A ráadásban mentett pontot Gyirmóton a Soroksár

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.10.22. 12:50
Vass Ádám góljával már a 3. perc végén vezetést szerzett a Gyirmót (Fotó: Fehér Ádám / Gyirmót FC)
Hiába vezetett a szünetben 2–0-ra a Gyirmót, le tudta dolgozni a hátrányát a több mint 70 percen át emberelőnyben futballozó vendég Soroksár a labdarúgó NB II 13. fordulójában. A mérkőzés nagy részében emberhátrányban játszó kisalföldiek büntetőt is kihagytak.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–SOROKSÁR SC 2–2 (2–0)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, 638néző. Vezette: Pillók Ádám (Kulman Tamás, Rózsa Dávid)
GYIRMÓT FC GYŐR: Rusák–Szegi, Polgár, Hajdú Á., Nahirnij – Vass Á. – Herjeczki (Kecskés, 21.), Kovács M., Berki (Kovács D., 80.) – Simon A. (Pethő, 83.), Medgyes Z. (Soltész, 80.). Vezetőedző: Csertői Aurél
SOROKSÁR SC: Holczer – Nagy O. (Erdélyi, a szünetben), Króner, Valencsik, Pintér D. (Csontos D., a szünetben) – Haris, Hudák M. – Köböl, Lisztes, Hajdú R. (Hegyi, 78.) – Halmai. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Vass Á. (3.), Medgyes Z. (42.), ill. Lisztes (58.), Halmai (90+3.)
Kiállítva: Rusák (19.)
Csertői Aurél: – Le a kalappal a srácok előtt, szenzációsan játszottak, még tíz emberrel is jobbak voltunk, ám ilyen a foci, a legvégén elpártolt tőlünk a szerencse.
Lipcsei Péter: – A félidőben szélső hátvédjeim lecserélésével próbáltam támadóbbá tenni a csapatot, és ha győznünk nem is sikerült, de nagy eredménynek tartom a gyirmóti pontszerzésünket.

Eseményekben gazdag első félidőt láthattak a nézők Gyirmóton. Már a 3. percben megszerezte a vezetést a hazai együttes, Vass Ádám lőtte ki a jobb alsót Medgyes passza után. Érdemes megjegyezni: a gól Szegi Vince bedobásából indult. Néhány perccel később Simon növelhette volna a gyirmótiak előnyét, Holczer azonban bravúrral védte a sarkazást, és a kapufa is vele volt. A 19. percben aztán emberhátrányba került a Gyirmót, miután Rusák kézzel húzta el Halmai lábát a tizenhatoson kívül. Kecskés Barnabás állt be a kapus helyére, ám a 17 méterről járó szabadrúgásnál még nem kellett játékba avatkoznia. Aztán eseménytelenebb percek következtek: a Soroksár egy ideig meddő mezőnyfölényben játszott. A Gyirmót aztán rendezte a sorait, és a félidő utolsó tíz percében sorra alakította ki a helyzeteket. Simon előtt kétszer is adódott gólszerzési lehetőség, végül a gól Medgyesnek jött össze – Simon gólpassza után – egy kontra végén.

A második félidőt már a soroksáriak fölénye jellemezte, de a gyirmóti kontrák is veszélyesek voltak. Az 50. percben például Berki lövése a lécről vágódott le a gólvonal elé. Két újabb kimaradt hazai helyzet után aztán szépített a Soroksár, az 58. percben Lisztes lőtt nagy gólt. Öt perccel később büntetőt végezhetett el a Gyirmót, Berki lövését azonban Holczer védeni tudta. Az utolsó percekben a Gyirmót már csak védekezett, a Soroksár pedig mindent megtett az egyenlítés érdekében. A 93. percben ez sikerült is: egy felívelés után a visszafejelt labdát Halmai lőtte a hálóba. 2–2

20. Dorogi FC1324710–22–1210

90+4. perc: A középkezdés után lefújja a mérkőzést a játékvezető. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: GÓÓÓL! Egy felívelést követően Hudák visszafejelt labdáját Halmai 18 méterről a bal alsóba lövi, ezzel egyenlít a Soroksár! 2–2

90+1. perc: Négy perc a ráadás.

89. perc: Kovács Milánt kell ápolni, egy rossz lépés után maradt lenn a gyepen a saját térfelének közepén.

85. perc: Soltész lövése egy soroksári védőről vágódik szögletre.

83. perc: Pethő Bence váltja Simont.

80. perc: Kecskés védi Hudák lövését.

80. perc: Berkit Kovács D. váltja, Medgyes helyére pedig Soltész áll be.

A fekete mezes Soroksár a második félidőben ledolgozta a kétgólos hátrányát. Fotó: Fehér Ádám / Gyirmót FC

78. perc: Simon A. kap sárgát, Harissal szemben volt szabálytalan.

78. perc: Hajdú R. helyére Hegyi Péter áll be a vendégeknél.

