Elfújta a szél a gólokat Pakson, ponttal tért haza a Kecskemét

2023.02.04. 14:18
A labdarúgó NB I 18. fordulójában egy rendkívül erős szélben megrendezett mérkőzésén a Paks gól nélküli döntetlenre végzett a vendég Kecskeméttel. Az első félidőben a hazaiaktól Haraszti, a hosszabbításban a vendégektől Belényesi találta el a kapufát.
Katona Bálintra (fehérben) is nagyon ügyeltek a paksiak
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Mártonfai Dénes)
Katona Bálintra (fehérben) is nagyon ügyeltek a paksiak A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Mártonfai Dénes)

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Paks–Kecskemét 0–0
Paks, Fehérvári úti Stadion, 1197 néző. Vezette: Farkas

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A futballfanatikusok talán még emlékeznek arra, hogy a KTE története első NB I-es találkozóját a Paks ellen játszotta 2008. július 28-án. A Széktói Stadionban Tököli Attila már a harmadik percben betalált, és bár a hazai együttes Csordás Csaba góljával a 16. percben egyenlített, a paksi támadó 90. percben született találatára már nem érkezett válasz. Azóta lepergett majd' tizenöt esztendő, a KTE a 2015-ös élvonalbeli búcsúját követően (a csapat ugyan kilencedikként végzett Bekő Balázs irányításával, az akkor még tizenhatos mezőnyben, ám nem kapott licencet...) tavaly nyáron újra első osztályú lett, és az őszi szereplésével mindenkit ámulatba ejtett.

A téli szünet nem törte meg a lendületét, a tavaszi rajton a Mol Fehérvárnak Kecskeméten esélye sem volt a pontszerzésre, ráadásul Szabó István vezetőedző szombaton már számíthatott az előző fordulót eltiltás miatt kihagyó Vágó Leventére és Banó Szabó Bencére is. Ebben a felállásban egyébként legutóbb 2014. október 4-én találkozott a két együttes, a paksiak mostani keretéből Gévay Zsolt, Hahn János és Haraszti Zsolt már akkor is a meccskeretben volt – a találkozót a KTE nyerte meg 3–2-re.

A Paksnak egy kemény sorozat harmadik állomása volt a mérkőzés, nyolc nap alatt kellett a Kisvárda (2–2), a Ferencváros (1–3) és a KTE ellen pályára lépnie, s bár a három dobogósról beszélünk, a győzelem mint egy falat kenyér, úgy kellett a házigazdának.

Az orkán erejével süvöltő szél alapjaiban határozhatta meg a meccs alakulását, úgyhogy nagy jelentősége volt, melyik együttes kezdheti a küzdelmet a támogatásával. A szerencse a választásnál Vágó Leventének kedvezett, így a KTE hátszélben kezdett. Ez volt az a találkozó, amelyen a szabad- és szögletrúgást nem volt egyszerű állított labdából elvégezni, a játékhelyzetek egyik pillanatról a másikra változtak, nagy jelentőséget adva annak, hogy a pályán lévők közül ki tud gyorsabban reagálni. Meglehet, van annak bája, ha a felszabadító rúgásnál a labda nem előre száll, mondjuk harminc-negyven métert, hanem a rúgó játékos háta mögött ér földet, csak éppen a futballba nem ezért szerettek bele oly sokan. A 21. percben Nagy Gergely öt és felesről elvégzett kirúgásából a KTE jöhetett szöglettel, ami mindennél jobban jelezte, ezen a napon az is megtörténhet, ami egyébként egy futballmeccsen sohasem. Nagy Krisztián távoli lövésével először a vendég tizenegy veszélyeztetett, a vezetés megszerzéséhez azonban a Paks járt közelebb, ugyanis a 27. percben Haraszti Zsolt földről felpattanó lövését Varga Bence csak a jobb oldali kapufa segítségével tudta hárítani.

A második félidőre a vendégek mestere, Szabó István változtatott: becserélte a Mol Fehérvár ellen nagyszerű teljesítményt nyújtó Horváth Krisztofert. Szabó Bálint kiugratása után Haraszti Zsolt nem tudta középen Varga Barnabást megjátszani, maradjunk annyiban, nem csak ő volt ebben a ludas...

Aztán a játékvezető megszakította a játékot, mert kiderült, két Szabó Alex van a pályán, tudniillik Belényesi Csaba is a 15-ös számú dresszt húzta föl (ami csapattársa mezszáma), ezért el kellett hagynia a játékteret, amíg a sajátját felvette. Furcsa volt ezt látni, hiszen már-már annyi játékvezető van egy mérkőzésen, ahány labdarúgó, mégsem sikerült valamelyiküknek kiszúrnia, hogy két 15-ösben futballozó játékos van egyszerre a pályán. Bőle Lukács jobb oldali beadásáról középen a bevetődő Varga Barnabás centiméterekkel késett le, egyértelműen a szél által támogatott házigazda játszott fölényben, ugyanakkor az egyik villámgyors kontratámadás végén Szuhodovszki Soma lövését kellett Nagy Gergelynek védenie. Aztán Varga Barnabás hibázott el egy átadást, amely ha pontos lett volna, Haraszti Zsolt egyedül húzhat kapura. A Paks sokat tett azért, hogy megszerezze a vezetést, a hosszabbítás végén a jobb oldali kecskeméti szögletet követően aztán a kapufa mentette meg a tolnaiakat a góltól. Így maradt a gól nélküli döntetlen, és nagy kérdés, melyik csapat lehet elégedettebb.