó futott el a jobb oldalon, az alapvonalról középre adott labdáját Medgyes öt méterről a kapu közepébe vágta (1–0).

17. perc: Petneházi kissé jobbról, 18 méterről elvégzett szabadrúgása alig suhant el a jobb kapufa mellett.

15. perc:Németh Milán kapott sárga lapot.

12. perc: Csllus bal oldali beadása Medgyes elé pattant, aki szép mozdulattal 15 méterről kapura lőtt, a léc alá tartó labdát Szabó bravúrral a léc fölé tolta.

11. perc: Egy vasi ellentámadás végén Dragóner húzott el a jobb szélen, bent egyedül Medgyes érkezett, de Dragóner beadását Kékesi az utolsó pillanatban lekapcsolta.

Tíz perc telt el a meccsből, a szombathelyiek kezdeményeznek többet, a budaörsi térfélen pattog a labda.

3. perc: Medgyes jobboldali beadását Dragóner a jobb oldalhálóba fejelte.

1. perc: a tiszta feketében futballozó Budaörs indította útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Haladás a remek szériában lévő, előző négy meccsét megnyerő Budaörs ellen. A vendégeknél több olyan futballista is található, akik korábban szerepeltek Szombathelyen. Így például a szombathelyi születésű Zsidai László, a Haladás VSE-ben futballozó Gyurácz András, az Illés Akadémián pallérozódott Halmai Ádám vagy a korábbi Hali-támadó, Petró Balázs.