Gólgazdag meccsen győzött a Kisvárda a Mezőkövesd ellen

2022.08.07. 15:17
A Kisvárda 4–2-es győzelmet aratott hazai pályán a Mezőkövesd ellen az NB I 2. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.
Örülhettek a Várkerti Vitézek, csapatuk fölényes győzelmet aratott
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)
Örülhettek a Várkerti Vitézek, csapatuk fölényes győzelmet aratott A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)

LABDARÚGÓ NB I
2. FORDULÓ
Kisvárda FC–Mezőkövesd Zsóry FC 4–2
Kisvárda,Várkerti Stadion,1927néző.Vezette:Andó-Szabó
Gólszerző:
Camaj (6.), Melnik (37.), Ilievszki (49.), Makowski (56.), ill. Leoni (45+2. – öngól), Jurina (79.)
Kiállítva:
Schmiedl (35., Mezőkövesd)

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Legutóbb a 2020–2021-es idény végén fordult elő az a Kisvárdával, mint a mostani kiírás első fordulója után, jelesül, hogy nem dobogós helyen állt. Az előző bajnoki idényt ugyanis – egyedüli csapatként az élvonalban – végig az első három helyezések valamelyikén vészelte át a szabolcsi együttes. Supka Attila irányításával 2021 májusában az ötödik helyen zárt (ami akkor klubrekordot jelentett), és éppen a korábbi kisvárdai szakvezető klubja, a Mezőkövesd volt a vasárnapi vendég. Különös, hogy az előző fordulóban is egy volt várdai edző, Joao Janeiro vendégeskedett a korábbi munkahelyén, ők Supkával Attilával egymásnak adták a kilincset 2021 nyarán, igaz, fordított sorrendben.

Hogy azért mégsem felejtették el Kisvárdán Supka Attilát, az a második percben nyomban kiderült: a mezőkövesdi kispad elől végzett el bedobást Matheus Leoni, ám előtte még lepacsizott korábbi mesterével. A brazil-olasz balhátvéd és további négy társa maradt a kezdőcsapatban a Moldéban játszott Ekl-selejtezőn (3–0) bevetettek közül, a többi helyen frissített a kisvárdai szakmai stáb. A korai első gólt aztán két friss erő, Jasir Asani és Mario Ilievszki hozhatta volna össze, de előbbi szenzációs indításából a kezdőként először lehetőséghez jutó csatár a kapusba püfölte ziccerben a labdát, a kipattanóból azonban Driton Camaj nem hibázott.

Őrizte egygólos előnyét a Kisvárda, de a szerencsére is szüksége volt, hogy ne egyenlítsen a Mezőkövesd, hiszen Sztefan Drazsics, Marin Jurina és Cseri Tamás előtt is adódott gólszerzési lehetőség, de mind kimaradt. A Kisvárda ezután ismét betalált, de már emberelőnyben, mivel a durván szabálytalankodó Philipp Schmiedlt kiállította a játékvezető, miután a védő szájba rúgta Mario Ilievszkit.

A kétgólos hátrányra és a kiállításra Supka Attila kettős cserével reagált, és még a szünet előtt sikerült is szépítenie a vendégcsapatnak, a ráadásban Vajda Sándor lövése a menteni igyekvő Matheus Leoniról a kapuba pattant (2–1).

Megvolt tehát annak az esélye, hogy a kiállítás ellenére szoros legyen a mérkőzés, de a hazai csapat a szünet után hamar elvarrta a szálakat. Előbb Ilievszki kotorta be közelről a labdát, majd Rafal Makowski szerzett akkora gólt, amely jó eséllyel a forduló legszebb találatai között lesz. Jöhettek hát az akadémia neveltjei, Bíró Roland második, Heles Jaroszlav első NB I-es meccsén kapott lehetőséget. Az utolsó negyedórában akár újabb hat gól születhetett volna, csak a csereként beálló Jasmin Mesanovic háromszor állt a kapussal szemben. Gólt azonban vendégoldalon Marin Jurina szerzett – ami már nem osztott, nem szorzott.

A bajnokság eddigi leggólgazdagabb meccsén nyert a Kisvárda – és fellépett a dobogóra. 4–2

Fotó: Kovács Péter

1. Kisvárda 2 1 1 6–4 +2 4
2. Paksi FC 2 1 1 4–2 +2 4
3. Mol Fehérvár 2 1 1 4–2 +2 3
4. Puskás Akadémia 2 1 1 2–1 +1 3
5. Zalaegerszegi TE 1 1 1–0 +1 3
5. Ferencvárosi TC 1 1 1–0 +1 3
7. Debreceni VSC 2 2 3–3 0 2