Puskás Akadémia: elpuskázott ziccerek, piros lap, egy pont

BODNÁR ZALÁNBODNÁR ZALÁN
2018.05.27. 18:05
A Nagyerdei Stadionban a víz volt az úr (Fotó: Meder István)
A Puskás Akadémia hamar megszerezte a vezetést a bűn rosszul futballozó Debrecen otthonában a labdarúgó NB I 32., utolsó előtti fordulójában, aztán sorra kihagyta a ziccereit, a végére pedig emberhátrányba került, és az egy pont megszerzéséhez is szerencsére volt szüksége.

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ

DVSC–PAFC 1–1 (Tabakovic 56., ill. Radó 9.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2414 néző. Vezette: Bognár T.
Kiállítva: Bacelic-Grgic (62., Puskás Akadémia)

A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!

Másfél órával a mérkőzés előtt gigantikus, jéggel kísért felhőszakadás zúdult Debrecenre, és akkora víz állt a Nagyerdei Stadion gyepén – továbbá a folyosóin és az öltözőiben is –, hogy sokáig elképzelhetetlennek tűnt a mérkőzés megrendezése, ám végül, egyórás késéssel mégis kifuthattak a pályára a csapatok.

A játékra alkalmassá vált, de még így eléggé tocsogós pályán várható volt, hogy mindkét csapat játékába bele-belecsúsznak hibák, és az első tíz percben mintha mindkét együttes arra várt volna, hogy az ellenfél hibázzon, mert meglehetősen kevés volt a kezdeményezőkészség. Ám akkor Radó András, a vendégek támadója gondolt egyet, megpróbálkozott viszonylag messziről egy átlövéssel, és neki lett igaza, mert a labdája a füvön is felgyorsulva kikötött a hazai kapu bal alsó sarkában (0–1).

Nem ez ígérkezett a forduló legütősebb párosításának abból a szempontból, hogy a felcsúti együttes a bennmaradását már bebiztosította, a dobogótól pedig messzire volt, míg a Debrecen elvileg a bronzéremért csatázott, ám az egy héttel korábbi, balmazújvárosi kiütéses vereség (0–4) során nem sok nézőt tudtak meggyőzni arról, hogy nagyon fontosnak tartanának ennek a célnak az elérését. A hazai vezérszurkolók ki is feszítettek egy nagy transzparenst, amelyen az a gúnyos mondat állt: „Bocsi, srácok, nem vagyunk »elég motiváltak«.”

Az akarattal szemlátomást ezúttal nem volt gond hazai oldalon, ám nem játszott jól a Loki az első félidőben. Otthoni környezetben is többnyire kénytelen volt átengedni a területet a Puskás Akadémiának, és néhány gyors meglódulásban bízott. No, meg a szabadrúgásokban. A 17. percben lehetőség is kínálkozott egy ilyenből a gólszerzésre, 17 méterről és középről rúghatott a DVSC, Tőzsér Dániel életerős próbálkozását Hegedüs Lajos azonban védte. Több nagy helyzete nem is volt a piros-fehéreknek az első félidőben, míg a vendégek csak azért nem növelték az előnyüket, mert a szünet előtti utolsó másodpercekben Ezekiel Henty képes volt a kapu torkából is a léc fölé lőni.

A második félidő elején aztán újra a Puskás Akadémia növelhette volna az előnyét, de Radó András ziccert rontott, nem tudott túljárni Nagy Sándor kapus eszén, és a hozzá visszapattanó labdát sem tudta a kapuba juttatni. Ekkor már jóval kezdeményezőbbek voltak a debreceniek, de sokszor „túlgondolták” a támadásaikat, direktebben kellett volna futballozniuk. Ám újfent számíthattak – mint az idényben már oly' sokszor –, Haris Tabakovic gólérzékenységére: a svájci-bosnyák 12. bajnoki góljával összejött a debreceni egyenlítés. 1–1

Az addig egészen sportszerű meccsen új fejezetet nyitott, hogy az utolsó fél órára emberelőnybe került a Loki, amelynek ezután sok helyzete akadt, és szinte berendezkedett a vendégkapu előtt. Bódi Ádám, Tőzsér Dániel és Haris Tabakovic is megszerezhette volna a második hazai gólt. Váratlanul paprikássá vált a meccs vége, a játékosok többet foglalkoztak egymással, mint a labdával, de aztán a felek szépen zsebre tették az egy-egy pontot – és elköszöntek egymástól.

1. Videoton FC 32 20 8 4 64–26 +38 68
2. Ferencvárosi TC 32 18 11 3 66–28 +38 65
3. Újpest FC 32 11 13 8 39–37 +2 46
4. Debreceni VSC 32 12 8 12 52–45 +7 44
5. Budapest Honvéd 32 12 8 12 47–52 –5 44
6. Paksi FC 32 11 9 12 43–47 –4 42
7. Puskás Akadémia FC 32 10 10 12 40–46 –6 40
8. Mezőkövesd Zsóry FC 32 9 10 13 35–51 –16 37