Átgázolt az Újpesten a Fehérvár: négy gól 10 perc alatt

BORBOLA BENCE (összefoglaló), O. ISTVÁN (percről percre)BORBOLA BENCE (összefoglaló), O. ISTVÁN (percről percre)
2020.10.04. 19:48
A Fehérvár a második félidőben esélyt sem adott az Újpestnek (Fotó: Dömötör Csaba)
Gól nélküli félidő után a Mol Fehérvár 10 perc alatt négy gólt rámolt be az Újpestnek az NB I 6. fordulójában, és bár még egy öngólt is rúgtak maguknak a vendégek, az utolsó percben szépíteni tudtak (5–1).

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

Mol Fehérvár–Újpest5–1 (0–0)
Székesfehérvár,MOL Aréna Sóstó, 2673néző.Vezette:Farkas Á.
Gólszerző:Stopira (59.), Funsho (61.), Zivzivadze (66.), Nikolov (68.), Risztevszki (88. – öngól), ill. Beridze (90+1.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A Megyeri úton is koronavírus-veszély van! A lila-fehérek a mérkőzés napján közleményben tudatták, a pénteki COVID-tesztelésen kiderült, néhány játékos és munkatárs is érintett a fertőzésben, ám a Fehérvár elleni vasárnap esti bajnoki nem forgott veszélyben. Ahogy a IV. kerületi klub kommünikéje fogalmazott: „...a megfelelő intézkedéseket megtettük, a bajnokságot folytatjuk tovább, így természetesen kiállunk a Mol Fehérvár FC ellen.”

A vendégszurkolók közül többen is tippelgették, vajon ki kaphatta el a vírust, Simon Krisztián kimaradt a csapatból, ám ő a Honvéd elleni izomsérülése miatt maradt távol, elnézve a vasárnap esti kezdőcsapatot, nagy érvágás nem érte az újpestieket, majdhogynem a legjobb összeállításukban léptek pályára. Ehhez képest egy perc huszonhárom másodperc telt el a mérkőzésből, amikor a fehérvári Budu Zivzivadze kis híján máris gólt szerzett. Alaposan bekezdett a hazai csapat, újabb egy perc múlva Stopira próbálkozott lövéssel, ám a kezdeti rohamok után fokozatosan kiegyenlítődött a játék. A középpályán rendre jól állították meg egymást a játékosok, és mivel a vendégek vezetőedzője, Predrag Rogan továbbra is erőlteti az ötvédős rendszert, Loic Negóéknak nehéz volt a tömörülő lilákon átverekedniük magukat. A két szélső hátvéd, különösen Branko Pauljevics támadásban szinte mindig fellépett a támadásokhoz, ám amint a labda a fehérváriakhoz került, minden újpesti futballista sprintben közlekedett a saját térfelére. A hazaiak a legnagyobb helyzetet a szünet előtti pillanatokban alakították ki, hogy Funsho Bamgboye miként rúgta az üresen tátongó kapu mellé a labdát, nagy kérdés – láthatóan a vezetőedző, Márton Gábor sem értette...

A fordulás után aztán azt is megtudhattuk, az újpestiek nem tanulnak saját hibájukból. Két gyors szöglet követte egymást, az elsőnél a legmagasabbra ugró Stopira fejesét követően még felszabadítottak, fél perccel később a fehérvári ugyanúgy zavartalanul ugorhatott, második próbálkozása után a labda már a kapuban kötött ki (1–0). A két szituáció kísértetiesen hasonlított egymásra, a vendégek mégsem reagáltak az elsőnél elkövetett hibájukra.

A gól felszabadította a fehérvári játékosokat, s ha helyzetbe kerültek, berúgták. Három perccel később jött az újabb gól, öt percre rá a harmadik, újabb három perccel később a negyedik. Ahogy mondani szokták, ha egy üzlet beindul... A vendégek már az első kapott góltól szétestek, mintha úgy gondolták volna, ha összejön a nulla nulla, az jó eredmény, ám ha kapnak egyet, onnan aligha állnak fel. Így is lett.

A Fehérvár az utolsó fél órában lehengerlően futballozott, meg sem állt öt találatig, azaz igencsak magabiztos győzelmet aratott, és a tabella élére került. 5–1