Nego a hajrában egyenlített ki az MTK ellen

SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2022.04.10. 16:47
Sok kimaradt első félidei hazai helyzet után a folytatásban Mezei Szabolcs szabadrúgásgóljával megszerezte a vezetést az MTK a Fehérvár ellen a labdarúgó NB I 27. fordulójában, ám Loic Nego kiegyenlített, és 1–1-es döntetlennel zárult a mérkőzés.
Sok kimaradt helyzet, sok szabálytalanság, végül döntetlen a vége (Fotó: Török Attila) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA ÉRHETŐ EL!

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

RÉGI ISMERŐSÖK TALÁLKOZTAK a forduló záró mérkőzésén a Hidegkuti Nándor Stadionban. Az előző idényben Márton Gábor a Mol Fehérvár, Michael Boris pedig az MTK Budapest kispadján ült, ám mindkét klub elköszönt akkori edzőjétől – vasárnap délután a magyar tréner a kék-fehérek, a német a Vidi kispadján ült. Motivációban nem volt hiány, azt pedig biztosra lehetett venni, hogy a szakvezetők jól ismerik az ellenfél játékosait.

Az MTK-nál ismét bekerült a csapatba Sebastián Herrera, valamint Andrej Kadlec is játéklehetőséget kapott, míg a a vendégeknél három belső védőt jelölt a kezdőbe Michael Boris, Loic Nego a jobb, Hangya Szilveszter a bal oldalán zárkózott fel az akciókhoz, elöl pedig az utóbbi fordulókban jól működő Kenan Kodro, Nikolics Nemanja pároshoz Funsho Bamgboye csatlakozott. A házigazdáknál ott volt a csapatban Futács Márkó, akiről korábban már lemondtak a fehérváriak, és aki nyilván meg akarta mutatni, hibát követtek el az elküldésével.

Az első veszélyes lehetőség a fehérvári kapu előtt adódott, sőt a hálóba került a labda, de a VAR-vizsgálat megerősítette, hogy ifjabb Tóth Vencel helyesen jelzett lest. Az ellentámadásból Funsho Bamgboye veszélyeztetett, de lövése után a labda néhány centivel elkerülte a jobb sarkot. Korábban sokat beszéltünk arról, hogy az MTK az élvonalbeli átlagot alulmúló támadójátéka, a kevés szerzett gólja miatt sodródott ennyire veszélyes helyzetbe. Nos, ezen az összecsapáson az első félidőben úgy tűnt, sokkal halványabb a Vidi csatársora, jóval több esemény történt a fehérvári kapu előtt. Sőt többször is tűzijáték alakult ki Kovács Dániel kapujánál, Futács lövését követően a labda ismét a gólvonal mögé került – de Tóth II Vencel minden alkalommal lest jelzett, és valamennyi esetben igaza volt. Az volt az ember érzése, olyan nagy elánnal próbálnak a házigazdák vezetést szerezni, hogy nem törődnek a lesszabállyal, és egy gondolattal előbb indulnak, mint kellene...

S hogy ez ne legyen így, a szünet előtt nem sokkal az MTK hálóját is megfeszítette a labda – de Bogár Gergő játékvezető ezt a gólt sem adta meg kezezés miatt. A meg nem adott gólok félideje után így csak az lehetett a kérdés, tud-e valaki szabályos körülmények között vezetést szerezni.

A válasz: igen. Mezei Szabolcs. A tehetséges középpályás legutóbb tavaly márciusban a ZTE ellen volt eredményes, azóta a csapatba kerülésért is hosszú, kemény harcot kellett vívnia, és most igyekezett élni a bizalommal. A megítélt szabadrúgásból csavarta a labdát a jobb alsó sarokba, és bár a lövés pontos volt, kívülről nem tűnt védhetetlennek – Kovács Dániel nem tudott hárítani.

A gólt persze feldobta a hazaiakat, és bár a játék áttevődött a fővárosiak térfelére, sokáig nem tűnt veszélyesnek a piros-kékek futballja. Persze az MTK sem állt be védekezni, úgy tűnt, a kék-fehérek tudják, egyetlen gól még nem jelent megnyugtató előnyt, és Vancsa Zalán is azért érkezett, hogy ha lehetőség van rá, növelje az előnyt. Michael Boris sem akarta tétlenül szemlélni az eseményeket, egyszerre három játékost vezényelt a pályára abban bízva, hogy megtelik élettel a piros-kékek futballja.

A hajrában nehezítette a fehérváriak helyzetét, hogy Fiola Attila előbb sárga lapot kapott, ám a VAR-vizsgálat kimutatta, hogy a piros lap a helyes ítélet, így emberhátrányban kellett harcolnia a pontokért a vendégcsapatnak. Az MTK próbált zártan, fegyelmezetten védekezni, de hiába, mert szabadrúgás után Loic Nego közelről egyenlített. Így döntetlent hozott a mérkőzés, és ez a két pont veszteség nagyon fájhat az MTK-nak. Vezettek, létszámfölénybe kerültek, mégsem tudták megőrizni az előnyt a hazaiak – győzelmük esetén beszélhettünk volna arról, még reménykedhetnek a kiesés elkerülésében, de így...

A Mol Fehérvár nem játszott jól, de mivel tíz emberrel egyenlített, jár neki a dicséretet. 1–1

1. Ferencvárosi TC 27 17 5 5 47–21 +26 56
2. Puskás Akadémia 27 13 8 6 36–28 +8 47
3. Kisvárda 27 12 9 6 43–31 +12 45
4. Zalaegerszegi TE 27 10 9 8 36–40 –4 39
5. Újpest FC 27 10 6 11 38–39 –1 36
6. Mol Fehérvár 27 10 6 11 36–37 –1 36
7. Paksi FC 27 10 5 12 62–53 +9 35
8. Mezőkövesd 27 9 7 11 29–40 –11 34