Öt gól, Ádám-tripla, paksi siker Zalaegerszegen

2022.04.23. 17:31
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a vendég Paks Ádám Martin triplájával 3–2-re nyert Zalaegerszegen.
Ádám Martin pályafutása második tripláját érte el
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Szabó Miklós)
Ádám Martin pályafutása második tripláját érte el A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Szabó Miklós)

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ
ZTE FC–Paksi FC 2–3
(Tajti 20., Ubochioma 38., ill. Ádám 4., 59., 61.)
Zalaegerszeg,
ZTE Aréna, 2063 néző. Vezette: Bogár

ONLINE SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

Ádám Martin az elmúlt 41 év legeredményesebb csatára

Régen megszokhattuk már,   hogy Bognár Györgynél nincs állandó kezdőcsapat, sőt a Paksi FC vezetőedzője a „győztes csapaton ne változtass!” közhelyet is rendre mellőzi. A zöld-fehérek az elmúlt egy hétben két fontos és fölényes győzelmet arattak, a bajnokságban az MTK ellen (4–0) négymeccses nyeretlenségi sorozatuknak vetettek véget, míg az Újpest ellen (3–0) a klub fennállása óta először bejutottak a Magyar Kupa májusi döntőjébe. A szombati, ZTE FC elleni paksi kezdőcsapat azonban az MTK elleni bajnokihoz képest hét, míg a kupaelődöntőhöz képest hat helyen változott – a futballfilozófia viszont nem. Figyelembe véve ugyanis, hogy 2019 nyara óta, amikor a ZTE FC hét év után visszajutott az élvonalba, a két csapat négyszer játszott egymással Zalaegerszegen, s ezeken a bajnokikon összesen huszonöt gól született (6.25-ös gólátlag), joggal várhattuk, hogy szombaton is odateszik magukat a játékosok.

Nos, a negyedik percben érkezett is az első gól, mégpedig Ádám Martin idénybeli huszonhetedik góljával, amelyből a nyolcadikat szerezte fejjel. A hazai védelem kritikája, hogy a Paks támadójának fel sem kellett ugrania az öt és felesen belül, sőt a következő hat-hét percben Demjén Patrik, a ZTE kapusának két védésére is szükség volt, hogy a vendégek ne növeljék előnyüket. A zavar a kék-fehéreknél azonban csak átmenetinek bizonyult, mert Tajti Mátyás a huszadik percben egyenlített, igaz, a két gól közötti időszakban leginkább Molnár Balázs pörgött, a hazaiak megbízott vezetőedzője a kispad előtt ugrálva ösztönözte nagyobb iramra a totyogós tempót favorizáló játékosait.

Tajti öröme a ZTE egyenlítő gólja után (Fotó: Szabó Miklós)

Az egyenlítés után összeszedettebben futballozott a ZTE, többet is támadott, de valódi gólszerzési lehetőségig nem jutott, igaz, a kezdeti lendületet követően a Paks sem jutott el a hazaiak kapujáig. Az első félidő hajrájában aztán Meshack Ubochioma idénybeli negyedik góljával már a kék-fehérek vezettek, de a teljesség igényéhez hozzátartozik, hogy mindkét zalai gól előtt paksi játékosról került a gólszerző elé a labda. Az első előtt Szabó János lábáról, a másodiknál pedig Kinyik Ákos fejéről – ez azonban a tényen mit sem változtatott.

A második félidőben a Paks továbbra is három támadóval futballozott, csak éppen Haraszti Zsolt helyett Böde Dániel lépett pályára – a gólokat azonban Ádám Martin szerezte. Idénybeli 28. és 29. gólja megszerzéséhez szűk két percre volt szüksége, és ismét a zöld-fehérek vezettek. Természetesen a hazaiak nem adták fel az újbóli egyenlítés lehetőségét, Zoran Lesjak előbb szabálytalanul, kézzel szerzett érvénytelen gólt, majd közelről a lécre fejelte a labdát. Eltekintve a pontatlan átadásoktól, kifejezetten élvezetes mérkőzést játszott a két csapat, bár egyre többször becsúszott durva, alattomos szabálytalanság is, ami némileg rontotta az összképet.

A hajrában a kék-fehérek egyenlíthettek volna, de ziccerben Nagy Gergely kapuját sem találták el, sőt a játékvezető úgy fújta le a mérkőzést, hogy a hazaiak tizenegyest reklamáltak, mondván, Mocsi Attilát fejelés közben szabálytalanul szerelte (fejbe rúgta) Kovács Nikolasz – a ZTE játékosának vérzett a szája, de a bíró nem látott szabálytalanságot. Maradt a 3–2-es végeredmény, és ez azt jelentette, hogy a két csapat némileg rontott a Zalaegerszegen játszott legutóbbi öt mérkőzés gólátlagán, amely így a 6.25-ről már „csak” hatos.