Semmi meglepő: ismét kikapott az Újpest a Videotontól

2017.05.13. 20:25
Egy merő fehérvári gólöröm volt az első félidő (Fotó: Földi D. Attila)
Az első félidőben eldöntötte a Videoton az Újpest elleni idegenbeli mérkőzést a labdarúgó NB I 31. fordulójának záró bajnokiján, ugyanis már akkor kialakult a nulla hármas végeredmény. A fehérváriak győzelmével folytatódik tehát a versenyfutás a bajnoki aranyért az ebben a fordulóban szintén nyerő Honvéd és a Videoton között.

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ

ÚJPEST–VIDEOTON 0–3 (Nego 13., Stopira 16., Scsepovics 41.)
Kiállítva: S. Diarra (28., Újpest)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 2160 néző. Vezette: Karakó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Semmi szokatlan nem történt az Újpest és a Videoton bajnokiján.

A hazaiak pocsék formában érkeztek erre a mérkőzésre, ezt az állítást nem cáfolták meg, a fehérváriak hatra tovább növelték korábbi ötmérkőzéses veretlenségi sorozatukat.

Azon sem csodálkozunk már, hogy hatalmas ziccereket hagy ki az Újpest, ilyet is láthattunk párat, először nem sokkal a kezdés után; és a tapasztalt lila-fehér drukkereknek már a tyúkszemük sem tikkelt arra, hogy elképesztő védelmi hibák után góllal, gólokkal ajándékozzák meg az ellenfelet.

Először Loic Nego lőhetett a kapuba az ötös elől, majd Stopira fejelhetett a jobb alsó sarokba akadály nélkül egy szögletet követően, végül még a szünet előtt Marko Scsepovics egy ellenféltől kapott labda után lőtte ki szépen a bal felsőt. 0–3

Nem meglepő: mindhárom játékosnak nagyon megy a góllövés az Újpestiek ellen.

Kihagynánk a magas labdát, nem járjuk így körbe, hogy Souleymane Diarra kiállítása mennyire megy csodaszámba, de azt szögezzük le: a mali légiós piros lapja eldöntötte a mérkőzés sorsát, már az első játékrész derekán (az idényben összesen tizenkét sárga és két piros lapot gyűjtött már be).

Az Újpest a felújított Szusza Ferenc Stadion átadása óta pályaválasztóként nem nyert bajnoki mérkőzést, hat hazai meccséből hármat elvesztett, háromszor döntetlent játszott.

Ugyanis elmaradt a lila-fehér csoda, a fehérváriak az idénybeli három bajnokin összesen tizenkét gólt vágtak Balogh Balázséknak.

Mi előre szóltunk: semmi szokatlan nem történt ezen a szombat esti rangadón...

1. Budapest Honvéd 31 18 5 8 49–28 +21 59
2. Videoton FC 31 17 8 6 61–26 +35 59
3. Ferencvárosi TC 31 13 10 8 51–40 +11 49
4. Vasas FC 31 14 6 11 47–38 +9 48
5. Paksi FC 31 11 11 9 38–33 +5 44
6. Szombathelyi Haladás 31 12 7 12 40–42 –2 43
7. Újpest FC 31 9 12 10 45–48 –3 39