Puskás Akadémia: egy góllal kettőt egy csapásra

Legyőzte idegenben az Újpestet a Puskás Akadémia a labdarúgó NB I utolsó előtti, 32. fordulójában, így biztossá vált, hogy a felcsútiak a következő idényben is az élvonal tagjai lesznek.

32. FORDULÓ
ÚJPEST–PUSKÁS AKADÉMIA 0–1 (Knezevic 57.)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 2717 néző. V: Iványi

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Mindkét csapat szeme előtt fontos cél lebegett a mérkőzés előtt: a negyedik helyen tanyázó, a harmadik helyezett Debrecennel ugyanannyi pontot szerző Újpestnek a bronzéremhez, a hetedik pozícióban álló, a kiesőzónától viszont csak két pontra lévő Puskás Akadémiának pedig a bennmaradásért kellett a győzelem.

Melyik csapat vágya lesz erősebb? Melyik fél tud túljárni a másik eszén?

Az Újpestnek ezt több kulcsjátékosát is nélkülözve kellett elérnie: Obinna Nwobodo továbbra is sérült, a középpálya motorja, Zsótér Donát öt sárga lapja miatt hiányzott, a csapatkapitány, Litauszki Róbert pedig talpsérülése miatt volt kénytelen kihagyni a találkozót.

Rendkívül óvatosan kezdtek a felek, az első húsz percben egyáltalán nem alakult ki gólhelyzet, még csak nem is lőttek kapura a csapatok. Teljesen kiegyenlített játék folyt a pályán, egyik gárda sem tudta magához ragadni a kezdeményezést. Hozzájárulhatott ehhez, hogy mindkettő 4–2–3–1-es hadrendben lépett pályára, mindenkinek megvolt a párja az ellenféltől, nem voltak elcsúszások, de mivel az egy az egy elleni megoldások sem sikerültek az éppen támadásban lévő alakulatnál, megmerevedtek a „frontvonalak” már az elejétől fogva.

A vendégek előtt adódott aztán az első helyzet, amikor Sós Bence lőtt kapura ballal 14 méterről, erőtlenül, a Banai Dávidról kipattanó labdával viszont ismételhetett Szakály Péter, aki az ötös bal sarkáról az oldalhálót találta el. A 30. percben újfent Sós Bence szerezhetett volna gólt, amikor Szolnoki Roland remek labdájával egyedül törhetett kapura, de négy méterről ballal nem tudott ellőni Banai Dávid mellett, aki lábbal hárított.

GÖRÖCS JÁNOST KÖSZÖNTÖTTÉK

A mérkőzés előtt, a pálya szélén az Újpest FC felköszöntötte a klub ikonikus játékosát, Göröcs Jánost, aki május 8-án lett nyolcvanéves. Berta Csaba ügyvezető igazgató Göröcs 80 feliratú mezt ajándékozott az egyebek mellett ötszörös bajnok, VVK-döntős, KEK-gólkirály, olimpiai bronzérmes labdarúgónak, valamint emlékérmet, amelynek egyik oldalán az áll, hogy „Örökös újpesti kapitány”, a másikon pedig: „Mindig Újpest 1885”.

Nagyon érződött a hazaiak játékán Zsótér Donát hiánya, a középpályán nem volt semmi átütőerő, a center Lacina Traoré pedig eltűnt, semmilyen értékelhető megmozdulása nem akadt. A 44. percben azonban lehetőséget kapott a gólszerzésre, hiszen váratlanul büntetőhöz jutott az Újpest, s Traoré kíméletlen ítélet-végrehajtó. A hórihorgas elefántcsontparti csatár ezúttal azonban pontatlannak bizonyult, Hegedüs Lajos hárította a lövését. Gól nélküli állásnál, a nézők elégedetlen füttyszava mellett vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

Vajon melyik szakvezető tudja meglepni a másikat a fordulás után? – adta magát a kérdés. A szünetben Nebojsa Vignjevics és Komjáti András sem változtatott. Chaplin-filmbe illő jelenetekben viszont nem volt hiány a második félidő elején: előbb Giorgi Beridze futott össze csapattársával, Vincent Onovóval, majd a senkitől sem zavartatott Branko Pauljevics esett hasra a labdában. Nyolc perc után döntött aztán úgy a hazaiak szerb vezetőedzője, hogy belenyúl együttesébe, de a Kovács Lóránt, Bojan Szankovics cserével szerkezetváltásra nem szánta el magát, pedig talán nem ártott volna, mert statikus volt az Újpest.

Néhány perccel ezt követően egészen különleges góllal megszerezte a vezetést a felcsúti együttes: Sós Bence és Josip Knezevic kihasználta, hogy alszik a teljes hazai védelem, Banai Dávid pedig nagyot hibázik. Aztán tovább borzolta a lila-fehér szurkolók kedélyeit, hogy Szankovics és Pauljevics nem értette meg egymást – hosszú hetek óta nem láthattuk ilyen indiszponáltan futballozni az Újpestet.
Pont nélkül is maradt, így messzebb került a dobogótól, míg a Puskás Akadémia már biztos bennmaradó.