A Puskás Akadémia három góllal nyert Debrecenben!

2021.10.24. 13:20
A DVSC nagy meglepetésre 3–0-ra kikapott odahaza a Puskás Akadémiától a labdarúgó NB I 10. fordulójában.
Vendégöröm a Nagyerdőben (Fotó: Kovács Péter)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Vendégöröm a Nagyerdőben (Fotó: Kovács Péter) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

DVSC–Puskás Akadémia 0–3(Puljic 19. – 11-esből, Kozák 25., 69.)
Debrecen,Nagyerdei Stadion,3400néző.Vezette:Pintér Cs.

Kiállítva:Németh K. (74., DVSC)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Napos őszi időjárás, kifogástalan futballidő fogadta a DVSC-t és a Puskás Akadémiát a Nagyerdei Stadionban vasárnap délután, a labdarúgó NBI tizedik fordulójában. Ami a hazaiak szempontjából árnyékot vetett a verőfényes napra, az a csapat elmúlt hetekben mutatott formája. A piros-fehérek szeptember közepe óta nem nyertek mérkőzést a bajnokságban, amivel a kiesőzóna közvetlen közelébe sodródtak. Ráadásul a felcsúti csapat nem tartozik a Loki kedvenc ellenfelei közé, a DVSC legutóbb 2018 őszén tudta megszerezni mindhárom pontot a Puskás Akadémia ellen. A hazai tizenegybe visszakerült az egymeccses eltiltását letöltő, friss Hajós Alfréd-díjas Dzsudzsák Balázs, valamint Németh Krisztián is kezdőként futhatott ki a pályára – Debrecenbe igazolása óta először. Ugyan a PAFC sikerrel vette az előző kört, Hornyák Zsolt mégis több helyen változtatott az MTK Budapest elleni összeállításán, leginkább a középpálya kapott új lendületet.

A kezdőrúgás utáni percekben a DVSC igyekezett nyomást gyakorolni ellenfelére, de egy pontatlan Németh-kísérleten kívül komolyabb lehetőség nem adódott Toldi Gábor együttese előtt. Nem úgy, mint a vendégek oldalán: a tizenkettedik percben Komáromi került százszázalékos ziccerbe, lövése azonban elakadt a kivetődő Gróf Dávidban. A következő Komáromi-kiugrást azonban már nem úszta meg ennyivel a Loki, a Puskás támadóját Bévárdi csak szabálytalanság árán tudta megállítani a tizenhatoson belül. A VAR-vizsgálat helybenhagyta Pintér játékvezető döntését, a megítélt büntetőt pedig Puljic magabiztosan értékesítette (0–1).

Az igazi hideg zuhany csak ezután következett a házigazda számára, hiszen egy újabb remekül kivitelezett felcsúti ellentámadás végén Kozák megduplázta csapata előnyét (0–2). A második gól a pályán és a lelátón is heves indulatokat váltott ki, megnőtt a szabálytalanságok száma, míg a debreceni drukkerek nemtetszésüknek adtak hangot.

A térfélcsere sem hozott változást a játék képében, a meddő Loki-rohamokból mindössze egy Tischler-lesgólra telt. A hatvankilencedik percben végleg eldőltek a nyitott kérdések (ha voltak egyáltalán), Van Nieff jobb oldali szögletébőlKozákvédhetetlenül fejelte a labdát a cívisvárosi kapuba. 0–3

Ha ez még nem lett volna elég, Németh Krisztián kiállítása megpecsételte a hétszeres bajnok sorsát, Ugrai Rolandék tíz emberrel már egyáltalán nem jelentettek veszélyt Markek Tamás kapujára. Tehát mindkét gárda szériája folytatódott, a Puskás továbbra is veretlen idegenben, míg a piros-fehérek továbbra sem találják a győzelemhez vezető utat az utóbbi mérkőzéseken – a szurkolók türelme pedig egyre csak fogy.