76. perc: Berki indításával Medgyes iramodik kapu felé, azonban Lisztes utoléri, és Holczer segítségével tisztázni tudnak a vendégek.

70. perc: Berki felívelését Simon elől fejeli vissza a mezőnybe a kapujából kimozduló Holczer.

67. perc: Valencsik távoli lövését Kecskés üti szögletre.

64. perc: Szegi kap sárga lapot, miután leütközte Hudákot az oldalvonalnál.

63. perc: Berki büntetőjét a balra vetődő Holczer kivédi. A kipattanó Szegié lehetne, de elcsúszik, és a játékvezető szerint ekkor kézzel ér labdába. Kifelé jár a szabadrúgás.

62. perc: Simont rántják le a tizenhatoson belül: tizenegyest ítél a játékvezető. Erdélyi volt a szabálytalan, ő sárga lapot kap a lerántásáért.

58. perc: GÓÓÓL! Haris teszi ki a labdát jobbra, Liszteshez, aki átvétel után 13 méterről a jobb felsőbe lő.Kecskés csak beleérni tudott, védeni nem. 21.

57. perc: Medgyes lövése túl magasnak bizonyul.

56. perc: Berki cselezgeti be magát a tizenhatoson belülre, de lőnie már nem sikerül.

53. perc: A kapura törő Medgyest rúgja fel hátulról Króner. Sárga lap. A stadionban többen szigorúbb büntetést is el tudtak volna képzelni.

50. perc: Nahirnij viszi el a labdát a védője mellett a bal oldalon, az alapvonalról Berkinek teszi vissza azt lövésre, Berki lövése a felső lécről vágódik le a gólvonal elé. Holczer egy másodpercig maga sem találta a labdát, aztán kiderült, hogy mögötte van.

46. perc: Hudák M. lövését védi Kecskés.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Cseréltek a szünetben a vendégek: Nagy Olivér helyére Erdélyi László, Pintér Dominik helyére pedig Csontos Dominik állt be.

Emberhátrányban is növelni tudta az előnyét a sárga mezes Gyirmót (Fotó: Fehér Ádám / Gyirmót FC)

45+4. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Három perc a ráadás az első félidő végén.

45. perc: Kecskés húzza le Lisztes léc alá tartó fejesét. Lisztes fejese is szép volt, Kecskés védése is, de les miatt kifelé jár a szabadrúgás.

42. perc: GÓÓÓL! Egy kontratámadás végén Medgyes Z. 12 méterről, jobbról lövi a labdát a jobb alsóba. Simon A. a saját térfeléről adta a gólpasszt. 20

39. perc: Remek jobb oldali akció ismét a hátrányban játszó hazaiaktól: Szegi alapvonalról visszapasszolt labdája azonban megpattan Simon A. előtt, így ziccerben nem találja el azt.

38. perc: Berki jobbról adja be a labdát középre, Simon A. centikkel marad csak le róla.

29. perc: Nagy O. jobb oldali beadását Kecskés fogja kézbe.

22. perc: A veszélyes helyről járó szabadrúgás végül sok veszélyt nem okoz: Haris a saját csapattársát találja el a labdával.

21. perc: Kecskés áll be a kapuba, Herjeczkit hozza le a pályáról Csertői.

19. perc: Rusák mozdul ki teljesen feleslegesen a kapujából, és az 16-oson kívül kézzel elhúzza Halmai lábát. A játékvezető kiállítja a gyirmóti kapust.

17. perc: Medgyes Z. passzolja jobbra a labdát a tisztán érkező Herjeczkinek, ő azonban nem lő, és már úgy tűnik, hogy oda a helyzet, de még vissza tudja ívelni az alapvonalról, a túloldalról Simon fejesét sikerül blokkolni.

7. perc: Simon A. sarkazza kapura a labdát az ötös jobb sarkáról, Holczernek sikerül mentenie a kapufa segítségével.

3. perc: GÓÓÓL! Vezet a Gyirmót! Szegi szokásos nagy bedobása után előbb Simon András csúsztatja tovább, majd Medgyes Zoltán tartja meg a labdát, aztán visszagurít lövésre, Vass Ádám pedig 17 méterről, jobbról kilövi a jobb sarkot. 10

1. perc: Feketében a vendégek, sárgában a hazaiak. Mindkét csapat legutóbbi három meccsének ugyanaz lett az eredménye: egy 2–0-s győzelem után kikaptak 2–1-re, az előző fordulóban pedig 3–1-es különbséggel nyertek. A különbség, hogy a Gyirmót hazai pályán gyengén szerepel, a győzelmeit két kivétellel vendégként szerezte, míg a Soroksár idegenben a 2. forduló óta nyeretlen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző négy fordulóban felváltva nyerő és vesztő Gyirmót FC Győr az ebben az időszakban hasonlóan szereplő Soroksár ellen.