Fontos három pontot szerzett a győzelmet jobban akaró Paks

16. FORDULÓ
Paks–Újpest 3–1 (Papp 44., Hahn 48., Varga B. 77., ill. Ambrose 68.)

Paks, Paksi FC Stadion, 2312 néző. Vezette: Vad II

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A világítás megtréfálta a csapatokat. Néhány héttel ezelőtt Felcsúton aludtak ki a fények, ezúttal Pakson okozott gondot az elektromosság, a szünet előtti pillanatokban mintha lekapcsolták volna a reflektorok égőinek egy részét, félhomályban futballoztak a játékosok. A csapatok bíztak abban, a második félidőre orvosolják a problémát – kellett legyen energia, hiszen mégis csak az atomerőmű szomszédságában rendezték a mérkőzést... –, ám Vad II István játékvezetőnek mérlegelnie kellett, és a csapatokkal egyeztetve végül a téli szürkeségben is a folytatás mellett döntöttek.

A hazai csapat addigra egy nullára vezetett, Papp Kristóf fejesét követően az újpesti kapuban kötött ki a labda, a zöld-fehéreket a jelek szerint Szélpál Norbert korai kiválása sem zavarta meg. A belső védőt sérülés miatt hamar le kellett cserélni, a sok hiányzó miatt Waltner Róbert vezetőedző a helyére a korábbi gólkirályt, Hahn Jánost küldte pályára – értelemszerűen nem a hátvédsor tengelyébe. A váltás komoly átszervezéssel járt, ám a paksiak utólag aligha bánták ezt, hiszen a szünet után három perc sem telt el a mérkőzésből, amikor a cserecsatár megduplázta az előnyt. A 27 éves támadó gólörömén pontosan látszódott, mekkora kő esett le a szívéről, hiszen nem keveset várt erre a találatra, az NB I-ben legutóbb 14 hónappal ezelőtt rúgott gólt. Hogy ismét betalált, az nemcsak Hahn, a Paks számára is fontos volt, játékosai a visszafogott kezdés után fokozatosan lendültek játékba, a kétgólos előny tudatában pedig visszaállhattak, hogy veszélyes ellentámadásokkal próbálkozzanak.

Úgy tűnt, az Újpestben nincs több ezen a napon, s nem is lesz miért izgulni a lilák oldalán...

Csakhogy a vendégek az utolsó fél órára felpörgették a ritmust, Milos Kruscsics vezetőedző sorra küldte pályára a friss játékosokat, a közelmúltban szerződtetett 20 éves nigériai Peter Ambrose pedig második NB I-es meccsén megszerezte első gólját, a meccs hajrája így ismét nyílttá vált. A vendégszektorban addig dühöngő Újpest-drukkerek is új erőre kaptak, füstbombával színesítették a mérkőzést, lelkesen buzdították csapatukat, ám hamarosan újra műanyag söröspoharakat dobáltak, hiszen érkezett a kapu elé Varga Barnabás, aki idénybeli tizedik góljával lezárta a mérkőzést. A paksiak gólját ezúttal is Bőle Lukács készítette elő, aki az őszi szezon végére lendült igazán formába, jellemző, mindhárom hazai találat jobb oldali akció végén született, kétszer ő volt az előkészítő. A hajrában Waltner Róbert két fiatal paksi játékost, Simon Barnabást és Pesti Zoltánt is pályára küldte, ők az első NB I-es meccsükön léphettek pályára.

A győzelemmel a paksi csapat jó hangulatban vonulhat téli szünetre, elvégre a középmezőny tagja, Újpesten viszont lesz miről beszélni a pihenő alatt – többek között a keret kialakítását, a légiósok középszerű teljesítményét, a sokszor kilátástalan játékot. 3–1