Négy gól és ajkai pontszerzés Soroksáron

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2020.11.22. 12:50
A labdarúgó NB II 17. fordulójában a kilencedik Soroksár a 13. Ajkát látta vendégül. A találkozó első negyedórájában mindkét csapat betalált, majd egy kimaradt ajkai büntetőt követően soroksári vezetéssel vonulhattak félidőre a csapatok. A 80. percben jött Nagy Krisztián második gólja, így döntetlennel (2–2) zárult a találkozó.
A hazaiak támadója, Lovrencsics Balázs (fehérben) már a kilencedik gólját szerezte a bajnokságban (Fotó: Micheller Szilvia) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–FC AJKA22 (2–1)
Haraszti út, zárt kapuk mögött. Vezette: Nazsa Tamás (Farkas Balázs, Máyer Gábor)
SOROKSÁR: Varga Á. – Bene M., Huszák T., Valencsik, Pászka – Gyömbér (Takács Zs., 11.), Derekas – Orosz M. (Hudák, 72.), Csernik, Szerető (Gárdos, 72.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Kenderes, Tar, Présinger – Szekér (Irimiás, a szünetben) – Csizmadia Z., Soltész (Nagy I., a szünetben), Tóth G. (Rétyi, a szünetben),Heffler T.– Nagy K. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Csernik (11.), Lovrencsics B. (35.–11-esből), ill.Nagy K. (6., 80.)
Lipcsei Péter:
– Fordulatos mérkőzést játszottunk. Korán, már a hatodik percben hátrányba kerültünk, de a csapat fölállt a padlóról, és megfordította a mérkőzést, amihez az is kellett, hogy Varga Ádám tizenegyest védjen. A második félidőben viszont rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, ezeket sajnos ki is hagytuk, és ez megbosszulta magát. Még az utolsó pillanatokban is megvolt a lehetőségünk a győzelem megszerzésére. A helyzetek alapján, úgy érzem, közelebb álltunk a győzelemhez.
Kis Károly: – Jól kezdtük a mérkőzést, hiszen hamar vezetést szereztünk, ezután a Soroksárnak sikerült a szünetig megfordítania az eredményt. A második félidőben szerkezetet váltottunk, cserékkel frissítettünk, egyenlítettünk is. Mindkét csapatnak megvolt a lehetősége a győzelem megszerzésére.

A vendég Ajka kezdte támadólag a mérkőzést, és már a 6. percben megszerezte a vezetést Nagy Krisztián közeli fejesével. A hazaiak hamar ébredtek, és gyorsan egyenlíteni tudtak: a 11. percben Szerető jobb oldali lövését követően a kipattanó labdát Csernik kotorta közelről a kapuba. A folytatásban a büntetőké volt a főszerep. Előbb a 28. percben az ajkaiak végezhettek el egyet, Présinger lövését azonban a hazaiak kapusa bravúrral védte, majd hét perc múlva már a hazaiak támadója, Lovrencsics Balázs állhatott a labda mögé, miután Tar fejbe rúgta Derekast a 16-oson belül. A hazai támadó viszont nem hibázott, így a félidőben egygólos hazai előnynél vonultak öltözőbe a csapatok.

A második játékrészben a hazai együttes dolgozott ki több helyzetet, és ha Lovrencsics magabiztosabb a befejezéseknél, akkor már a hajrá kezdete előtt eldőlhetett volna a három pont sorsa. Kapusának bravúrjai azonban meccsben tartották az Ajkát, amely a 80. percben egy adódó lehetőséget kihasználva második gólját is megszerezte, és ennek köszönhetően egy ponttal távozott Soroksárról. 2–2

ETO FC Győr–Gyirmót FC Győr 4–1
PMFC–Kaposvári Rákóczi FC – elmaradt, a meccset 3–0-val a PMFC-nek írta jóvá az MLSZ

20. Debreceni EAC1731412–32–209

93. perc: Véget ért a mérkőzés! Nagy Krisztián duplájával az Ajka elvitte az egyik pontot Soroksárról.

92. perc: Présinger kapott labdát az alapvonal közelében, azonban lapos lövését Varga hárította. Az ellentámadás végén Hudák lövésével a hazai is veszélyeztettek, de a vendégek kapusa is magabiztos volt.

90. perc: Kettő perc lesz a hosszabbítás a mérkőzés végén.

89. perc: Csernik kapott labdát a 16-os sarknál majd két cselt követően a kapu fölé lőtt.

88. perc: Egy kapu elé ívelt szabadrúgást követően Tar Zsolt fejese kevéssel kerülte el a hazai kaput.

87. perc: Bene kapott sárga lapot reklamálásért.

80. perc: Egyenlített az Ajka! Nagy Krisztián kapott labdát a büntetőterületen belül, majd 4 méterről a kapuba gurított.2–2

79. perc: Hudák lőtt kapura 20 méterről, de az erőtlen lövés Horváth kezeiben landolt.

77. perc: Gárdos kapott egy hosszú indítást, majd betört a 16-oson belülre, 11 méteres lövését Horváth fogta magabiztosan.

75. perc: Elkezdődött az utolsó negyedóra, a hazaiak magabiztosan őrzik előnyüket.

72. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Szerető helyett Gárdos, Orosz Márk helyett Hudák lépett pályára.

69. perc: Orosz ugratta ki remekül Lovrencsicset, a hazai támadó betört a 16-oson belülre, azonban sokáig kivárt a lövéssel, így Horváth hárítani tudott.

67. perc: Derekas lökte fel Tart a pálya közepén, a játékvezető sárga lappal "jutalmazta" a hazai játékos mozdulatát.

63. perc: 18 méterről végezhettek el szabadrúgást a hazaiak, Pászka bal alsó sarok irányába tartó lövését Horváth nagy bravúrral tolta szögletre.

61. perc: Jobb oldali vendég szögletet követően Görgényi fejelt a kapu fölé.

57. perc:Szerető kapott sárgát labdaelrúgásért.

56. perc: Szerető kapott remek indítást, majd betört a 16-oson belülre, de végül Tar Zsoltnak sikerült felszabadítani.

52. perc: Takács Zsombor kapott sárga lapos figyelmeztetést a hazai csapatból.

52. perc: Egy bal oldali beadást követően Nagy Krisztián csúsztatta a labdát Nagy Istvánhoz, aki 14 méterről nagy erővel a felső lécet találta telibe. A lecsorgó labdát Nagy Krisztián és Irimiás is próbálta még a kapuba juttatni, de a hazaik kapusának eszén nem tudtak túljárni

48. perc: Lovrencsics került helyzetbe, azonban 12 méteres lövését Horváth Dániel magabiztosan védte.

46. perc: A félidőben hármat cserélt az Ajka. Szekér helyett Irimiás, Tóth Gergely helyett Rétyi, Soltész helyett Nagy István lépett pályára.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A fehér mezes hazai játékosok rendre az ajkaiak fölé kerekedtek (Fotó: Micheller Szilvia)

45. perc: A játékvezető nem hosszabbított, véget ért az első félidő. Soroksár–Ajka2–1

45. perc: Csernik ívelt a bal oldali alapvonal közeléből a kapu elé, az érkező Lovrencsics 6 méterről fejelt kapura, Horváth Dániel bravúrral ütötte szögletre a labdát.

43. perc: Szerető szerzett labdát a jobb szélen, majd középre ívelt Orosz Márkhoz, aki 12 méterről kapura lőtt, de Horváth Dániel magabiztosan fogta meg a labdát.

Horváth Dániel, az ajkaiak kapusa tehetetlen volt Lovrencsics Balázs büntetőjénél (Fotó: Micheller Szilvia)

35. perc: Lovrencsics Balázs végezte el a büntetőt és magabiztosan a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 2–1

34. perc: A szabálytalanságot elkövető Tar Zsolt sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

34. perc: Újabb büntető következik, ezúttal a hazaik végezhetik el Tar Zsolt szabálytalanságát követően.

28. perc:A szögletet követően Csizmadia tűnt el a 16-oson belül, a játékvezető a hazaiak legnagyobb megdöbbenésére büntetőt ítélt. A labda mögé Présinger állt, azonban középre tartó lövését Varga Ádám bravúrral hárította.

26. perc: Csizmadia ugratta ki jó ütemben Nagy Krisztiánt, a vendégek támadója betört a 16-oson belülre, majd 12 méterről lövésre vállalkozott, azonban a keresztező Takács Zsombor az utolsó pillanatban szögletre mentett.

22. perc: Nagy Krisztián harcolt meg egy labdáért a Soroksár 16-osán belül, majd az érkező Soltész elé gurított, aki 16 méterről kapura lőtt, de Varga szögletre tolta a labdát.

14. perc: Derekas került lövőhelyzetbe a 16-oson belül, azonban Horváth Dániel könnyedén védte a lövést.

11. perc: A gólt követően kényszerű csere a hazaiaknál, a megsérült Gyömbért Takács Zsombor váltotta.

11. perc: Egyenlített a Soroksár! Szerető futott el a jobb szélen, védőjét kicselezve betört a 16-oson belülre, majd kapura lőtt. Ezt Horváth Dániel még kivédte, azonban a kipattanót Csernik 2 méterről az üres kapuba helyezte. 1–1

9. perc: Újabb ajkai lehetőség, Soltész centerezése után Csizmadia lőtt a kapu mellé.

Nagy Krisztián közeli fejesével az Ajka szerzett vezetést a 6. percben (Fotó: Micheller Szilvia)

6. perc: Megszerezte a vezetést az Ajka! Egy jobb oldali beadást követően a hosszún érkező Csizmadia még a felső lécre lőtte a labdát, azonban a kipattanót Nagy Krisztián 3 méterről a kapuba fejelte.0–1

4. perc: A mérkőzés első helyzetét az Ajka dolgozta ki. Nagy Krisztián indította Tóth Gergelyt, aki a védők szorításában betört a 16-oson belülre, azonban közeli lövését Varga Ádám hárította.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés. A Soroksár tiszta fehérben, az Ajka kék-feketében lép pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire jut a legutóbb a Vasas otthonában alulmaradó Soroksár az előző két bajnokiját elveszítő Ajka ellen. Legutóbbi két egymás elleni fővárosi találkozójukat egyaránt 1–0-ra a hazai csapat nyerte meg.