Kiütés, a Kisvárda öt góllal küldte haza a Zalaegerszeget

2021.10.31. 14:20
A Kisvárda 5–0-ra legyőzte odahaza a Zalaegerszeget a labdarúgó NB I 11. fordulójában.
Nagyon hosszú lesz az út hazafelé a vendégeknek... (Fotó: Kovács Péter)
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Nagyon hosszú lesz az út hazafelé a vendégeknek... (Fotó: Kovács Péter) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ
Kisvárda Master Good–ZTE FC 5–0 (Navrátil 19., 33., Camaj 73., 82., 86.)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 2043 néző. V: Bognár T.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Jasmin Mesanovic távoli lövéssel indult a mérkőzés, a bosnyák center labdája csak kevéssel kerülte el a kapu bal oldalát, aztán Jaroslav Navrátil jobbról belőtt labdáját mentették az utolsó pillanatban a védők Matheus Leoni elől. Utána Ötvös Bence pillanatai következtek, a kapáslövését blokkolták, szabadrúgásból pedig fölé lőtt. Mindez az első tíz perc krónikája volt, vagyis mozgalmasan indult a mérkőzés.

Tíz perc múlva már vezetett is a Várda, igaz, ki kellett böjtölni, mire a VAR-mikrobuszban is úgy látták, hogy Jaroslav Navrátil lövése után már áthaladt a labda a gólvonalon, mikor azt Kálnoki Kis Dávid kivágta. Hamar jöhetett volna a zalai válasz, hiszen Dombó Dávid és Izuchukwu Meschak találkozója nyomán a játékvezető előbb tizenegyest ítélt, majd miután a VAR segítségével elemezte a helyzetet, meggyőződhetett róla, hogy a vendégek támadója a labdában botlott meg. Ha nincs VAR, 1–0 helyett 0–1 is lehetett volna az eredmény, a szünetre mégis kétgólos hazai előnnyel vonultak a felek, mert Zoran Lesjak hibája és Navrátil újabb remek helyzetfelismerése újabb gólt eredményezett.

Az első félidőben megszerzett előny azzal vált megnyugtatóvá a hazaiak számára, hogy a szünetben beálló három egerszegi csere egyike, Zimonyi Dávid lövése után Dombó Dávid bravúrral hárított. A másik oldalon Ötvös Bence növelhette volna az előnyt, de lövés helyett eggyel többet cselezett. Driton Camaj viszont éppen annyit, amennyit kellett, a szintén csereként beálló Zlicsics Lázártól kapott nagyszerű labdát, amelyet nagyszerűen tolt meg, és kilőtte a kapu bal oldalát. Camaj még két gólt szerzett, így pályára lépésétől számítva 17, az első góljától nézve 13 perc alatt ért el mesterhármast.

A Kisvárda kiütötte ellenfelét, az MTK elleni kupameccsel együtt egy héten belül kilenc gólt szerezve várhatja a Ferencváros elleni november 7-i rangadót. No meg a tabella élén állva!5–0