Nagyot küzdött a Csákvár, megszakadt az MTK győzelmi sorozata

2023.03.19. 13:50
Csúszott-mászott, küzdött a fehér mezes Csákvár, így egy pontot otthon tartott Bobál Dávidék (4) ellen (Fotók: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 28. fordulójában hiába játszott a második félidőben hatalmas fölényben az éllovasként érkező MTK, az óriási akarattal küzdő Csákvár eredményesen óvta meg kapuját a góltól, és nagyon fontos pontot szerzett a bennmaradásért zajló harcban (0–0).

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–MTK BUDAPEST 0–0
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Lovas László (Punyi Gyula, Márkus Péter)
Csákvár: Zelizi – Alaxai (Dulló, 74.), Vaskó, Karacs, László N. – Posztobányi (Torvund, 63.), Gazdag V. (Janyickij, 74.), Mészáros D. – Tamás N., Hornyák, Komáromi (Baracskai, 29.; Körmendi, 74.). Vezetőedző: Tóth Balázs
MTK: Csenterics – Varju, Kocsis G., Bobál D., Vadnai – Kata – Bognár I., Zuigeber (Palincsár, 79.) – Kovács M. (Zsóri, 68.), Németh K., Spalek (Mezei, 52.). Vezetőedző: Horváth Dávid
Tóth Balázs:
– Egyszer volt Budán kutyavásár, de mostani döntetlenünk felér az őszi győzelmünkkel. Emberfelettit küzdöttek játékosaim, kúsztak-másztak a számunkra rendkívül fontos egy pontért. Mindennél többet mond, hogy az MTK öt és fél hónap után játszott le úgy egy meccset, hogy nem talált be az ellenfél kapujába.
Horváth Dávid: – Elegendő helyzetet dolgoztunk ki ahhoz, hogy megnyerjük a találkozót, de képtelenek voltunk a hálóba találni. A küzdőszellemünkkel nem volt gond, a helyzetkihasználásunkkal sajnos annál inkább...

A Sándorok és Józsefek idén meghozták a jó időt, kellemes tavaszias időben kezdődött a listavezető MTK csákvári vendégjátéka. Totónyelven megfogalmazva az előzetes esélyeket, amennyiben létezik országos kettes, akkor ez a találkozó az volt. A bomba formában lévő fővárosi alakulat a legutóbbi kilenc bajnoki meccsét megnyerte, és átvette az első helyet a DVTK-tól, míg az ősszel jól szerepelő Csákvár az előző találkozóján nyeretlen maradt, és visszacsúszott a 15. helyre. Ősszel az idény egyik legnagyobb meglepetését szerezve a Csákvár 4–1-re diadalmaskodott a Hungária körúton, a kék-fehérek számára most érkezett el az idő a visszavágásra.

A hazaiak erre a találkozóra – a Puskás Akadémiával meglévő kooperációs szerződés értelmében – kölcsönkapták a legutóbbi NB I-es bajnoki fordulóban, az Üllői úton gólt szerző, ám ötödik sárga lapját is begyűjtő Komáromi Györgyöt, valamint Posztobányi Patrikot. Ugyanakkor a vendégek szakvezetője nem számíthatott a DVTK ellen agyrázkódást szenvedő kapusára, Rácz Gergőre, valamint Poór Patrikra.

Kimondottan élvezetes első félidőt produkáltak a csapatok. Az MTK azonnal kézbe vette az irányítást, ám a hazai kontraakciók legalább olyan veszélyesek voltak, mint a fővárosiak próbálkozásai. A két kapus, Zelizi Patrik, illetve a fiatal Csenterics Adrián azonban remek formában védett. Pedig a csákváriak részéről Hornyák Marcell és Tamás Nándor, míg a vendégek oldaláról Zuigeber Ákos, Kovács Mátyás, illetve Spalek Nikolas is közel járt a gólszerzéshez, ám 0–0-val térhettek pihenőre a felek. A szünet után azonnal kapujához szorította vendéglátóját az MTK, de játékosai képtelenek voltak a kapuba gyömöszölni a labdát. Hiába alakítottak ki számtalan helyzetet, mindig akadt egy önfeláldozóan bevetődő hazai játékos, akiben elakadt a lövés. Amikor pedig már rajtuk is túljutott a labda, ott volt Zelizi Patrik, aki mindent védett. 0–0

Vége a mérkőzésnek!

90+5. perc: Gyors hazai kontra végén Tamás lövését védte Csenterics.

