Háromszor kellett vezetést szereznie a Gyirmótnak, hogy nyerni tudjon

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2023.03.19. 13:50
Ez a vereség is nagyon fájt a nyíregyháziaknak (Fotók: Nyíregyháza Spartacus)
A labdarúgó NB II 28. fordulójában a 16., azaz osztályozós helyen álló Nyíregyháza a negyedik Gyirmótot fogadta. A vendégek az első két góljuk után csak másodpercekig vezettek, a harmadik találatukra azonban már nem érkezett válasz, így 3–2-re győztek.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–GYIRMÓT FC GYŐR 2–3 (1–1)
Balmazújváros, 250néző. Vezette:Kovács Imre (Kovács Gábor, Sinkovicz Dániel)
NYÍREGYHÁZA: Hrabina – Kiss Á. (Vass P., 79.), Baki, Gengeliczki, Nagy B. – Farkas B., Sigér Á. (Pataki B., 57.) – Kovácsréti (Pantovics, 57.), Pekár (Adamcsek, 86.), Gresó (Szerető, 79.) – Novák Cs. Vezetőedző: Visinka Ede
GYIRMÓT: Hársfalvi – Szegi, Polgár K., Hudák D., Nahirnij – Kovács D. (Csörgő, 90+1.) – Soltész D. (Erdei M., 87.), Kovács M., Madarász (Nagy P., 82.), Medgyes Z. (Berki, 82.) – Pethő (Simon A., 90+1.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző:Novák Cs. (26.), Pantovics (67. – 11-esből), ill. Soltész D. (23., 65. – az elsőt 11-esből), Medgyes Z. (80.)
Visinka Ede: – Szomorú vagyok, mert hiába egyenlítettünk kétszer, nagyon könnyen kaptuk a harmadik gólt. Nagyon nehéz úgy játszani, hogy folyamatosan futunk az eredmény után. Át kell érezni a pillanatnyi helyzetünk súlyát és a mérkőzés menetét is. A Gyirmót jó csapat, de ez a játék akkor is elfogadhatatlan tőlünk.
Csertői Aurél: – Izgalmas mérkőzés volt, de az elejétől kezdve mi irányítottunk. Nagyon régen játszottunk ilyen jól, megérdemelten szereztünk három gólt, és azokon kívül is voltak lehetőségeink. A két egyenlítés után sem pánikoltunk, bátran futballoztunk, és jó egyéni teljesítményekkel, de csapatként nyertünk.

Noha a Nyíregyháza és a Gyirmót merőben más célokért küzd, a két csapat helyzetében azonos, hogy nem nagyon veszíthet pontokat, emiatt izgalmas mérkőzésre volt kilátás. A felek felváltva kezdeményeztek, ám míg „önerőből” nem jutottak jó kapura lövési lehetőségig, az ellenfél segítségével helyzetbe kerültek. Előbb a vendégek kaptak tizenegyest, amelyet Soltész Dominik értékesített, majd egy perc sem telt el, amikor a másik oldalon is büntetőt ítélt Kovács Imre játékvezető. Utóbbi esetben Novák Csanád hibázott – illetve Hársfalvi András nagyot védett –, de a kipattanót közelről belőtte a csatár.

A gyors gólváltás után leült a meccs, hogy aztán a második félidőben megismétlődjön az adok-kapok. A Gyirmót ismét megszerezte a vezetést, ám még kevesebb ideig tartott az előnye, mint korábban. A vendéggárdát azonban nem zavarta meg az újabb gyors egyenlítés, jól futballozva, Medgyes Zoltán révén újra betalált (2–3), majd kontrollálta a hajrát is, így megérdemelten nyert.

Véget ért a mérkőzés!

90+4. perc: a Nyíregyháza még kiharcolt egy szögletet, ám abból nem tudott veszélyeztetni.

Négy perc a ráadás.

90+1. perc: Simon Pethőt váltotta, Csörgő Kovács D. helyére érkezett.

88. perc: Baki visszahúzással akadályozta meg a gyirmóti kontrát, sárgát kapott érte.

88. perc: Erdei rögtön begyűjtött egy sárgát.

87. perc: Erdei állt be Soltész D. helyett.

87. perc: Adamcsek azonnal megpróbálkozhatott egy szabadrúgással, Hársfalvi védett.

86. perc: Pekár helyett Adamcsek érkezett.

A Gyirmót 7–4–2-es mérleggel a harmadik legerősebb csapat idegenben, korábban csak az MTK és a DVTK vendégeként kapott ki.

83. perc: Nagy azonnal kapott egy sárga lapot műesésért.

82. perc: Nagy érkezett Madarász helyett, Medgyest Berki váltotta.

80. perc: GÓL! Kontrázott a Gyirmót, Medgyes Zoltán két védő között tört a tizenhatoson belülre és 10 méterről, kissé balról jobb lábbal a kapu közepébe lőtt. 2–3

79. perc: Gresót Szerető váltja, Kiss helyére Vass érkezett.

