Az MTK nem tudott visszavágni a Haladásnak az augusztusi vereségért

2016.11.05. 15:15
Nem bírtak egymással a felek (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I idei első novemberi játéknapján az MTK 1–1-es döntetlent játszott a Haladás ideiglenes otthonában. Az első félidőben Gaál Bálint korai góljára Torghelle Sándor válaszolt. A mérkőzés nagy részében a középpályán folyt a játék, a kapusoknak nem sok dolguk akadt.

A 15. fordulóban Sopronba utazott az MTK, amely a mérkőzést az ötödik helyen váró Haladás ellen lépett pályára. Mindkét csapatnak volt miért küzdenie: az előző körben a szombathelyi és a fővárosi gárda is vesztesként vonult az öltözőbe, itt volt tehát a lehetőség a javításra.

Nem is vártak túl sokat a gólokkal, a 11. percben megszületett a Haladás vezető találata. Egy felívelést követően Sjoerd Ars tartotta meg jól a labdát, majd az érkező Gaál Bálint elé gurított, aki higgadtan a kapuba helyezett: 1–0!

Mindössze három percig örülhetett a pályaválasztó: Korozmán Kevin beadásánál Stef Wils nem tudott menteni, Torghelle Sándor így zavartalanul fejelhetett a hálóba: 1–1!

A gyors gólváltást követően nem igazán találták a csapatok a ritmust. A két találatot leszámítva nem alakított ki túl sok helyzetet egyikük sem, néhány szép akciótól eltekintve jobbára a mezőnyben folyt a küzdelem.

A fordulást követően a kilátogató 1265 néző talán a szünettől várta a csodát, a meccs összképe azonban a második játékrészben, a cserék ellenére sem változott, sárga lapból viszont összesen hetet osztott ki a játékvezető, nem voltak fegyelmezettek a futballisták.

A győzelemért sem a Haladás, sem az MTK nem tett eleget, így maradt a pontosztozkodás.