A Vasas otthonában is győzni tudott a Ferencváros

2022.08.31. 20:20
A Vasas 1–0-ra kikapott odahaza a Ferencvárostól a labdarúgó NB I 6. fordulójában. Kristoffer Zachariassen gólja döntött a szerda esti fővárosi mérkőzésen, a zöld-fehérek negyedik találkozójukat is megnyerték a bajnokságban.
Egyetlen gól döntött (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Egyetlen gól döntött (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ

Vasas FC–Ferencvárosi TC 0–1 (Zachariassen 17.)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 4295 néző. Vezette: Andó-Szabó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Kristoffer Zachariassen góllal tért vissza a kezdőcsapatba. A Ferencváros norvégja remekül indította az idényt – a BL-selejtezőben a Slovan ellen az oda- és a visszavágón is a kapuba talált, a bajnokságban a Puskás Akadémia ellen szerzett győztes gólt –, ezúttal tizenhét percre volt szüksége a találathoz (a Fáy utcai eredményjelzőre ki is írták, gólszerző: Kristoffer, tíz perc is eltelt, mire javították, s nem a keresztneve szerepelt a táblán).

A Vasas igencsak felfogatott kezdőcsapattal futott neki az FTC elleni összecsapásnak, az összeállításból úgy tűnt, Kuttor Attila a zöld-fehérek ellen a fiatalos lendületben bízik, és az alapfelállással is a bajnokcsapat játékához alkalmazkodott, a hazaiak ezúttal három belső, két szélső védővel, valamint négy középpályással védték kapujukat, egyedül a gyors Holender Filip maradt elöl.

Fotó: Török Attila

Tömörültek az angyalföldiek, próbálták lezárni a területeket a vendégek előtt, ám a játékot egyértelműen a Ferencváros irányította, a vendégek „mozgató embere” Aissa Laidouni volt, aki szinte minden támadásnál labdához ért, és próbált valami váratlant húzni. A szünet előtti percekben néhány másodpercig örülhettek csak a hazaiak, a kontra végén a menteni igyekvő Adnan Kovacevic perdítette saját kapujába a labdát, ám a beadást les előzte meg, így a Ferencváros előnnyel vonulhatott félidőre.

A szünetben az öltözőben maradt a félidő végén a lábát fájlaló és ápolást kérő Botka Endre, csak bízni lehet benne, a Németország és Olaszország elleni szeptemberi Nemzetek Ligája-duplázás előtt nem súlyos a sérülése. Sztanyiszlav Csercseszov később is belenyúlt cserékkel a mérkőzésbe, az idő előrehaladtával pedig Kuttor Attila is beküldött néhány rutinos futballistát a pályára, hátha sikerül valahogy egy gólt bepréselni Bogdán Ádám kapujába.

A játék azonban ekkor is jobbára a Vasas térfelén zajlott, Adama Traoré fejesénél Jova Leventének résen kellett lennie, a zöld-fehérek a jobb és bal oldalról is próbálkoztak beadásokkal, ám az eredmény nem változott. Különös, megpattanó Zachariassen-gól döntött tehát a szerda esti fővárosi találkozón, ami azt jelentette, a Ferencváros továbbra is százszázalékos – negyedik mérkőzését is megnyerte –, a Vasas viszont továbbra is szenved, hat mérkőzés után továbbra is nyeretlen... 0–1