Elképesztő volt a hajrá a Kisvárda–Diósgyőr mérkőzésen

BODNÁR TIBOR (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)BODNÁR TIBOR (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2020.02.22. 16:50
A Kisvárda csak magát okolhatja, hogy nem verte meg odahaza a Diósgyőri VTK-t, ugyanis kétgólos hátrányból álltak fel a hajrában a vendégek, miközben Tischler Patrik két ziccert is elrontott a labdarúgó NB I 22. fordulójában rendezett mérkőzésen (2–2).

A Kisvárda kétgólos előnyről ikszelt a DVTK-val (Fotó: Balogh László, archív) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ

Kisvárda–Diósgyőri VTK 2–2 (Cukalasz 23., Melnik 76., ill. Molnár G. 82., Egerszegi 89.)
Kisvárda,Várkerti Stadion, 2512 néző. Vezette: Bognár T.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Kölcsönkenyér majdnem visszajárt!

A két csapat novemberi mérkőzésén a Diósgyőr nagy egyéni hibát kihasználva már a harmadik percben vezetéshez jutott. Ezúttal a miskolciak védelme bizonytalankodott a negyedik percben, miáltal Gosztonyi András került nagy helyzetbe, középre adott labdáját pedig Iszlai Bence mentette a középen egyedül érkező Sztavrosz Cukalasz elől.

E két kisvárdai játékos beállítása – Rubus Tamással kiegészülve – jelentette a változást a múlt heti kisvárdai kezdőcsapathoz képest, míg a diósgyőriek vezetőedzője, Feczkó Tamás nem módosított a Paks elleni győztes meccsen bevetett tizenegyen. A másik kispadon Bódog Tamás feszültnek tűnt, talán nemcsak azért, mert egykori csapata ellen vezette harcba az újat, hanem mert egyfajta győzelmi kényszer is volt játékosain és persze rajta is. Akkor azért feloldódott néhány percre, amikor kezdés előtt az öltözőfolyosón régi ismerősként köszönthette Détári Lajost, a korábbi 61-szeres válogatott játékost, aki a helyszínen tekintette meg a mérkőzést.

Az egészen korai gól tehát elmaradt, de még a meccs első negyedében vezetéshez jutott a labdát többet birtokló Kisvárda Cukalasz találatával (1–0), és ez meghozta a hazaiak játékkedvét, Gheorghe Grozav szép cseleket mutatott be, majd a román válogatott támadó Rados Proticcsal oda-vissza fejelgette a labdát – mintha csak a strandon lennének.

A szünet után fokozta a nyomást a DVTK, a vendégek beívelésekkel igyekeztek zavart okozni a hazai védelemben. Lucas pedig a túloldalon távoli lövéseknél, az elsőnél Braniszlav Danilovicsnak okozott gondot a szitáló labda hárítása. Csak olykor-olykor szabadult ki a szorításból a Kisvárda, többnyire hősiesen védekezett. Azok után meg különösen, hogy a kettős cserét követően friss erők érkeztek a diósgyőri támadósorba. Haris Tabakovic ugyan reklamálásért kapott sárga lappal „mutatkozott be”, de utána fejjel veszélyeztetve a kaput, jelezve, hogy pályára küldésével csapata tovább erőltetné a beíveléseket. Benne volt a pakliban, hogy a kinyíló védelemmel szemben kontrából esélyhez jut a házigazda, és ez meg is történt, az akcióhoz felzárkózó Bohdan Melnik lőtt a hálóba (2–0).

A csereként beálló Tischler Patrik pedig végleg lezárhatta volna a meccset, de a fejesét védte a diósgyőri kapus, néhány másodperc múlva pedig 3–0 helyett 2–1 állt az eredményjelzőn, hiszen a vendégek az ellentámadásból szépítettek Molnár Gábor révén. S még nem volt vége, mert a másik cserejátékos, Egerszegi Tamás is betalált, így a Diósgyőr a sírból hozta vissza a mérkőzést, a kisvárdaiak pedig az újabb elszalasztott lehetőség miatt bosszankodhattak a remek színvonalú, iramú és hangulatú mérkőzésen. 2–2

1. Ferencvárosi TC 20 14 4 2 36–18 +18 46
2. Mol Fehérvár FC 22 13 4 5 39–21 +18 43
3. Mezőkövesd Zsóry FC 22 12 5 5 32–19 +13 41
4. Puskás Akadémia FC 22 9 8 5 35–25 +10 35
5. Budapest Honvéd 22 9 6 7 24–23 +1 33
6. Diósgyőri VTK 22 9 3 10 28–31 –3 30
7. Újpest FC 21 8 4 9 27–31 –4 28
8. Debreceni VSC 21 8 3 10 35–39 –4 27