Kelet csillaga: a Mezőkövesd legyőzte a Debrecent!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2019.10.26. 14:20
A második félidő kemény és színvonalas futballt hozott (Fotó: Meder István)
A Mezőkövesd a tabella második helyére lépett, miután 3–1-re legyőzte odahaza a Debrecent a labdarúgó NB I 10. fordulójának nyitó mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

Mezőkövesd Zsóry FC–Debreceni VSC 3–1 (Berecz Zs. 45., Zivzivadze 54., Vajda S. 81., ill. Adeniji 61.)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 2628 néző. Vezette: Bognár T.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Remek időben kezdődött az északkeleti rangadó, és két debreceni helyzettel, de két nagy védelmi hiba után Nikola Trujics egyszer sem tudott túljárni a kapus Szappanos Péter eszén. A jó folytatás helyett sajnos pontatlan, vagdalkozó mezőnyjátékot mutattak be a felek, ez különösen a mérkőzésnek a tabella harmadik helyéről nekivágó házigazdától, a Mezőkövesdtől volt váratlan (Kuttor Attila csapata egyébként odahaza hét pontot szerzett az első kilenc forduló alatt, idegenben pedig tizenkettőt!).

Bő fél órát kellett az első hazai helyzethez, a nyáron a Transfermarkt értesülései szerint százezer euróért vett Budu Zivzivadze azonban célt tévesztett az ötös bal sarka elől, majd a szünet előtt Berecz Zsombor emlékezetessé tette a félidőt egy bombagóllal.

A második félidő elejét meg a Loki-védelem tette emlékezetessé Budu Zivzivadze számára, ugyanis ritkán látható „csapatmunkában” juttatták el a légiós egy – értékesített – ziccerig a fehér mezesek. De nem adta fel a Debrecen, beállt a Haruna Garba, Kundrák Norbert kettős, Tunde Adeniji pedig szépített, a léc alá vágva Szécsi Márk nagyon rossz lövését.

Izgalmassá, keményebbé, érdekessé és sokkal színvonalasabbá vált egyből a mérkőzés, nem kímélték magukat a szurkolók sem. Kuttor a pályára vezényelte a volt debreceni Takács Tamás, Vadnai Dániel kettőst, a formán kívül futballozó Cseri Tamás helyére Vajda Sándort küldte be, utóbbi el is döntötte a mérkőzést Zivzivadze előkészítése után. 3–1

Győzelmével a Mezőkövesd beérte pontszámban az éllovas Mol Fehérvár FC-t, és a tabella második helyére lépett!