Mol Vidi: könnyed kis esti kertészkedés, három gól, három pont

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2018.09.26. 19:50
Juhász Roland fejesével szerzett vezetést a Vidi (Fotó: Micheller Szilvia)
A címvédő Mol Vidi FC könnyedén nyert 3–1-re Felcsúton a Mezőkövesd ellen a labdarúgó NB I 3. fordulójából elhalasztott mérkőzésen. A két csapat helyet cserélt a tabellán.

NB I

3. FORDULÓ, ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Mol Vidi FC–Mezőkövesd 3–1 (Juhász R. 19., Katanec 22. – öngól, M. Scsepovics 64., ill. Vajda S. 94.)
Felcsút, Pancho Aréna, 696 néző. V: Berke

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Erre sem sokan számítottak: a Mol Vidi nyolcadikként fogadta a nála négy hellyel előrébb helyezkedő Mezőkövesd-Zsóryt, ami bizony akkor is meglepetés, ha tudtuk, hogy riválisa egy meccsel többet játszott a bajnokságban.

Eredetileg a harmadik fordulóban került volna sor erre a találkozóra, ám a fehérvári együttes két nappal később, augusztus 7-én Malmőben lépett pályára a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében (és játszott 1–1-et), ezért ezt a csatát elhalasztották.

A házigazdánál a sérült Kovácsik Ádám helyén Tomás Tujvel kezdett (a 35 esztendős kapus korábban másfél esztendőn keresztül éppen Mezőkövesden védett), míg a vendégek összeállítása Dombó Dáviddal kezdődött, aki az előző körben ugyan megsérült a Diósgyőr ellen, ám vállalni tudta a játékot. Mivel a fehérváriak vezetőedzője, Marko Nikolics csak a kispadra jelölte Viníciust, Juhász Roland párja Fiola Attila lett a védelem tengelyében, Loic Nego pedig újra eredeti posztján, jobbhátvédként kezdett.

A Mezőkövesd az előző meccsén a DVTK ellen már a hetedik percben megszerezte a vezetést (sőt a tizenegyedikben 3–0-t mutatott az eredményjelző...), és közel járt ahhoz, hogy Felcsúton is nagyon hamar előnyhöz jusson. A bal oldalon futó vendégtámadás lezárásaként Stopirának kellett önfeláldozó bevetődéssel mentenie Cseri Tamás elől – nem csak ez az akció mondatta velünk, a vendég tizenegy láthatóan önbizalommal telve futballozott.

Aki arra számított, hogy az Európa-liga csoportkörében szereplő Vidi már a saját térfelén keményen letámadja vetélytársát, tévedett. A kövesdiek nyugodtan építkezhettek, nem kellett attól tartaniuk, hogy labdavesztés után azonnal veszélybe kerülnek. Mint korábban nemegyszer, ezúttal is egy beívelés segített a házigazdának, igaz, nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy bár Huszti Szabolcs kétségkívül jól tekerte középre a labdát, Pillár Róbert valamilyen okból elfelejtett felugrani az emberével, Juhász Rolanddal, Dombó Dávid meg rendkívül rossz ütemben mozdult ki a kapujából. Három perccel később megduplázódott az előny, rendkívül látványos, villámgyors fehérvári kontratámadás végén, és a találat értékéből az sem vont le semmit, hogy végül balszerencsés vendégmegmozdulás is kellett hozzá.

Majd' hetven perc volt ekkor még hátra, ám nehezen lehetett azt gondolni, hogy a Kuttor Attila által irányított, mezőnyben kulturáltan adogató Mezőkövesdben lenne annyi, ami legalább az egyenlítéshez elegendő. Játékosai ugyan futottak, akartak, küzdöttek, nem vetette őket vissza a kétgólos hátrány, de a Vidi már eljutott olyan szintre, hogy hazai környezetben nem herdál el ekkora fórt.

Lezárja-e harmadik góllal a Vidi a meccset, esetleg szépít a Mezőkövesd és kérdésessé teszi a pontok elosztását? Ez volt a második félidő kérdése, és a házigazda Georgi Milanov révén már az 51. percben közel járt a harmadikhoz. A lehetőség akkor még kimaradt, hogy aztán a játékrész közepéhez közeledve egy újabb nagy védelmi hiba végleg választ adjon a vitás kérdésekre: egy labdaszerzésből kibontakozó akció befejezéseként Marko Scsepovicsnak nem volt nehéz dolga, hogy betaláljon.

Bár Kuttor Attila a találkozót megelőzően arról beszélt, pontot, pontokat akar szerezni a csapatával Felcsúton is, a csoda elmaradt.

A nagyobb játékerőt képviselő együttes győzött – megérdemelten.

1. Ferencvárosi TC 8 6 2 18–6 +12 20
2. Budapest Honvéd 8 5 1 2 12–6 +6 16
3. MTK Budapest 8 4 1 3 11–13 –2 13
4. Mol Vidi FC 7 3 3 1 15–7 +8 12
5. Mezőkövesd Zsóry FC 8 3 2 3 12–10 +2 11
6. Paksi FC 8 2 4 2 10–9 +1 10
7. Újpest FC 7 2 4 1 6–6 0 10
8. Debreceni VSC 8 2 4 2 9–10 –1 10