Közel 80 percnyi emberelőny is kevés volt: kikapott a Fehérvár Újpesten

BABJÁK BENCEBABJÁK BENCE
2021.10.22. 19:49
A labdarúgó NB I 10. fordulójában az Újpest közel 80 percet emberhátrányban játszva, Csongvai góljával 1–0-ra nyert a gyatrán játszó Fehérvár ellen. Ez a lila-fehérek első diadala ebben a bajnokságban.
A győztes találat előtti pillanat (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A győztes találat előtti pillanat (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

Újpest–Mol Fehérvár 1–0(Csongvai 50.)
Budapest,Szusza Ferenc Stadion,1508néző.Vezette:Andó-Szabó
Kiállítva:Pauljevics (Újpest, 13.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Branko Pauljevics előbb az arcába temette a kezét, majd a mezét a fejére húzva ballagott le a pályáról. Beszédes jelenet volt, mint ahogy az is, hogy a jobbhátvédet kiállító Andó-Szabó Sándor a futballista vállára tette a kezét, és intézett hozzá néhány mondatot, mielőtt „útjára engedte”.

Az Újpestnek az első kilenc nyeretlen forduló után égetően szüksége lett volna a három pontra a Mol Fehérvár elleni bajnokin, ám a győzelmi esélyei még az első negyedóra vége előtt jelentősen csökkentek. A 11. percben jártunk, amikor a lila-fehérek többször is felszabadíthattak volna a kapujuk előtt, ehelyett eladták a labdát, a menteni igyekvő szerb labdarúgó pedig kőkeményen megtaposta Loic Nego bokáját. A játékvezető előbb a sárga lapot mutatta fel, majd következett a VAR jelzése, és villant a piros lap (a védőt másodszor állították ki az idényben, legutóbb szeptember 13-án, a ZTE ellen fejezte be idő előtt a meccset). Emiatt Mory Konénak mindössze 18 percig tartott a bajnoki, a csatár helyett Abdoulaye Diaby érkezett a védelembe, az Újpest pedig 5–3–1-es formációra váltott át.

Pauljevics hamar a kiállítás sorsára jutott (Fotó: Török Attila)

Hiába ugyanakkor az emberelőny, a Fehérvár erejéből többnyire csak meddő mezőnyfölényre futotta az első félidőben. Szabics Imre együttese idővel átállt háromvédős felállásra, jóval többet birtokolta a labdát, kereste a rést, ám a pontosság és a gyorsaság egyaránt hiányzott a játékából, így az Újpest állta a sarat. Banai Dávidnak az első játékrész végén kellett először bravúrral védenie, akkor Funsho Bamgboye kapáslövését ütötte ki a léc alól, ezt leszámítva viszont jól zárt a hazai védelem.

A fordulás után aztán érkezett az első hazai lehetőség is, Giorgi Beridze törhetett kapura, és már a tizenhatoson belül járt, ám lövés helyett megpróbált egy cselt – így viszont odalett a helyzet. Nem sokkal később viszont már talpra ugrott a hazai publikum, egy előre ívelt labdát Muszliu röviden fejelt haza, a szemfüles Csongvai Áron pedig lecsapott a lehetőségre, eltolta a labdát Kovács Dániel mellett, majd az üres kapuba gurított(1–0).Videó itt!

Innentől az emberelőnyben futballozó Fehérvár futott az eredmény után, ám Kenan Kodro ígéretes helyzetben luftot rúgott, más ziccere pedig sokáig nem volt a vendégcsapatnak. Pontatlan átadások, eladott labdák és veszélytelen beadások jellemezték a játékot, az eredményt őrző Újpest pedig szervezett futballal őrizte előnyét, és végül megszerezte első győzelmét a mostani bajnokságban.