Kikapott Soroksáron, így kiesett az NB II-ből a Kaposvár

Patai GergelyPatai Gergely
2021.05.09. 16:50
Pókfoci a soroksári kapu előterében (Fotó: Árvai Károly)
A 37. fordulóban elbúcsúzott a labdarúgó NB II küzdelmeitől a Kaposvári Rákóczi azzal, hogy háromgólos vereséget szenvedett a Soroksár otthonában. A házigazda nyolc perc leforgása alatt szerezte meg találatait, a csereként pályára lépő Ramadan Ammar góllal és gólpasszal jelentkezett.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ
SOROKSÁR SC–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 3
–0 (0–0)
Haraszti út, 250 néző. Vezette:Szilágyi Sándor (Berényi Ákos, Kovács Gábor)
SOROKSÁR:Varga Á. – Bene (Ramadan, 68.), Gyömbér, Valencsik (Lipcsei K., 89.), Pászka – Hudák M., Derekas – Csernik, Korozmán (Orosz M., 75.), Szerető (Tóth D., 89.) – Lovrencsics B. (Erdélyi, 89.).Vezetőedző:Lipcsei Péter
KAPOSVÁR:Pogacsics – Nagy J., Ur, Szabó A., Hadaró (Fridrich, 85.) – Dvorschák – Bartos (Zsidai, a szünetben), Gál M., Szederkényi (Balogh A., 63.), Andrics (Balázs Zs., 63.) – Szarka (Orsós, 89.). Vezetőedző:Barna László
Gólszerző:Ramadan (77.), Csernik (81.), Derekas (85.)
Lipcsei Péter: – Mondtam a játékosoknak, hogy nem szabad félvállról venni a mérkőzést. Az első félidőben is voltak helyzeteink, viszont a második félidővel és a beálló Ramadannal maradéktalanul elégedett vagyok. Rúgott egy szép gólt szabadrúgásból, és adott egy pazar gólpasszt.
Barna László: – Jobban játszott a Soroksár, többet birtokolta a labdát, de így is rúgtunk egy gólt a mérkőzés elején. Nem tudom, mi volt ott a szabálytalanság. Tudtam viszont, hogy játékban nem tudunk felnőni a hazai csapathoz. Sajnálom, hogy egy szabadrúgás után összeesett a csapat, és a fiúk nem hittek magukban.

Futballünnep a Haraszti úton: a Soroksár utolsó hazai mérkőzését játszotta a labdarúgó NB II jelenlegi kiírásában, verőfényes napsütésben, ráadásul hosszú idő után újra szurkolók előtt. A vendég kaposváriak feje felett ugyanakkor viharfelhők magasodtak, a Rákóczi ugyanis azzal a tudattal lépett pályára vasárnap délután, hogy ha nem győzi le Lipcsei Péter alakulatát, biztosan búcsúzik a másodosztálytól.

A somogyiak igyekeztek megragadni az utolsó szalmaszálat, így a megszokottnál támadóbb felfogásban kezdtek, Dvorschák Gábor például védekező középpályást játszott, elöl pedig Szarka Ákost keresték a labdákkal a társak. Az első negyedóra nyílt sisakos küzdelmet hozott, Nagy János szögletét követően Szabó Alex lesről talált a soroksári kapuba, míg a túloldalon egy kipattanóra Derekas Zoltán érkezett remek ütemben, de lövése elhalt a blokkban. Mindkét együttes bátran próbálkozott, ám a kapuk nem forogtak valós veszélyben, ami a védelmek munkáját dicséri. A félidő hajrájában Dvorschák Gábor sarokkal, Pászka Lóránd átlövéssel veszélyeztetett, de mindketten célt tévesztettek, így döntetlennél fordultak a felek.

A második játékrész soroksári lehetőséggel indult, Csernik Kornél életerős lövését Pogacsics védte bravúrral. A jó kezdést erős visszaesés követte, lanyhult a mérkőzés irama, s hiába birtokolta többet a labdát a házigazda, sokáig nem tudott helyzetet kialakítani. A somogyiak védekezésre rendezkedtek be, s csupán Pogacsics kirúgásait követően tudtak megiramodni, de a kósza ellentámadásokat csírájában elfojtották a soroksári védők.

A hajrára fordulva fokozódott a hazai nyomás, amely negyedórával a vége előtt érett góllá, ekkor egy szabadrúgást a csereként pályára lépő Ramadan Ammarelemi erővel lőtt a léc alá (1–0). Alig négy percre rá Ramadan gólpasszt adott, Csernik Kornél pedig remek cselsorozatot követően növelte kétgólosra a Soroksár előnyét (2–0). Lipcsei Péter alakulata nyolc perc alatt háromszor talált be, Derekas Zoltán közvetlen közelről állította be a végeredményt, ami a Kaposvári Rákóczi búcsúját jelenti a másodosztálytól (3–0).