Kihasznált emberelőny: az MTK megverte a Honvédot

2022.03.12. 19:20
A labdarúgó NB I 24. fordulójában a kiesés ellen harcoló MTK Budapest hazai pályán 1–0-ra megverte a Budapest Honvédot.
Fejben dőlt el?
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Tumbász Hédi)
Fejben dőlt el? A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Tumbász Hédi)

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ
MTK Budapest–Budapest Honvéd 1–0 (Grozav 76.)
Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2918 néző. Vezette: Andó-Szabó
Kiállítva: M. Petkovics (34., Bp. Honvéd)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Bátran futballozni, pontokat gyűjteni, miközben egyre inkább fogy az idő, és egyre kevesebb hiba fér bele.

A kiesés elől menekülő csapatoknak hétről hétre ezzel a tudattal kell pályára lépniük, a szombat esti bajnokit az utolsó helyről váró, a Honvéd elleni meccsre három nyeretlen bajnokival hangoló MTK-nak is ezzel kellett megbirkóznia, ezzel együtt az első negyedórában a Márton Gábor edzette csapat volt kezdeményezőbb. A kék-fehérek többet birtokolták a labdát, a 11. percben Stieber Zoltán lövését követően szállt el a labda bal felső sarok mellett, majd Kovácsréti Márk remek beadása után már Szappanos Péternek kellett védenie az újabb Stieber-lövést.

A vendégek játékát látva, úgy tűnt, elsősorban a vereség elkerülése, és nem a három pont megszerzése a céljuk, ám hogy az első negyedórában többnyire ingerülten gesztikuláló Nebojsa Vignjevics mennyire elégedetlen volt csapata játékával, mi sem jelzi jobban, minthogy a 18. percben már három kispesti cserejátékos melegített a kapu mögött.

(Fotó: Tumbász Hédi)

Idővel aztán a kezdetben rengeteg hibával futballozó Honvéd némileg magára talált, Nagy Dominik és Marko Petkovics váltásai után a jobb oldalon olykor a védelem mögé került, ám előbb Hidi Patrik lövését blokkolták, majd az első fél óra végén a védőjéről szépen leforduló Nenad Lukics lövése kerülte el a bal alsó sarkot. A másik oldalon Mezei Szabolcs szabadrúgása után Ivan Lovric fejéről perdült fel furcsa ívben a labda, be is hullott volna a léc alá, ha Szappanos nem tenyereli a léc fölé.

A kiegyenlített meccsbe aztán a Honvéd jobbhátvédjének meggondolatlansága hozott fordulatot, a védő kevesebb mint öt perc alatt két sárga lapot is begyűjtött. Az emberhátrányba kerülő kispestieknél Albi Doka a védelem bal oldaláról a jobb szélre került, Zsótér Donát pedig visszahúzódott a hátvédsor bal oldalára. A kényszermegoldás elég volt ahhoz, hogy a vendégek kihúzzák kapott gól nélkül az első félidő hátralévő részét, így döntetlennel vonultak a felek a szünetre.

A második félidőre a csereként beálló Baráth Botond lett a jobbhátvéd, az első említésre méltó jelenet pedig Kata Mihály lövése volt, a labda kevéssel kerülte el a jobb sarkot. Nem sokkal később Futács Márkó fejessel tévesztette el a jobb felső sarkot, ám a két korai lehetőség után a 4–4–1-es felállásban védekező Honvéd hatékonyan zárta le a területeket. Bár az MTK birtokolta többet a labdát, ez a meddő mezőnyfölény iskolapéldája volt, ugyanis hiába járt lábról lábra a labda, sem a széleken, sem középen nem tudta megbontani a vendégek védelmét.

Amikor mégis sikerült az alapvonal közeléből középre gurítani, többnyire egyetlen hazai játékos sem érkezett a kapu előtt. Márton Gábor is érezte, hogy váltania kell, több csatárt is pályára küldött, végül Gheorghe Grozav bizonyult nyerő cserének. Igaz, a hazaiak góljához Nagy Dominik „segítsége” kellett, a szélső ártalmatlan helyzetben gurította az alapvonalon túlra a labdát, nem csoda, ha a gól után hosszú másodpercekig fogta a fejét…

Innen már nem volt visszaút a Honvédnak, a cserecsatár gólja a győzelmet jelentette az MTK-nak – és vélhetően a három pontnál is többet.

1. Ferencvárosi TC 24 15 4 5 41–19 +22 49
2. Puskás Akadémia 24 13 5 6 33–25 +8 44
3. Kisvárda 24 12 8 4 39–24 +15 44
4. Paksi FC 24 10 4 10 60–48 +12 34
5. Zalaegerszegi TE 24 9 7 8 33–39 –6 34
6. Újpest FC 24 8 6 10 33–36 –3 30
7. Mol Fehérvár 24 8 5 11 28–33 –5 29
8. Budapest Honvéd 24 8 4 12 39–40 –1 28