A Kisvárda tíz emberrel is pontot tudott szerezni a keleti rangadón

2023.03.18. 13:50
Az NB I 24. fordulójában a Kisvárda kapushiba után megszerezte a vezetést a Mezőkövesd otthonában, de a félidő végén kiegyenlített a hazai csapat. Mivel több gól nem esett, 1–1-es döntetlennel zárult a találkozó.
A Kisvárda elcsent egy pontot Mezőkövesdről (Fotó: Kovács Péter)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A Kisvárda elcsent egy pontot Mezőkövesdről (Fotó: Kovács Péter) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ
Mezőkövesd Zsóry FC–Kisvárda Master Good 1–1 (1–1)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 1582 néző. Vezette: Csonka
Gólszerző: Lukic (43.), ill. Mesanovic (8.)
Kiállítva:
Leoni (64.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!

Hatmeccses bajnoki veretlenségét siratta el az előző fordulóban a Mezőkövesd, miután kikapott Újpesten, míg a Kisvárdának eleve nem megy a tavasszal, a legutóbbi két bajnokiját egyaránt elveszítette. Ebből mi sül ki? – tehettük fel a kérdést a két együttes szombat kora délutáni csatája előtt. Kuttor Attila, a kövesdiek vezetőedzője felforgatta kezdőcsapatát, Molnár Gábor, Pillár Róbert, Vajda Sándor és Nagy Gergő a kispadra szorult. És Sztefan Drazsicsot is hiába keresték a hazai hívek, a házi gólkirály sérüléssel bajlódik, várhatóan egy hónapig lesz harcképtelen.

Mindkét csapat óvatos volt a meccs elején, majd jószerével a semmiből vezetést szereztek a vendégek a kapus Riccardo Piscitelli hatalmas hibáját kihasználva, érdekesség, hogy 203 játékperc elteltével született ismét kisvárdai gól az NB I-ben. Fölénybe került a szabolcsi gárda, amely Jasmin Mesanovic révén megduplázhatta volna előnyét, ám a bosnyák csatár lövését Piscitelli hárította. Több tudatosságot és fantáziát lehetett felfedezni a kisvárdaiak futballjában, a hazaiakéban pedig túl sok volt a hiba, a csapatból mintha hiányzott volna a tűz. Aztán Andrej Lukic révén mégis egyenlített a Mezőkövesd, méghozzá a legjobbkor, a szünet előtt.

A második félidő csapkodó játékkal kezdődött, mindkét csapat sokszor eladta a labdát, a kapuk sokáig nem forogtak veszélyben, mintha már ekkor a meccs végét várták volna a labdarúgók... Aztán következett Leoni megmozdulása: a kisvárdaiak védője a tizenhatoson belül szabálytalankodott Dino Besiroviccsal szemben, megkapta második sárga lapját, így villant a piros is. Tizenegyest rúghatott hát az emberelőnybe kerülő Mezőkövesd, a lövést elvállaló Cseri Tamás azonban hibázott, vagy ha úgy tetszik, Hindrich Ottó védett nagyot.

Ezt követően sem lett pörgős, élvezetes a futball, bár a vendégek érthető módon eleve nem kockáztattak. A látottak alapján egyik fél sem érdemelt volna győzelmet.

Hiányzott a pörgő ritmusú játék, igaz, az emberhátrányban lévő vendégek sokat nem kockáztathattak, a látottak alapján egyik fél sem igazán érdemelt volna győzelmet. Az előző idényben ezüstérmet szerző Kisvárda már öt forduló óta nyeretlen. 1–1