Pekáréknak (pirosban) kétszer összejött az egyenlítés, de harmadjára már nem

72. perc: szép gyirmóti akció végén Pethő úgy lőhetett 9 méterről, hogy Hrabina nem állt a kapuban, helyette Nagy Barnanás fejjel hárított a gólvonalon.

67. perc: GÓL! Hársfalvi buktatta Patakit a 16-oson belül. A kapus sárga lapot kapott. Ezúttal Pantovics végezte el a 11-est, és jobb lábbal nagy erővel a kapu közepébe lőtt. 2–2

65. perc: GÓL! Medgyes jó csel után balról középre ívelt, Soltész D. 7 méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 1–2

60. perc: Kovács Milán szép passzát úgy vette át Szegi, hogy azzal azonnal helyzetbe került, 15 méterről az oldalhálót találta el.

57. perc: Kovácsréti helyett a születésnaposPantovics, Sigér helyére Patakiérkezett.

54. perc: Soltész D. váratlanul próbálkozott egy távoli lövéssel, próbálkozása mellé ment.

Ez a 11. mérkőzés a két csapat között, az eddigi tízből négyet nyert a Szpari, négyszer döntetlen lett a végeredmény és kétszer győztek a gyirmótiak.

47. perc: szép támadást vezetett a Szpari, Kovácsréti lövése szögletre pattant. A sarokrúgás pontatlan volt, ám Farkas visszaszerezte a labdát és újabb szögletet harcolt ki, amit követően Sigér lövését blokkolta egy védő.

Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

Véget ért az első félidő!

45. perc: Farkas becsúszva szerelt a vendégtérfél közepén, Novákhoz játszott, aki az alapvonal közeléből kapu elé passzolt. A labda túljutott Hársfalvin, de Polgár tisztázott. Később Gengeliczki 8 méterről fejelt fölé.

43. perc: Soltész D. nagyjából 30 méterről próbálkozott meg egy szabadrúgással, nem sokkal lőtt mellé.

Farkas Bendegúz (pirosban) és Madarász Márk csatázik a labdáért

40. perc: a gyors gólváltás óta leült a meccs.

37. perc:Polgár a mezénél fogva húzta vissza Novákot, sárgát kapott érte.

35. perc: az utóbbi percekben mezőnyjátékot láthattunk, hol az egyik, hol a másik csapat támad, pontatlanul.

A két csapat egymás elleni, októberi mérkőzését a Szpari nyerte meg 3–2-re. A hazaiaknál Herjeczki Kristóf és Medgyes Zoltán szerzett gólt, a vendégeknél Novák Csanád duplázott, a csatár két találata között Pantovics Nikola volt eredményes.

28. perc: Hársfalvi fogta Farkas távoli, veszélyesen lecsapódó lövését.

26. perc:GÓL! Nyíregyházi bedobás után Hudák kézzel ért labdához a 16-oson belül, ezért is tizenegyes járt.Novák jobbal a jobb alsó irányába lőtt, Hársfalvi bravúrral védett, a kipattanót azonban a büntetőt végző csatár 5 méterről a kapuba lőtte. 1–1

23. perc: GÓL!Baki buktatta Madarászt a 16-oson belül, tizenegyest kapott a Gyirmót. A büntetőt Soltész ballal laposan a kapu közepébe lőtte. 0–1

19. perc: Novák nagy szóló végén elveszítette a labdát és elesett a 16-oson belül, tizenegyes helyett ő kapott sárga lapot.

15. perc: Pekár hosszú labdát kapott, így lőni nem tudott, beadását Hársfalvi húzta le.

10. perc: Madarász 16 méterről eleresztett lapos lövését Hrabina fogta.

A Gyirmót a vártnál gyengébb tavaszi kezdés után az elmúlt öt bajnoki mérkőzéséből csak a Diósgyőr ellenit veszítette el. A Spartacus az idei első meccsén győzött Szombathelyen, az azóta lejátszott hat mérkőzéséből egyet sem nyert meg, de az előző fordulóban Kazincbarcikán megszakította a vereségekből álló hárommeccses sorozatát.

7. perc: Kovácsréti beadása Szegiről ment az alapvonalon túlra. A sarokrúgás után nem tudott veszélyeztetni a Nyíregyháza. Később Kovács Milán sárga lapot érően szabálytalankodott.

6. perc: a mérkőzés első lövése Soltész nevéhez fűződik, próbálkozása jócskán kapu fölé szállt.

5. perc: Kiss a 16-oson belül szerelte Pethőt, picivel később Baki szerzett labdát öt méterre a saját kapujától.

4. perc: Gresó indításával Kovácsréti került volna helyzetbe, de a hosszú labdát Hársfalvi érte el előbb.

2. perc: Hudák és Novák vívott fejpárbajt, előbbit ápolni kellett utána. Úgy tűnik, folytatja a játékot.

Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hat forduló óta nyeretlen Nyíregyháza Spartacus FC a legutóbbi öt bajnokijából négyet megnyerő és közben egyedül Diósgyőrben pont nélkül maradó Gyirmót FC Győr ellen.