A Paks nem bírt a Croizet, Zivzivadze, Beridze trióval

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.04.10. 14:20
A Paks 3–1-re kikapott odahaza a mostanában remek formában futballozó Újpesttől a labdarúgó NB I 27. fordulójának utolsó előtti mérkőzésén.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA ÉRHETŐ EL! (Fotó: Árvai Károly)

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ

Paksi FC–Újpest FC 1–3 (Ádám 24. – 11-esből, ill. Beridze 37., Zivzivadze 56., Osváth 69. – öngól)
Paks, Paksi FC Stadion, 2507 néző. Vezette: Erdős

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Volt olyan időszak, amikor Pakson örültek, ha az Újpest volt az aktuális ellenfél, a két csapat első húsz élvonalbeli meccséből tizenegyet a paksiak nyertek meg, négy döntetlenre végződött, és csak ötször ünnepeltek a lila-fehérek. A közelmúlt viszont már a lilák mellett szólt, igaz, február közepén, amikor a fővárosi klub húsz fordulót követően utolsó helyezett volt, a Paks pedig kilenc ponttal többet szerezve ötödik, senki sem számított arra, hogy az esetleges idegenbeli sikerrel az újpestiek megelőzhetik riválisukat. A legutóbbi hat bajnokijából ötöt megnyerő Újpest labdarúgói tehát megfelelő önbizalommal léphettek pályára, a paksi szurkolók viszont csak bizakodhattak, kedvenceik ismét olyan gólerősen, helyzetek sokaságát kialakítva futballoznak, mint tették azt korábban.

Meglepetésre a vendégek kapujában nem Banai Dávid, hanem Filip Pajovics kezdett, hogy aztán a másik kapus, Nagy Gergely előrevágott labdájánál már a második percben kiderüljön, az erős szél bizony komolyan befolyásolja majd a játék minőségét. A hatodik perc hozta az első veszélyes támadást: Branko Pauljevics indításával Yohan Croizet iramodott meg a jobb szélen, létszámfölényben támadhattak a vendégek, és ha Szélpál Norbert nem szereli nagyszerűen a szélsőt, nagy bajba kerülhetett volna a házigazda. Bebizonyosodott, a francia labdarúgó megállítása kulcsfeladat lesz paksi részről: tőle indult az a támadás, amelynek végén Giorgi Beridze a bal oldali kapufára bombázta a labdát a kilencedik percben.

Jól láthatóan nagy kedvvel, sokat futva játszott az Újpest, az elmúlt időszak sikerei megadták azt az önbizalmat, amellyel vendégségben is irányítani lehetett a találkozót. A 18. perc hozta az első nagyobb hazai lehetőséget, Haraszti Zsolt a bal oldalról indulva nagyszerűen ugratta ki a lyukra futó Windecker Józsefet, ő azonban nagy helyzetben gyengén találta el a labdát, így Filip Pajovicsnak nem okozott gondot a hárítás. Abdoulaye Diaby elhúzta a büntetőterületen belül Windecker József lábát, Erdős József játékvezető okkal ítélt tizenegyest, Ádám Martin pedig megszerezte a 25. találatát a bajnokságban.

Gyorsan tegyük hozzá, noha a vendégtizenegy kezdett jobban, a Paks sokat tett a vezetés megszerzéséért, nem a semmiből jött az a bizonyos találat. Nemanja Antonov jobb oldalról elvégzett szögleténél a szél majdnem befújta a labdát a paksi kapu jobb sarkába, és bár Giorgi Beridze lövését Nagy Gergely bravúrral még védeni tudta, a grúz szélső sokadik próbálkozása már a hazai kapuban kötött ki nagyszerű csúsztatás után.

A második félidőt Yohan Croizet lövése vezette fel, hogy aztán az 51. percben Ádám Martin lövése után a labda centiméterekkel kerülje el a bal alsó sarkot. Nem sokkal később hatalmas védelmi hiba után jött Budu Zivzivadze gólja, nem véletlenül cserélt azonnal Bognár György vezetőedző, és küldte pályára Böde Dánielt, valamint Szabó Bálintot is. Egy szögletet követően jött is a hazai találat, ám hosszas vizsgálódás után a VAR érvénytelenítette, majd egy Böde Dániel, Ádám Martin összjáték után kellett Filip Pajovicsnak védenie. A játékrész közepén Souleymane Diaby kis híján öngólt szerzett, hogy aztán az ellentámadásnál Osváth Attiláról balszerencsésen a saját kapujába pattanjon a labda. Böde ziccerben gyengén lőtt, Zivzivadze a lécet találta el – már nem volt visszaút a Paksnak.

A Paksi FC védelme nem tudott mit kezdeni az Újpest három támadójával, Yohan Croizet-val, Giorgi Beridzével és Budu Zivzivadzével, így nem hozhatott mást a párharc, mint vendéggyőzelmet. 1–3