Villámrajt és jó folytatás: nyert a Ferencváros Zalaegerszegen

2022.02.13. 17:05
A labdarúgó NB I 20. fordulójának záró mérkőzésén a Ferencváros 3–1-re nyert Zalaegerszegen, ezzel a címvédő lett a forduló nagy nyertese – a tabella élére is állt.
Kemény párharcokból nem volt hiány
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Szabó Miklós)
Kemény párharcokból nem volt hiány A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Szabó Miklós)

NB I
20. FORDULÓ
Zalaegerszegi TE FC–Ferencvárosi TC 1–3
(Spoljaric 45., ill. Zachariassen 1., R. Mmaee 33., Botka 49.)
Zalaegerszeg,ZTE Aréna, 5366 néző. Vezette: Farkas Á.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Mindössze tizenkét másodperc. Ennyi idő kellett a Ferencvárosnak, hogy vezetést szerezzen a Zalaegerszeg otthonában, a másik oldalról nézve viszont szinte még el sem kezdődött a meccs, és a hazaiakat irányító Waltner Róbert máris írhatta újra a meccstervet.

A ZTE vezetőedzőjének könnyebbséget jelentett, hogy az előző fordulóval ellentétben ezúttal Demjén Patrikra és Bojan Szankovicsra is számíthatott – a két kulcsember pozitív Covid-teszt miatt hiányzott az MTK ellen –, csakhogy a Fradi az első félidő nagy részében esélyt sem adott ellenfelének. Szinte csak a hazai térfélen járt a labda, a kék-fehérek csupán néhány másodpercre tudták megtartani. A vendégek támadói már a labdakihozatalnál letámadtak a vetélytárs védőit, így Demjén Patriknak jobb híján az ívelés maradt, a középpályán viszont a Fradi nyerte meg a párharcokat, rendre megszerezte a lecsorgó labdát, és kezdődhetett elölről a türelemjáték a hazai térfélen. A ZTE-védelem igyekezett állni a sarat, ziccerek helyett átlövésekkel veszélyeztetett a bajnoki címvédő, a hazaiak kapusa előbb Aissa Laidouni, majd Tokmac Nguen lövését védte, ám érződött, csak idő kérdése az újabb vendéggól.

Waltner Róbert változtatott, a huszonhatodik percben lecserélte Zimonyi Dávidot, ám ezután is a Ferencváros maradt lendületben, amely Ryan Mmaee góljával megduplázta előnyét. Az első félidő egyoldalú játékát elnézve nehéz volt elképzelni, hogy kétgólos előnyről veszélybe kerül a három pont, ám Josip Spoljaric szemfüles góljával a semmiből szépített a támadásban addig nagyon halovány zalai együttes, így a második játékrészre nyílt maradt a meccs.

A fordulás után a második gól szerzője került helyzetbe, ám kiszorított helyzetből leadott lövését védte a hazaiak kapusa. Nem sokkal később viszont a támadó előkészítőként jeleskedett, remek ütemben tálalt a támadást kísérő Botka Endre elé, a hátvéd pedig a szerdán a Vasas ellen 2–0-ra megnyert Magyar Kupa-csata után ismét eredményes volt, ezzel visszaállt a kétgólos különbség. Sőt, ha a hatvanadik percben Demjén Patrik nem védi bravúrral a marokkói támadó újabb kísérletét, fél órával a vége előtt elvarrta volna a szálakat Sztanyiszlav Csercseszov együttese. Nem mintha az orosz szakvezetőnek a folytatásban bármi oka lett volna az idegeskedésre, csapata kézben tartotta a meccset, a ZTE legfeljebb akkor tehette volna szorossá a hajrát, ha Sime Grzan lövését nem védi bravúrral Dibusz Dénes negyedórával a vége előtt.

A Fradi kapusa hárított, a címvédő pedig az utolsó tizenöt percben takarékra kapcsolva is megtartotta előnyét, a három pont megszerzésével pedig ismét a tabella élére állt. 1–3

(Fotó: Szabó Miklós)
1. Ferencvárosi TC 20 13 2 5 36–17 +19 41
2. Puskás Akadémia 20 12 4 4 30–21 +9 40
3. Kisvárda 20 11 6 3 34–19 +15 39
4. Mol Fehérvár 20 8 5 7 25–24 +1 29
5. Paksi FC 20 8 3 9 50–41 +9 27
6. Mezőkövesd 20 7 5 8 25–31 –6 26
7. Zalaegerszegi TE 20 7 5 8 30–39 –9 26