Szétesett a végére Kispesten a Mol Fehérvár

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.02.13. 14:05
A labdarúgó NB I 20. fordulójában hosszú idő után győzni tudott a Budapest Honvéd, 3–1-re megverve odahaza a mérkőzés végére teljesen széteső Mol Fehérvárt, amely sorozatban a harmadik bajnoki vereségét szenvedte el.
A Honvéd örült a végén
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)
A Honvéd örült a végén A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)

NB I
20. FORDULÓ
Budapest Honvéd–Mol Fehérvár FC 3–1 (Nagy Dominik 55., 90+1., Petruszenko 86., ill. Zulj 49.)
Budapest,Bozsik Aréna, 3162 néző. Vezette: Andó-Szabó
Kiállítva: Heister (90+5., Mol Fehérvár)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

MIVEL EBBEN AZ ÉVBEN előzőleg a Budapest Honvéd és a Mol Fehérvár egyaránt elveszítette mindkét bajnoki mérkőzését, a két együttes vasárnap kora délutáni találkozóján csak azt lehetett biztosra venni, hogy legalább az egyik megszerzi első tavaszi pontját. Minden más bizonytalan volt, hiszen Kispesten új csapat formálódik, a Horváth Ferencet váltó Nebojsa Vignjevics vezetőedző először irányíthatta csapatát hazai pályán, míg a székesfehérváriakat vezető Szabics Imrének is változtatnia kellett az elmúlt időszak eredménytelensége tükrében.

A tekintetben nem lepték meg egymást a felek, hogy a borítékolható 4–2–3–1-es felállást választották, még ha a Honvédnál ez időnként 4–3–3-nak hatott is, amikor a két szélső, Nagy Dominik és Dejan Drazsics rövidebb időre elöl ragadt.

Kiegyenlített játék zajlott az első félidő első felében, egy-egy számottevő helyzettel: a 6. percben a Loic Negót megelőző Nenad Lukics fejelt öt méterről kapura, Kovács Dánielnek bravúrral, a levegőben úszva kellett hárítania, a 9. percben pedig a másik kapunál Kenan Kodro ugyancsak hat méterről, középről fejelhetett, a lehetőséghez képest gyengén, Szappanos Péter balra vetődve védett.

A Honvéd játékosai leplezni sem próbálták, hogy a gólvágó Nenad Lukics képességeiben bíznak leginkább, rendre őt próbálták kiugratni, ám Fiola Attila és Stopira résen volt, nem engedték kibontakozni a szerb csatárt. A félidő közepétől a Fehérvár kezdte átvenni a játék irányítását, a labda az idő jelentős részét a kispestiek térfelén töltötte, és gyakran a vendégek két belső védője is az ellenfél térfelén helyezkedett. Ez azonban veszélyes kontrák táptalaja volt, mint a 31. percben, amikor Ivan Petrjak elszórakozott lehetősége után meglódultak kifelé a vörös-feketék, és az ellentámadás végén Stopira majdnem öngólt szerzett. De azért szerencse is kellett ahhoz, hogy őrizni tudta az eredményt a Honvéd, a 36. percben például Batik Bence a gólvonal előtt szabadított fel. És abból a szempontból is szerencséjük volt a hazaiaknak, hogy Nagy Dominik a pályán maradhatott, miután sárga lap birtokában a 41. és a 44. percben is látványos műeséssel próbált meg tizenegyest kiharcolni.

A második félidő Honvéd-helyzettel kezdődött, ám a 49. percben különös góllal mégis a Fehérvár szerzett vezetést: Peter Zuljnál volt a labda, Szappanos Péter oldalpasszra számított, és ellépett egyet jobbra, Zulj pedig váratlanul visszalőtte a labdát a helyére.

Válaszolniuk kellett a hazaiaknak – és a válaszboríték meg is érkezett hat perc múlva Nagy Dominik révén: jó helyzetfelismerés után 15 méterről ballal szépen kilőtte a bal alsó sarkot. Aztán volt egy remek szabadrúgása is, amikor csak néhány centiméterrel tévesztette el a jobb alsó sarkot, és sárga lapot is kapott róla az ellenfél, úgyhogy a második játékrészben áldásosabb volt a tevékenysége, mint az elsőben. És még gólpasszt is adhatott volna, amikor a 78. percben tökéletes ütemben ugratta ki Marko Petkovicsot, a szerb játékos azonban ziccerben a kapusba lőtt.

Így sem úszta meg a Fehérvár, mert bár nyolc perccel később Nagy Dominik csodás szabadrúgása után még visszapattant a labda a mezőnybe a jobb kapufa és a léc találkozásáról, azt a labdát Olekszandr Petruszenko kicsit balról, 13 méterről jobbal a kapu közepébe, a léc alá lőtte.

A hosszabbítás perceiben pedig Nagy Dominik lezárta a meccset, ezzel saját aznapi teljesítményére is feltette a koronát, míg a fehérvári tábor Szabics Imre menesztését követelte hangosan. 3–1