A ráadásban nyerte meg a Honvéd elleni bajnokit a Ferencváros

A Budapest Honvéd nagy csatában 2–1-re kikapott odahaza a Ferencvárostól a labdarúgó NB I 28. fordulójában.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)
Vendégöröm A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

Budapest Honvéd–Ferencváros 1–2 (Zsótér 34., ill. R. Mmaee 7., Zachariassen 90+1.)
Budapest, Bozsik Aréna, 4062 néző. V: Andó-Szabó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nem teketóriázott Ryan Mmaee: az első valamirevaló lehetőségnél könyörtelenül kilőtte a jobb sarkot.

Így kell elkezdeni egy mérkőzést! Az is igaz, hogy a kispestiek letámadták a játékvezetőt, szerintük a ferencvárosi gólt megelőző bedobást rosszul ítélték meg a bírók, de Andó-Szabó Sándor középre mutatott.

Nem mellesleg a Honvéd is jól kezdett, eleinte Nagy Dominik, a korábbi ferencvárosi játékos volt a főszereplő. Első labdaérintésével remekül lefordult ellenfeléről, és ragyogóan indított, néhány másodperccel később pedig kapásból lőtt, nem sokkal Dibusz Dénes kapuja mellé.
A folytatásban sem unatkoztak a nézők, megint a játékvezetőre figyelt mindenki, mert a Fradi kapuja előtt mintha kezezés történt volna, azonban a visszajátszások megtekintése után az a döntés született, hogy folytatódhat a játék, nincs ok tizenegyest adni. Mondani sem kell, a kispestiek feszülten vették tudomásul, máris úgy érezték, minden összeesküdött ellenük, ám természetesen még rengeteg idő volt hátra, szó sem lehetett arról, hogy a piros-feketék feladják a meccset: a labdát a földön tartva próbáltak akciókat vezetni és úgy veszélyes helyzetet kialakítani a ferencvárosi kapu előtt. Azt pedig a nézőtéren is lehetett érzékelni, hogy a zöld-fehér futballistákat megnyugtatta, feldobta a vezető gól, szervezetten védekeztek, és amint labdát szereztek, azonnal megpróbáltak kontrázni, márpedig a gyors támadókkal erre volt is lehetőségük.

A félidő közepén megint Nagy Dominikra kellett figyelni, de ettől vélhetően eltekintett volna a Honvéd játékosa. Egy összecsapás után földön maradt, s az ápolást követően megpróbálkozott a játékkal, ám végül cserét kért. Szabadrúgáshoz jutott a házigazda, amikor leballagott a pályáról, Bőle Lukács érkezett a helyére, aki azonnal mehetett Zsótér Donátnak gratulálni – a korábbi újpesti hatalmas gólt lőtt szabadrúgásból. Remekül csavarta el a labdát a sorfal fölött, Dibusz Dénesnek esélye sem volt védeni.

Micsoda gól volt! (Fotó: Dömötör Csaba)

A gól nem a semmiből érkezett, mert az egyenlítést megelőző időszakban is a házigazda próbálkozott, Dibusz Dénesnek kellett többször játékba avatkoznia, a Fradi egyáltalán nem volt veszélyes. Igaz, egyből reagált a kapott gólra és könnyen újra vezetést szerezhetett volna, csakhogy Tokmac Nguen lövésénél a kapufa kisegítette Szappanos Pétert.

A második félidőben még jobban zuhogott az eső, az első sorokban ülők teljesen eláztak (és bár új stadionról van szó, az újságírók laptopjai csuromvizesek lettek), akárcsak a két edző a kispadok előtt.

Volt lehetőség az időjárással foglalkozni, mert a mérkőzés ekkor nem volt olyan eseménydús, mint a szünetet megelőzően, igaz, Zsótér Donát ismét megpróbálkozott egy szabadrúgással, ám a sorfalban elakadt a labda, az ismétlésnél pedig Dibusz Dénes mentett.

Nagy volt a küzdelem, a játékosok becsülettel küzdöttek, a színvonal azonban messze elmaradt a várakozástól. A kérdés így csak az volt, a hajrában ki tudja-e csikarni valamelyik csapat a győzelmet? Az utolsó percekben a Ferencváros nyomás alatt tartotta a Honvéd védelmét, és meg is szerezte a második gólt, jóllehet kívülről úgy tűnt, Kristoffer Zachariassenről pattant ki a labda, mégis szögletet rúghattak a vendégek és a beadást követően a Honvéd kapujába került a labda.

A házigazda nem érdemelt vereséget, de a zöld-fehérek ezért (is) lesznek bajnokok. Meg tudnak nyerni olyan mérkőzéseket is, amelyeken nem igazán megy nekik a játék

A Honvéd többet érdemelt volna ezen az estén.