A Ferencváros három góllal verte a Pápát

2013.03.03. 16:20
A labdarúgó NB I első tavaszi fordulójában a Ferencváros a Lombard Pápához látogatott, és a zöld-fehérek magabiztos, háromgólos győzelmet arattak.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Hatalmas várakozás övezi a télen megerősített Ferencváros tavaszi szereplését, és az Üllői úti zöld-fehérek éppen a mini Fradiként (Zsivóczky Gyula vezetőedző mellett több pápai játékos is ferencvárosi múlttal büszkélkedhet) emlegetett Pápán kezdték a futballtavaszt.

A hazaiaknál nem léphetett pályára két egykori ferencvárosi sem (Maróti Béla sérülés, Rodenbücher István eltiltás miatt), de last minute megérkezett Tino Lagator és Georges Griffiths játékengedélye, utóbbi kezdett is; a vendégeknél Mark Otten és Andrei Ionescu dőlt ki a sorból, Alekszandar Alempijevics pedig még az ősszel kapott piros lapját „nyögte”.

A hazaiak a mérkőzés előtt leszögezték, hogy egyértelműen győzni szeretnének, a fővárosiak mestere, Ricardo Moniz ugyanakkor azt hangsúlyozta, hogy nem teljesen elégedett a téli felkészüléssel a sérülések miatt, és egyáltalán nem számít könnyű kirándulásra.

Az FTC-nél az újonnan érkezettek közül Leonardo még nem léphetett pályára, de Stanley Aborah, Júnior Fell és Quenten Martinus a pályán hallgathatta a kezdő sípszót – amely előtt gyászszünettel emlékeztek meg Zsivóczky Gyula nemrégiben elhunyt édesanyjáról.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, a 6. percben Jova Leventének kellett hatalmasat védenie Dlusztus András közeli fejesénél, a kipattanót kisodródott helyzetből Goran Marics pedig a kapufára vágta, Júnior Fell mellett. A brazil védő idegesen kezdett, pár perc múlva az ő hibája után törhetett kapura Marics, ám a nem túlságosan helyezett lövést védeni tudta Jova.

Az első negyedórában aktívabb és veszélyesebb volt a Pápa, mégis a Ferencváros szerzett vezetést: a 17. percben Nagy Sándor rövid felszabadítása után Julian Jenner 17 méterről kilőtte a bal felsőt, tanítani való mozdulattal. Szűcs Lajos repült, de ezt a lövést nem védhette: 0–1.

Megzavarta a kapott gól a Pápát, a 23. percben már kettővel vezetett a Fradi: Sváb Dániel bal oldali beívelését az egyik NB I-es debütáns, Martinus visszafejelte az ötös túloldaláról, a középen érkező Stanley Aborah pedig higgadtan a kapuba lőtt. 0–2

Iskolajáték, de kellett hozzá a tétova Lombard-védelem is, jellemző módon nem sokra rá egy ártatlan beadásnál Balogh Balázs úgy megzavarta saját kapusát, hogy kis híján újabb gól lett a vége.

A mérkőzés lendületes maradt, de egyre feszültebb hangulatúvá vált, kőkemény belépők, sunyi bokázások és könyöklések fémjelezték a szünet előtti időszakot. A pihenőig láthattunk még egy jól eltalált Muhamed Besic-lövést és az ehhez kapcsolódó Szűcs-légiutat, néhány sárga lapot, valamint egy kimaradt Jenner- és Sváb-ziccert.

Két góllal vezet a Ferencváros, de egyáltalán nem adta fel a Pápa. Élvezetes, jó iramú a bajnoki – foglaltuk össze a szünetben az első félidőt.

Amíg a játékosok az öltözőben pihentek, a stadionban helyet foglaló nézők amiatt izgulhattak, hogy a stadion négy kandelábere közül előbb csak egy, majd kettő világított rendesen (csuklottak is minden bizonnyal az egriek rendesen, annyit emlegették őket), Zsivóczky pedig beküldte Lagatort Griffiths helyére.

A második félidőben éppen a dallamos nevű Lagatoré volt az első ziccer, de a kapussal szemben állva, az ötös előtt képtelen volt eltalálni a Marics által elé gurított labdát. Gyömbér Gábor büntethetett volna (egykori csapata ellen!), de kisodródva a kapu mellé lőtte Böde Dániel csúsztatását. A Pápa egyre reménytelenebbül darálta a támadásokat és a távoli lövésekben (valamit a frissiben beállt, a télen a Fraditól elküldött Beliczky Gergő „bosszúszomjában") bíztak, de csökkent a vendégek lendülete is, ezért jött be Aborah helyére Juha Hakola.

A hajrá felé közeledve Vladan Csukics minden kérdőjelet kiegyenesíthetett volna, de bombáját kikapta a bal felső elől Szűcs. Sokatmondó, hogy a hajrá közeledtére sok hazai szurkoló szedte a sátorfáját, és elindult hazafelé – mint kiderült, jól tették, mert így nem fájdították a szívüket a harmadik kapott gól látványával: Jenner beadását Böde Dániel fejelte öt méterről a kapu bal oldalába a 84. percben. 0–3.

Megérdemelten győzött a Ferencváros egy jó iramú, izgalmas mérkőzésen. A Pápa sem vallott szégyent, az első negyedórában kifejezetten jobban játszottak a hazaiak ellenfelüknél, de hátrányba kerülve nehezen rendezték csak soraikat, ezt pedig kihasználták a fővárosiak. A ferencvárosiaknak a remekül sikerült mérkőzés után kisebb kellemetlenségük is akadt: doppingellenőrzés miatt jóval a meccs után „szabadultak el” Pápáról a győztes vendégek.