Hat gól, három piros lap és döntetlen az Újpest és a Puskás Akadémia meccsén

2022.10.30. 14:45
Fordulatos és eseményekben gazdag meccsen játszott 3–3-as döntetlent a Puskás Akadémia az Újpest otthonában az NB I 13. fordulójában.
A forduló meccsén hullottak a gólok és a piros lapok (fotó: Árvai Károly)
LABDARÚGÓ NB I

13. FORDULÓ
Újpest FC–Puskás Akadémia FC 3–3 (1–1)

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 2323 néző.Vezette:Bogár
Gólszerző: Diaby (24.), Antonov (66. – 11-esből), Csongvai (83.), ill. Puljic (11.), Zahedi (78., 88.)
Kiállítva: Csoboth (33.), ill. Baluta (45+1.), Spandler (82.)

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Futballdesszert a vasárnapi ebéd után. Újpesten a hazánkban is egyre népszerűbb Halloween-ünnep miatt halálfejes kekszet és töklámpást is láttunk a Megyeri úton, de az igazi kérdés persze az volt: melyik csapat tud jobban ráijeszteni a másikra?

Már a kezdés előtt úgy tűnt, a technika ijeszt rá a hazaiakra: a szokás szerint a pálya közepén felsorakozó csapatoknak eljátszották a Himnuszt, más kérdés, hogy bár a kezdőcsapatokban voltak magyar futballisták, a két kispadon összesen tizenöt légiós üldögélt – de minek? Nehéz elképzelni, hogy a klubok a saját utánpótlásukban még a cseresorba sem tudnak játékost nevelni... A lila-fehéreknél az utóbbi időben több magyar fiatal szerepet kapott, emiatt fordulhatott elő már nem először, hogy kizárólag külföldieket neveztek a kispadra.

Visszatérve a technikára: eleinte az eredményjelző-tábla sem működött, de a sötét kijelző dacára mindenki tudta tíz perc után, hogy a vendég Puskás Akadémia vezet. Alexandru Baluta szögletét követően Batik Bencére figyeltek, a labda azonban átkerült a hosszú oldalra, aholJakov Puljicérkezett teljesen egyedül. A következő percekben úgy tűnt, a Puskás Akadémia játékosait megnyugtatta a gól. A négy védő előtt Batik Bence volt az egyik szűrő, már nem először tervezi meg így a csapatát Hornyák Zsolt, a támadósorban Kiss Tamás sokszor váltogatta a helyét, és amikor úgy tűnt, a vendégek növelhetik előnyüket, az addig visszafogottnak mutatkozó Újpest egyenlített. Védelmi hibára lecsapva Csoboth Kevin majdnem egyenlített, a szöglet után pedigAbdoulaye Diabya hálóba fejelt: 1–1. Ez már a negyedik gólja volt, ami középső védőtől szép teljesítmény, ám azon érdemes elgondolkodni, ezzel házi gólkirály tud lenni...

Egyenlített az Újpest, megjavult valamelyest az eredményjelző (az eredményt már mutatta, de az eltelt időt még nem). Jól fogyott a denevér formájú lekváros süti, amikor hirtelen megint rosszra fordult minden a fővárosiak számára. Csoboth Kevin tört be a tizenhatoson belülre, valamelyest gyömöszölték a felcsúti védők, amikor a csatár elesett – és ebben a pillanatban kulcsfontosságú döntést kellett meghoznia a játékvezetőnek. Ha a labdarúgók közötti testi kontaktus szabálytalannak látta, tizenegyest ítélt volna, ám mert Bogár Gergő úgy ítélte meg,Csoboth Kevincsak elesett azért, hogy büntetőt harcoljon ki, műesésért sárga lappal büntette. Őt már nem először a mérkőzésen, így az első félidőben megfogyatkozott az újpesti együttes. A VAR-buszban természetesen visszanézték az esetet, a játékvezető kért is türelmet a jelenlévőktől, de a képernyőt figyelő kollégái nem cáfolták meg, így érvényben maradt a kiállítás, tíz emberrel kellett folytatnia a mérkőzést az Újpestnek.

Mondani sem kell, a döntést nehezen fogadták el a hazaiak, a szakmai stáb tagjai és a nézők egyaránt, a reklamáló Milos Kruscsics is kapott egy sárga lapot. Az első félidőt pedig piros lap zárta,Alexandru Balutavolt súlyosan sportszerűtlen, őt is kiállította a játékvezető.

A második félidő is mozgalmasan alakult. Előbb a hazaiak tizenegyesből vezetést szereztek Antonov révén, ám Hornyák Zsolt pályára küldte, Sahab Zahedit, aki néhány másodpercet töltött csak a pályán, és máris egyenlített. Milos Kruscsics többek között Junior Tallót cserélte be, aki láthatóan rengeteget próbált azért tenni, hogy újra elfogadják az újpesti szurkolók. Ennek megfelelően sokat harcolt az előreküldött labdáért a felcsúti védőkkel. Egy ilyen párharc során Spandler Csaba megkapta második sárga lapját, így már a hazaiak játszhattak emberelőnyben – és ezt azonnal kihasználták Csongvai Áron látványos góljával.

Ám még nem volt vége. A Puskás Akadémia mindent egy lapra feltéve rohamozott, és második gólját megszerezve Sahab Zahedi egyenlített.

Hat gól, három piros lap, fordulatos mérkőzés – nagyszerű desszert volt ez a mérkőzés a vasárnapi ebéd után. 3–3