Colley-show és hat gól Felcsúton, a Puskás Akadémia kiütötte az Újpestet

2023.03.19. 15:21
A Puskás Akadémia 5–1-re kiütötte az Újpestet a labdarúgó NB I 24. fordulójának vasárnapi játéknapján, ezzel fellépett a tabella harmadik helyére.
Colley volt a meccs hőse, két gólt szerzett, s kiosztott egy gólpasszt (Fotó: Árvai Károly) – a képre kattintva galéria nyílik

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Újpest 5–1 (Corbu 10., Colley 62., 68., Slagveer 74., Zahedi 89., ill. Varga B. 83.)
Felcsút
, Pancho Aréna, 1840 néző. Vezette: Vad II

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Nagy lendülettel kezdett a Puskás Akadémia. Ez érdekes információ lehetett, hiszen a kívülálló azt gondolhatta: a kiesés elől menekülő Újpesttől számíthatnak majd a nézők aktívabb futballra. A lila-fehérek jól tudták, a Mol Fehérvár FC szombaton három pontot szerzett, és a fővárosiak úgy kezdték a mérkőzést a Pancho Arénában, hogy mindössze kettő ponttal előzik meg a már kieső helyen álló tizenegyedik Budapest Honvédot. A felcsútiak viszont nehéz sorozatot próbáltak lezárni: 2023-ban hat mérkőzésből csupán egyet nyertek meg, aztán a Groupama Arénában a Ferencváros ellen szerezték meg idei második győzelmüket (2–1). Így tehát az volt a kérdés, az Európa-ligára koncentráló Ferencváros tompaságának köszönhette-e csak a Puskás Akadémia, vagy valóban elindult felfelé a Hornyák Zsolt edzette csapat.

Nos, az első percekben egyértelműen úgy tűnt, kijött a gödörből a felcsúti együttes. Annak ellenére, hogy a védelemből Batik Bence és Nagy Zsolt továbbra is hiányzik, a támadók közül pedig Kiss Tamás nem bevethető. Az első percekben három szögletet is elvégezhettek a felcsúti játékosok, már ez is jelezte a mezőnyfölényt, és még tíz perc sem telt el a mérkőzésből, amikor Lamin Colley keresztbe rúgta a labdát az újpesti kapu előtt és Marius Corbu közelről megszerezte a vezetést. Az első fél órában az Újpest semmilyen életjelet sem mutatott, pedig zsúfolásig megtelt a vendégszektor, ilyen támogatást alig kap NB I-es csapat, ekkor egyértelműnek tűnt, hogy az újpestiek legjobbja a szurkolótábor, más kérdés, hogy ennek a tabellán nem sok látszatja van... Fél óra után Ognjen Mudrinszki lövését védte Markek Tamás, a kipattanóra pedig Branko Pauljevics érkezett, de ő az oldalhálóba lőtt. Továbbra is a Puskás Akadémia tűnt szervezettnek, energikusabbnak, az Újpest az egyetlen említett lehetőségen kívül alig jutott el a hazaiak tizenhatosáig.

Egyet cserélt Milos Kruscsics, bár több változtatásra is lett volna oka. Talán ezért, talán másért, sokkal aktívabban kezdte az Újpest a második félidőt, mint az elsőt (bár azt nem volt nehéz túlszárnyalni...) két kecsegtető lehetősége is volt a vendégeknek, egyenlíteniük azonban nem sikerült, de egyre lelkesebbé vált a vendégtábor, majd jöttek az újabb változtatások a lila-fehéreknél: a hosszú sérülésből visszatérő játékmester, Johan Croizet és Petrus Boumal is pályára lépett, mégis a felcsútiak szereztek újabb gólt. Ezúttal is, akárcsak az első találatnál, Lamin Colley volt a főszereplő, aki előbb szépen játszotta meg a labdát Jonathan Levinek, majd a kapusról kipattanó labdára ő reagált leggyorsabban.

És a Colley-show tovább folytatódott, néhány perccel később egy jobb oldali beadást követően fejjel küldte a labdát a hálóba – két gól, egy gólpassz, ez már kiemelkedő csatárteljesítmény.

Kétségbeesett tanácskozás vette kezdetét az újpesti kispadon, pedig alig több mint húsz perccel a vége előtt nyilvánvalóvá vált, hogy mi lesz ennek a mérkőzésnek a kimenetele. Egy nagyon rövid időszaktól eltekintve a Puskás Akadémia akarata érvényesült, sokkal gyorsabban és pontosabban játszottak a hazaiak, a vendég Újpest gyengén futballozott, és ezért a teljesítményért nem is remélhetett pontot. Sőt ilyen játékkal nehéz lesz megragadnia az első osztályban.

Tavaly nyári sérülése után ezen a mérkőzésen ismét pályára léphetett Szolnoki Roland. A felcsútiak meghatározó játékosa csapattársával, Posztobányi Patrikkal együtt Purger Szilárd irányításával végezte el a hónapokig tartó rehabilitációt, és a kitartó munkának meg is lett az eredménye, Szolnoki a hajrában pályára léphetett. Aztán Luciano Slagveer gólja után szépített az Újpest, Varga Balázs szenzációs gólt lőtt a felcsúti kapuba, s ha nagyon ki is kapott az Újpest (mérkőzés utolsó perceiben Sahab Zahedi állította be a végeredményt), legalább a fiatal játékos remek megmozdulását megdicsérhetjük. 5–1

1. Ferencvárosi TC 23 15 5 3 47–19 +28 50
2. Kecskeméti TE 24 10 12 2 35–23 +12 42
3. Puskás Akadémia 24 9 9 6 34–30 +4 36
4. Paksi FC 24 10 5 9 43–40 +3 35
5. Debreceni VSC 24 9 7 8 39–36 +3 34
6. Kisvárda 24 8 9 7 35–38 –3 33
7. Mezőkövesd 24 7 8 9 25–30 –5 29
8. Zalaegerszegi TE 23 7 6 10 28–28 0 27