90+3. perc:László Noel sárga lapot kapott.

90. perc: Öt perc lesz a hosszabbítás.

89. perc:Vaskó ütközött Zsórival, ez is sárga.

88. perc:Zelizi Patrik kapott sárga lapot időhúzásért.

84. perc: Mi maradt ki? Kocsis jobb oldali beadása elsuhant az üresbe berobban Zsóri előtt a jobb saroknál.

83. perc: Bognár 25 méteres szabadrúgását szépen védte Zelizi.

79. perc: Zuigébert Palincsár váltja.

75. perc: Bognár István kapott sárga lapot reklamálásért.

74. perc: Hármas hazai csere: Gazdag V.-Janyickij, Baracskai-Körmendi, Alaxai-Dulló.

Hornyák fejesénél a szerencsére is szüksége volt az MTK-nak, hogy megússza gól nélkül

69. perc: Alaxai jobb oldali beadását Hornyák fejelte a bal felső felé, Csenterics csak nézte, de szerencséjére a labda centikkel elkerülte a kaput. Az esetnél megsérült a hazaiak fiatalja, így 10 emberrel a Csákvár.

68. perc:Kovács Mátyást Zsóri Dániel váltja.

65. perc: Varju kapott sárga lapot.

63. perc: Posztobányi helyére Torvund állt be.

Egyre nagyobb fölényben futballozik az MTK, érik a vendégek gólja...

52. perc: Cserél az MTK: Spalek helyére Mezei érkezett.

51. perc: Bognár forintos labdával szolgálta ki Varjut, aki óriási helyzetben, 8 méterről nem találta el a rövid sarkot.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+1. perc: Alaxai „nézett bele" egy labdába az ötösön, majd miközben még ápolták, a játékvezető lefújta az első félidőt.

Egy perc lesz a hosszabbítás.

43. perc: Baracskai bal oldali beadását Hornyák a rövid saroknál kapu felé pörgette, Bobál Dávid becsúszva mentett.

41. perc:Karacs visszahúzta Németh Krisztiánt, jogos a sárga.

37. perc: Németh Krisztián 20 méteres, középről leadott lövése alig kerülte el a jobb alsót.

Tamás Nándor az első félidőben bevehette volna az MTK kapuját

34. perc: Hornyák került helyzetbe a balösszekötő helyén, lövése egy védőn felpörgött, becsapva ezzel Kocsist, a labda így Tamás elé került a hosszú oldalon, akinek éles szögből leadott lövése elsuhant a kapu előtt.

29. perc: Kényszerű hazai csere: megsérült Komáromi György, helyére Baracskai Roland érkezett.

27. perc: Zelizi óriási bravúrral, a gólvonalon elvetődve mentette Spalek közeli lövését.

24. perc: Ismét Kovács Mátyás adott munkát Zelizi Patriknak, a hazaiak kapusa a mezőnybe öklözte az életerős lövést.

20. perc: Kovács Mátyás a jobbösszekötő helyéről 12 méterről lőtt, Zelizi bravúrral szögletre mentett.

17. perc: Vaskó indításával Komáromi lódult meg a bal szélen, Varju szorításában, éles szögből lőtt, Csenterics újabb bravúrjára volt szükség ahhoz, hogy ne kerüljön hátrányba a listavezető.

A csákvári kontrákban is benne volt a gólveszély

16. perc: Máris itt a válasz: Tamás beadását Hornyák középről, tisztán fejelhette, Csenteriocs nagy bravúrral védett.

15. perc: Bognár jobbról bepasszolt labdáját Zuigeber az ötösről kapura pörgette, Zelizi biztosan védett.

5. perc: Az első lehetőség a hazaiak előtt adódott, Tamás kényszerítőzött Alaxaival, aki remek tempóban ugratta ki a hazaiak szélsőjét, de mint kiderült, a beadás már néhány centire az alapvonalon kívülről történt.

1.perc: Elkezdődött a mérkőzés. A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek kékben léptek pályára.

Az MTK mestere, Horváth Dávid – kényszerből, betegségek, illetve sérülések miatt – alaposan megkavarta a megszokott kezdőjét. Az agyrázkódást szenvedett Rácz Gergő helyett például a fiatal Csenterics Adrián áll a kapu előtt, de Kocsis Gergő is bekerült a kezdőbe.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi kilenc bajnokiján nyerni képtelen Aqvital FC Csákvár a 15 forduló óta veretlen MTK Budapest ellen.