Döntetlent játszott a Békéscsaba Mosonmagyaróváron

2023.03.19. 13:50
Harcos meccset játszott az Óvár a Békéscsabával (Fotó: Credobus Mosonmagyaróvár)
A labdarúgó NB II 28. fordulójában a játéknap előtt a 13. helyen álló Mosonmagyaróvár a 18. Békéscsabát fogadta. A mérkőzésen mindkét csapatnak volt lehetősége a győztes gól megszerzésére, de nem sikerült, így maradt az eredmény 0–0.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0–0
Mosonmagyaróvár, 500 néző. Vezette: Ducsai József (Ifj. Varga Gábor, Király Zsolt)
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Simita, Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Végh B., Vukaszovics, Illés D. (Jasarevic, 66.) – Puhtjejev (Gáncs, 66.), Mayer Á. (Nagy Z. 66.), Szalka (Korbély, 78.). Vezetőedző: Király József
BÉKÉSCSABA:Póser (Krnács, a szünetben) – Váradi Á., Albert I. (Szalai D., a szünetben), Bora, Hodonicki – Hamed, Máris, Futó, Fazekas L. – Lukács R. (Kóródi, 74.), Czékus. Vezetőedző:Brlázs Gábor
Király József
: – Fontos mérkőzést játszottunk, ám sajnos nem szereztünk három pontot.
Brlázs Gábor: – Sajnos a pálya talaja nem volt alkalmas a minőségi futballra. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, mégsem született gól.

Ezt a futóversenyt a hazaiak nyerték meg (Fotó: Credobus Mosonmagyaróvár)

A hazaiak kezdték magabiztosabban a mérkőzést, az első tíz percben szinte végig ők birtokolták a labdát, ez alatt az idő alatt többször is próbálkoztak lövésekkel. A vendég csabaiak a 20. percben kezdtek éledezni, de nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. A 23. percben Illés végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, Deák remekül érkezett rá, viszont a fejese nem talált kaput. Egy perccel később Mayer Ádám veszélyeztetett 16 méterről kapáslövéssel, de a vendégek kapusa hárítani tudott. A 34. percben aztán jött az első félidő legnagyobb helyzete, amikor Szalka húzott el a bal szélen, középre adására Puhtjejev érkezett, bele is tudott pörgetni a labdába, amely viszont a kapufán csattant.

A második félidőben a vendég csabaiak kezdtek jobban, de ziccerig nem jutottak. A 62. percben Puhtjejev kapott jó indítást, lövése nem sokkal kerülte el a kaput. A 79. percben a frissen becserélt Jasarevic ment el a jobb szélen, befele cselezett, s lőtt, de a labdája centikkel elkerülte a kaput. A 89. percben a vendégek eldönthették volna a három pont sorsát, csakhogy Kóródi ziccerben hibázott. 00

20. Kozármisleny28571630–51–2122

90+2: A játékvezető lefújta a mérkőzést!

2 perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: Kóródi került ziccerbe, de 6 méterről mellé lőtt.

79. perc: Jasarevic ment el a jobb szélen, a 16-os vonalán a bal lábára cselezett és lőni tudott, lövése csak centikkel ment el a jobb kapufa mellett.

78. perc: Szalka helyére Korbély Kristóf érkezett.

74. perc: Kóródi Nándor lépett pályára Lukács Barna helyett.

66. perc: Hármas csere a hazaiaknál, Illés, Phutjejev és Mayer Ádám hagyta el a pályát, helyükre pedig Gáncs, Jasarevic és Nagy Zoárd érkezett.

62. perc: Phutjejev kapott jó indítást de kiszorított helyzetből mellé lőtt.

51. perc: Váradi próbálkozott egy lövéssel 17 méterről, de lövése kapu fölé ment.

46. perc: Kettős csere a vendégeknél, az egyik kapus poszton, így Póser helyett Krnács Richárd érkezett, valamint Albert István helyett Szalai Dániel lépett pályára.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: A játékvezető lefújta az első félidőt.

1 perc lesz a hosszabbítás az első félidőben.

34. perc: Szalka húzott el a bal szélen, majd középre tette a labdát az érkező Puhtjejev elé aki kapufára pörgetett.

24. perc: Mayer Ádám vette le combbal a labdát és 16 méterről ballal kapásból lőtt, de a vendégek kapusa hárítani tudott.

23. perc: Illés jobb oldali szabadrúgását Deák fejelte el, de a labda elkerülte a kaput.

13. perc: Vukaszovics próbálkozott 25 méterről egy átlövéssel, de a labda kapu fölé ment.

7. perc: Szalka lőhetett 7 méterről, de a vendégek védője blokkolni tudta a lövést.

1. perc: A hazaiak indították útjára a labdát.

A vendégek lila-fehérben, míg a hazaiak tiszta világos kékben lépnek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Király József által irányított Mosonmagyaróvár a négy meccs óta veretlen csabaiak ellen.