NB I: Félek, hogy az MLSZ-nek gondolatrendőrsége is van – Horváth Ferenc

2021.10.31. 19:49
Horváth Ferenc erre a képre hivatkozott (Fotó: Tumbász Hédi)
A Puskás Akadémia roppant feszült mérkőzésen 3–1-re legyőzte odahaza a Budapest Honvédot a labdarúgó NB I 11. fordulójának záró bajnokiján. A találkozó után így értékeltek a vezetőedzők.

A kispestiek trénere, Horváth Ferenc feldúltan nyilatkozott a sajtótájékoztató után.

„Nehéz bármit is mondani... Sok minden történt, nem igazán a pályán dőlt el, inkább abban a kis autóban. A Nemzeti Sport Online-on jelent meg egy fotó, amelyen Nagy Dominikot fogják. Lehet kötöttfogásban mást szabad, mint szabadfogásban. A kézszabályról sem tudja senki, hogy mikor kell tizenegyest adni, és mikor nem. Nehéz úgy beszélni erről a mérkőzésről, hogy ne bírózzak, de gondolni sem merek rá, mert félek, hogy az MLSZ-nek gondolatrendőrsége is van, és elvisznek. Amíg egyenlő létszámmal játszottunk, mi uraltuk a meccset, utána viszont már minden fikció. Megtettek a fiúk mindent azért, hogy döntetlen legyen a vége, sajnos ennyire volt elég.”

HORVÁTH FERENC SAJTÓTÁJÉKOZTATÓJA

A Puskás Akadémia vezetőedzője, Hornyák Zsolt szerint mindkét csapat jó meccset játszott.

„Meg kell dicsérni mindkét gárdát. Az első félidőben hátrányba kerültünk, remek akcióval szereztek vezetést. Féltem, hogy nem tudjuk kihasználni az emberelőnyt, de sikerült egyenlítünk. Nagyon türelmesen játszottunk, ezért győztünk. Elégedett vagyok, mert amit a szünetben kértem, azt sikerült véghez vinni. Csak idő kérdése volt, hogy mikor rúgjuk a gólokat. Semleges szemmel nézve magyar szinten mindkét oldalról jó focit láthattunk, de mi vittük a prímet. Felzárkóztunk a Fradira és a Kisvárdára, de sok munka vár még ránk, nem a pontokat számolgatjuk, hanem kis pihenés után az Újpestre fókuszálunk.”

11. FORDULÓ
Puskás Akadémia–Bp. Honvéd 3–1(Plsek 45+2., 71. – a másodikat 11-esből, Mezgrani 87. – öngól, ill. Nono 16.)